Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig kell eltartanom az...

Meddig kell eltartanom az "óriás csecsemő" gyermekemet és meddig kell tűrnöm neki?

Figyelt kérdés
A fiunk 21 éves. Két éve érettségizett. Jelenleg nem dolgozik. Itthon nem segít és nem is csinál semmit. Céljai nincsenek. Legfeljebb csak néhány órára vagy 1-2 napra tud előre gondolkodni. A napjai úgy telnek, hogy általában délig alszik. Akkor kitámolyog "reggelizni". Odaül a számítógéphez "munkát keresni". Megnézi a két legmenőbb Internetes oldalt, utána délutánig számítógépes játékkal játszik vagy szexoldalakat néz. Azt követően elmegy a barátnőjéhez és hajnal egykor jön haza. Másnap minden kezdődik elölről. Állandóan nyaggatom a munka miatt. Ilyenkor magyarázkodni szokott, hogy ő akar dolgozni, csak nem talál munkát. Szerintem Budapesten egy érettségivel egy épkézláb fiatalember talál munkát, ha akar. A legutóbbi munkahelyén 3 hónapot dolgozott ahonnét kirúgatta magát a sorozatos késései miatt. A két év alatt csak egy nadrágot és egy pólót vett magára. A többi pénzt felélte. A legutóbbi fizetése nettó 85 ezer volt. Néhány nap alatt elszórta. Nem érti, hogy miért nem adok neki zsebpénzt és miért nem veszem meg neki a bérletet. Azt kérdezte, hogy csak addig számított gyerekünknek amíg családi pótlékot kaptunk utána? Mondtam neki, törődjön bele, hogy felnőtt és viselkedjen felnőttként. Nem tudom és nem is akarom eltartani. Ilyen erővel akár 45 évesen is élősködhetne rajtam. Azt szoktam neki mondani, ha valaki csak eszik, iszik, alszik, játszik, pisil, kakil az nem más agyilag, mint egy csecsemő. Ha valamit nem kap meg vagy nem úgy alakul ahogy szeretné akkor agresszív és fenyegetőzik. Van úgy, hogy ordít velem és az öklét emelgeti. Nem tudom mit tegyek. Félek, hogy valami nagy baj fog történni. Ha megüt, addig fogom verni amíg mozog, azért nehogy megismétlődhessen. A feleségem fél, állandóan gyomoridege van. A 11 éves lányom amikor haza jön az iskolából,az első kérdése az, hogy volt-e itthon balhé. Azt mondtam neki, hogy amennyiben nem változtat az életmódján és a velem való viszonyán, kiteszem a cuccát az ajtó elé. Azt mondta, hogy ehhez nincs jogom. Különben is nem fog mosolyogva kisétálni. Össze fog törni mindent a lakásban. Várjam meg amíg megüt aztán jelentsem fel? Vagy verjem meg, hogy ő jelentsen fel? Nem tudom kihez forduljak. Jogászra és pszichológusra nincs pénzem.

#zsebpénz #eltartás #munkát keres #élősködni #nem akar dolgozni #nem jól keres #feléli
2014. febr. 15. 20:31
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Ja, a külső szakemberek bevonasanal a TEK-re gondolt...
2014. febr. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%
Büdös tróger,kiváncsi lennék mi van vele azóta?
2016. okt. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Kuldd a nagyszuleihez hogy te az o gyerekuk vagy, majd ok vesznek neki amit akarnak, hiszen az o logikaja szerint mig el neki kell eltartania teged :)
2017. júl. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!