Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig kell eltartanom az...

Meddig kell eltartanom az "óriás csecsemő" gyermekemet és meddig kell tűrnöm neki?

Figyelt kérdés
A fiunk 21 éves. Két éve érettségizett. Jelenleg nem dolgozik. Itthon nem segít és nem is csinál semmit. Céljai nincsenek. Legfeljebb csak néhány órára vagy 1-2 napra tud előre gondolkodni. A napjai úgy telnek, hogy általában délig alszik. Akkor kitámolyog "reggelizni". Odaül a számítógéphez "munkát keresni". Megnézi a két legmenőbb Internetes oldalt, utána délutánig számítógépes játékkal játszik vagy szexoldalakat néz. Azt követően elmegy a barátnőjéhez és hajnal egykor jön haza. Másnap minden kezdődik elölről. Állandóan nyaggatom a munka miatt. Ilyenkor magyarázkodni szokott, hogy ő akar dolgozni, csak nem talál munkát. Szerintem Budapesten egy érettségivel egy épkézláb fiatalember talál munkát, ha akar. A legutóbbi munkahelyén 3 hónapot dolgozott ahonnét kirúgatta magát a sorozatos késései miatt. A két év alatt csak egy nadrágot és egy pólót vett magára. A többi pénzt felélte. A legutóbbi fizetése nettó 85 ezer volt. Néhány nap alatt elszórta. Nem érti, hogy miért nem adok neki zsebpénzt és miért nem veszem meg neki a bérletet. Azt kérdezte, hogy csak addig számított gyerekünknek amíg családi pótlékot kaptunk utána? Mondtam neki, törődjön bele, hogy felnőtt és viselkedjen felnőttként. Nem tudom és nem is akarom eltartani. Ilyen erővel akár 45 évesen is élősködhetne rajtam. Azt szoktam neki mondani, ha valaki csak eszik, iszik, alszik, játszik, pisil, kakil az nem más agyilag, mint egy csecsemő. Ha valamit nem kap meg vagy nem úgy alakul ahogy szeretné akkor agresszív és fenyegetőzik. Van úgy, hogy ordít velem és az öklét emelgeti. Nem tudom mit tegyek. Félek, hogy valami nagy baj fog történni. Ha megüt, addig fogom verni amíg mozog, azért nehogy megismétlődhessen. A feleségem fél, állandóan gyomoridege van. A 11 éves lányom amikor haza jön az iskolából,az első kérdése az, hogy volt-e itthon balhé. Azt mondtam neki, hogy amennyiben nem változtat az életmódján és a velem való viszonyán, kiteszem a cuccát az ajtó elé. Azt mondta, hogy ehhez nincs jogom. Különben is nem fog mosolyogva kisétálni. Össze fog törni mindent a lakásban. Várjam meg amíg megüt aztán jelentsem fel? Vagy verjem meg, hogy ő jelentsen fel? Nem tudom kihez forduljak. Jogászra és pszichológusra nincs pénzem.

#zsebpénz #eltartás #munkát keres #élősködni #nem akar dolgozni #nem jól keres #feléli
2014. febr. 15. 20:31
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó, te is agresszív voltál otthon, és semmit sem segítettél?
2014. febr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Engem az zavar, hogy mi dolgozunk a feleségemmel ő pedig ezt csinálja, amiket leírtam. Ez irritáló. Ha látnám, hogy iparkodik, lennének céljai, megfogadná a tanácsaimat, egy minimálisat segítene (pl. magától levinné a szemetet, ha már úgyis itthon van)akkor békén hagynám. Ehelyett pl. az üres mosogató estére félig van mosatlannal és persze csinálja mellé nekem a villanyszámlát. Tehát nem megszabadulni akarok tőle, csak rá szeretnék ijeszteni. Csak azt várom el tőle amit a legtöbb normális fiatal szokott: vagy tanuljon vagy dolgozzon. A múlt hónapban még megvettük neki a bérletet és pénzt is adtunk neki igaz kölcsön, hogy majd visszaadja. Ha pénzelném és békén hagynám, akkor soha sem menne el dolgozni. Sok családban a gyerekeknek bele kell pótolniuk a rezsibe. Mi eddig soha nem kértük, hogy szálljanak be pénzzel a családi költségvetésbe. Viselkedésének az okai az utóbbi 7 évben keresendőek. A bátyja is 21 éves volt amikor meg akart verni. Mert idegesítette az akkori 8 éves húga, akinek a védelmére keltem. Előtte persze megengedtem, hogy a barátnője nálunk lakjon. Akár meg is köszönhette volna, azonban hálából meg akart verni a nagyobbik fiam, mert ideges volt. Megmondtam neki, hogy most összepakolnak és elmennek a jó fenébe. Volt hova menniük. Elmentek a lányhoz a kollégiumba. Most albérletben laknak. A két öccse a mai napig engem hibáztat, hogy kiraktam a bátyuskájukat az utcára, ami nem igaz. Ha bocsánatot kért volna akkor másképpen alakulhatott volna. Három éve nem találkoztunk. Azt üzente az anyjának, hogy alig várja, hogy megdögöljek és leköphesse a síromat. Pedig felneveltem és leérettségizett. A két öccse a veszekedéseknek állandóan a szemtanúja volt. Tehát nem igazán jó megoldás, ha kiteszem az utcára, mert ezzel megnehezítem a munkakeresését. Ha lekódolom a számítógépet az meg azért nem jó, mert akkor nem tud munkát keresni, ha tényleg akar. Sőt, ha nem veszem meg neki a bérletet, akkor meg nem tud közlekedni Budapesten. Így hogyan keressen munkát? Persze amikor megkapta az utolsó fizetését, mondtam neki, hogy tegyen félre a bérletre. Azt mondta, nehogy ő vegye már meg a bérletet. Panelben lakunk. Ha kiteszem a cuccát az ajtó elé, akkor itt fogja hajnal egykor rugdosni az ajtót? Ordibáljak vagy verekedjek vele a lépcsőházban a lakók előtt? Most költöztünk ide 3 hónapja. Ez szégyen lenne és a lakótársakkal is összevesznék hajnalban. Ráadásul törvényesen lehet, hogy ki sem lehet rakni. Pl. egy albérlőt sem lehet kirakni, ha nem fizet. A tulaj még csak le sem cserélheti a zárat. Gondoltam, hogy ráijesztek. Elmegyek az okmányirodába és kijelentem az állandó lakcímét. Azt mondták ott, hogy ilyet nem lehet. Aztán arra gondoltam, hogy ha ki is tudnám jelenteni, akkor meg azért nem tudna munkát találni, mert nem lenne állandó lakcíme. Szóval ez az egész úgy tűnik nekem, hogy ez egy ördögi kör.
2014. febr. 15. 22:41
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező mond le az internetet aztán talán észbe kap, hogy a pénz nem a fán terem. Mégis milyen barátnője van,kinek kell egy ilyen hülye naplopó. Dolgozón vagy tanuljon, más választás nincs.
2014. febr. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
80%
Étel, internet, tv beszüntetni... komolyan mondom mindent mondj le a hütöt hagyd üresen amig nincs kényszerben nem fog mozdulni uram bocsá de ha addig jut hogy leveti magát egy hídról te akor is nyersz.
2014. febr. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt tenném, amit az egyik válaszoló leírt, a kaja elzárással stb. Egyszer csak éhes lesz, csak kell neki interet stb..ha munkát akar keresni menjen el egy internet kávézóba, vagy a barátnőjéhez, oldja meg, épp ez lenne a dolog lényege h oldja már meg a dolgait. Basszus én ugyanennyi idősen szégyenkezem miatta, pedig én aztán 100% függetlenítettem magam a szüleimtől anyagilag...
2014. febr. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem pszichológust kellene felkeresni. Kezdjük ott, hogy 2 éve érettségizett. Tehát 19 éves volt. Ebben a korban még a legéretlenebbek is elkezdik tervezni a továbbtanulást (akár szakma, akár egyetem) Tehát minimum 18 éves kora óta nincsenek céljai az életben. Nem akar ruhát, kocsit, házat magának vagy legalább egy albérletet külön a szülőktől. Ez megy már legalább 3 éve. Szerintem ez az ami nem normális dolog.
2014. febr. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha lemondja az internetet, elzárja a kaját stb. tuti összetör mindent, ilyet nem csak úgy ígérget az ember.


Mondjuk nem értem, hogy jutottatok ilyen szintre kérdező, valami nagy gond lehet a nevelésetekkel, azt gondolom te is érzed....... Másodszor ismétlődik meg a dolog, ismerd fel a hibáidat, különben nem juttok sehova, ha jól értem, van még egy fiad és egy kisebb lányod: Ez lesz a menetrend, ahogy nőnek, mind ezt fogják csinálni?


Nem a te gondod, hogy neki munkája legyen!


Ezért ilyen szemtelen, mert érzi a határozatlanságodat, nem vagy következetes, gondolom soha nem is voltál, ezért jutottatok oda, ahova!

Kifogásokat keresel:

- mit fognak mondani a lakók (miért, gondolod a cirkuszokat nem hallják?),

- ha nem lesz internet, hogyan keres majd munkát (miért, most keres?),

- ha nem lesz bérlete, hogyan fog közlekedni (kit érdekel, 21!!!! éves) - MINDEZEK MEGOLDÁSA NEM A TE GONDOD!

-ha ez, ha az, ő mindezt érzi és a barátaival röhög, hogy a fater ezt úgysem meri megcsinálni, plusz gondolom azt is látja rajtad, hogy bánt, ahova jutottál a nagyobbik fiaddal és ezt ki is használja.


Menj el a családsegítőbe, DE VALÓBAN MENJ EL, meséld el őszintén, hogy mi van, majd ők adnak tanácsokat.

Ne keress kifogásokat, szedd össze magad, légy határozott, KÖVETKEZETES, ha egyszer valamit kimondtál, tartsd magad hozzá, mert így nem lehet, ahogy ti teszitek. Mélységesen elítélem, amikor egy apa veri a családot (reméljük nem ezért lettek a gyerekek ilyenek!), de szerintem 10 férfiből 10 szájon vágta volna a gyereket, amikor először fenyegeti a családot és emelgeti az öklét!


El kell menni -muszáj!- szakemberhez, hogy rávilágítson, mit tesztek rosszul, mert anélkül nem tudsz a viselkedéseden változtatni, ez nyilvánvaló. Az írásodból kiderül, hogy teljesen tanácstalan vagy, hiteltelen, mindezt a fiad érzi és egyre durvább, szemtelenebb, követelőzőbb - neked mint apának valamit tenned kell, mert ha tragédiába torkollik a helyzet, pusztán mert kényelmes vagy és tehetetlen (nincs pénzed se erre, se arra: 1 óra tanácsadói díjba nem rokkanátok bele szerintem, meghúzzátok a nadrágszíjat mondjuk a konyhán egy hónapig, vagy akárhol, ez most fontosabb szerintem, de megint kifogásokat keresel, és észre sem veszed), az a te hibád lesz, ezt ki kell mondani.


- Először is, utolsó esélyként megpróbálnék elbeszélgetni a gyerekkel, miért ilyen, miért nem tart semerre, miért ilyen veled-veletek, nem drogozik-e, nincs-e másvalamilyen függősége - összeszednék, amennyi infót tudok. Nyilvánvalóan nem is segítene rajta a munka, hiszen az előző helyről is kivágták, vannak notorikus munkakerülők, sajnos, vannak emberek, akiknek minimálsiak az igényeik, azt a család rendszerint kiszolgálja, és annyi elég nekik (van hol enni, aludni, INTERNETEZNI, JÁTSZANI, este elmegy a nőhöz, éjjel hazajön, eszik, majd alszik és elölről - neki ez elég és ti meg is teremtitek neki mindezt)

- Elmennék a családsegítőbe, hogy szakemberek segítsenek, kimozdítsanak a holtpontról, ötleteket adjanak

-Kérnék tanácsot jogásztól vagy rendőrtől, ha ki akarom tenni, hogy tehetem meg (igenis megteheted, nem igaz, hogy nem, nézz körül csak itt, hányan megtették)

-Ha végképp nem bírok vele, nem változik, nem kezelteti magát (pl. játék- vagy drogfüggő), igenis kitenném! Nem érdekel, mit fognak szólni a szomszédok, nem érdekel, hogy szétrúgja az ajtót - ha nem tudok mást tenni, összepakolom a cuccait, mikor elment kiteszem, telefonnal a kezemben várom a hazajöttét, becsönget, kiszólok mizu, ha elkezdi rugdosni az ajtót figyelmeztetem a rendőrségre, majd kihívom őket. Ezt egyébként már megmondtam volna neki, mikor fenyegetőzik: édes fiam, ha te itt nekiállsz törni-zúzni, netán valakit megütsz, akkor én merő önvédelemből egyrészt agyonverlek, másrészt rendőrt hívok és kilakoltatlak - ennek tudatában tedd meg, amit tervezel.


De mondjuk én meg is tenném.

Nem lehet így élni, hogy egy nyilvánvalóan minősíthetetlen és tarthatatlan helyzetet mindenféle mondvacsinált dologgal (mit fognak szólni a szomszédok, meg botrány) konzerválsz, miért, szerinted hova fog mindez jutni?! Gondolod egyszercsak úgy ébred a gyereked, hogy mától én valóban munkát keresek, találok és normálisan élek?

Ne álmodozz, ezzel valamit muszáj kezdeni és egyedül már nem tudjátok megoldani!

2014. febr. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

egy próbát talán megér, hogy szégyenérzetet keltesz benne. hogy igenis süljön le a bőr a képéről hogy 21 évesen élősködik, pofátlanul viselkedik a szüleivel, lusta, nincsenek ambíciói.

adj neki 1 hónapos határidőt: ha összeszedi magát, elhelyezkedik, akkor maradhat nálatok. ha nem, akkor menjen amerre lát, mert attól hogy a fiad, még nem jelenti azt hogy a végletekig kihasználhatja a szüleit.

tudatosítsd magadban hogy a folytonos pátyolgatással pont a gyereked ellen vagy.

2014. febr. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha Budapesten laktok, mond meg neki, hogy menjen el dolgozni parkolóőrnek, ha tényleg dolgozni akar, akkor érdekelni fogja. Érettségivel simán felveszik, és betanítják. havi 110-120 ezret kereshet vele. Ha nem késve megy be, nem fogad el kenőpénzt, nem csinál szar büntetéseket, simán biztosnak mondható munka....


Az én férjemmel eléggé kicsesztek az első munkahelyén , kertészetben, mert nem szóltak neki hogy csak ideiglenesen vették fel, szezonális munkára... és egyik napról a másikra kirúgták. 2 héttel később már volt munkája parkolási cégnél:) és még mindig ott van.


Ha valóban munkát keres, kapni fog rajta. Ha nem akkor majd kifogásokat keres hogy miért nem... onnantól pedig adj neki mondjuk 1 hónapot. Nem többet. Ha nem szedi össze magát, akkor tedd ki a cuccát a lakásból, cseréltess zárat.


Ne érdekeljenek a szomszédok...semmi közük a dolgaitokhoz.... ha meg balhék vannak azt eddig is hallották.

2014. febr. 16. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
76%
Valamit nagyon elrontottál ha a gyerekeid kezet akarnak emelni rád.Én meg azt mondom,állj a sarkadra semmi tekintélyed előttük.Nem kell ide se jogász se pcszichó mokus. Se semmi.Adj neki mandátumot,az van lesz amit te mondasz.Ha ordít kezet emel bacle neki egy akkorát kinyuljon.Aztán dobd ki a cuccaival együtt.Tuti pislogna lejeb vesz a gyújtásából,hát mit képzel a carházi.Délig se aludna kirángatnám az ágyból,menjen munkát keresni.Mosolyogva nem is,de sírva biztos távozik.Még,ő zsarol tart sakkba téged?na ne a nyúl vigye már a puskát
2014. febr. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!