Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig kell eltartanom az...

Meddig kell eltartanom az "óriás csecsemő" gyermekemet és meddig kell tűrnöm neki?

Figyelt kérdés
A fiunk 21 éves. Két éve érettségizett. Jelenleg nem dolgozik. Itthon nem segít és nem is csinál semmit. Céljai nincsenek. Legfeljebb csak néhány órára vagy 1-2 napra tud előre gondolkodni. A napjai úgy telnek, hogy általában délig alszik. Akkor kitámolyog "reggelizni". Odaül a számítógéphez "munkát keresni". Megnézi a két legmenőbb Internetes oldalt, utána délutánig számítógépes játékkal játszik vagy szexoldalakat néz. Azt követően elmegy a barátnőjéhez és hajnal egykor jön haza. Másnap minden kezdődik elölről. Állandóan nyaggatom a munka miatt. Ilyenkor magyarázkodni szokott, hogy ő akar dolgozni, csak nem talál munkát. Szerintem Budapesten egy érettségivel egy épkézláb fiatalember talál munkát, ha akar. A legutóbbi munkahelyén 3 hónapot dolgozott ahonnét kirúgatta magát a sorozatos késései miatt. A két év alatt csak egy nadrágot és egy pólót vett magára. A többi pénzt felélte. A legutóbbi fizetése nettó 85 ezer volt. Néhány nap alatt elszórta. Nem érti, hogy miért nem adok neki zsebpénzt és miért nem veszem meg neki a bérletet. Azt kérdezte, hogy csak addig számított gyerekünknek amíg családi pótlékot kaptunk utána? Mondtam neki, törődjön bele, hogy felnőtt és viselkedjen felnőttként. Nem tudom és nem is akarom eltartani. Ilyen erővel akár 45 évesen is élősködhetne rajtam. Azt szoktam neki mondani, ha valaki csak eszik, iszik, alszik, játszik, pisil, kakil az nem más agyilag, mint egy csecsemő. Ha valamit nem kap meg vagy nem úgy alakul ahogy szeretné akkor agresszív és fenyegetőzik. Van úgy, hogy ordít velem és az öklét emelgeti. Nem tudom mit tegyek. Félek, hogy valami nagy baj fog történni. Ha megüt, addig fogom verni amíg mozog, azért nehogy megismétlődhessen. A feleségem fél, állandóan gyomoridege van. A 11 éves lányom amikor haza jön az iskolából,az első kérdése az, hogy volt-e itthon balhé. Azt mondtam neki, hogy amennyiben nem változtat az életmódján és a velem való viszonyán, kiteszem a cuccát az ajtó elé. Azt mondta, hogy ehhez nincs jogom. Különben is nem fog mosolyogva kisétálni. Össze fog törni mindent a lakásban. Várjam meg amíg megüt aztán jelentsem fel? Vagy verjem meg, hogy ő jelentsen fel? Nem tudom kihez forduljak. Jogászra és pszichológusra nincs pénzem.

#zsebpénz #eltartás #munkát keres #élősködni #nem akar dolgozni #nem jól keres #feléli
2014. febr. 15. 20:31
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
28%

Aha...szóval most panaszkodsz, mert órásicsecsemőt neveltél.


Kicsi gyerek korától önálóságra kellett volna nevelni és önbizalmat sugározni felé. Most 21 évesen járná a világot, csajozna, dolgozna, lenne önbizalma és nem a te szoknyádon akarna üdülni.


Azt kaptad, amiért megdolgoztál 21 éven át. Nagyon kevés gyerek születik pszichopatának - arról már tudnál, mert nem élnél. A többi pedig a mindig a nevelés csődje és a szülő hibája. Azért mondom, hogy te tudd, és mások okuljanak belőle.


Egyébként pedig egyszerűen ki kell dobni. Kijelenteni a lakcímről és kitenni a szűrét. Ha bármit is megrongál, vagy bántalmaz téged, akkor azonnal feljelentést tenni ellene a rendőrségen. Nyugi, a perhez kapsz kirendelt védőt.

2014. febr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
28%

Kedves kerdező, ne haragudj de szerintem nem a gyerekeid a hibasak hanem Te. Hogy lehettel ekkora bal*asz?


Egy normalis csaladban ez nem fordulhat elő, hogy egy gyerek kezet emel a szüleire. Az agressziot toled lathatta vagy a csaladtol tanulhatta. Szerintem nem volt tul okos dontes kitenni az idosebb fiad, sot, nem is ertem az egesz sztorit. Figyelj, szerintem ezzel mar elkestel hogy megneveld 21 evesen. Kiesett a kezedbol az iranyitas ennyi. Valoszinu a gyereknek sincs sok esze. Nem hiszem hogy munkat fog talalni. Ha nem tudsz leulni a gyerekkel es megbeszelni a dolgokat ertelmesen, akkor nincs megoldas. Nem raijsezteni kell, hanem meggyozni. Nem fenyegetni hanem megertetni vele a dolgokat. De nem adok sok eselyt ennek az egesznek ha nalatok jelen van az eroszak a csakadban. Leginkabb azt kellene megertetned a gyerekkel hogy menjen el es kezdjen uj eletet kulonben olyan lesz mint Te, aki a 21 eves fiatol fel.

Ha a jogrol beszelsz: amennyiben a lakas a Te neveden van, a fiadat barmikor kijelentheted. Bar ez sem ertem hogy johet szoba. Valoszinuleg en lehetek halas a sorsnak hogy jo nevelest kaptam. Sajnalom tenyleg, de... Mondjuk mar azt sem ertem, ha nem vagytok valami penzesek, minek vallaltatok be ennyi gyereket? Ahhh, az egesz dolog ugy ahogy van fura.

2014. febr. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
92%

Én nem tudom, hogy ez mostanában honnan jön a kamaszoknál/fiataloknál, de egyre több szülőnek pont ugyanez a gondja: a "gyereke" úgy gondolja, hogy most se kerül többe az eltartása, nem ő akart megszületni, stb, tehát a szülei tartsák el.

Ennyi idősen (sőt idősebben!) sem jut eszükbe dolgozni menni. Inkább még le is nézik azt, aki munkát keres, naponta eljár dolgozni, és nem a bulizás meg a csajozás/pasizás tölti ki az életét.

Nem gondolom, hogy ennyi szülő van, aki arra neveli a gyerekét, hogy jajj kicsi bogaram, csak egy szalmaszálat keresztbe ne tegyél, majd mi eltartunk, aztán hirtelen megvilágosodnak, hogy mégis csak dolgozni kéne menni.


Mint annyi mindent, ezt is egymástól "tanulják el". Baromira nem érdekli őket, hogy mit mondanak vagy akarnak a szüleik, mennek a saját fejük után, elvégre nekik jogaik vannak, kötelezettségeik nincsenek.

Ha a kedves apa a megfelelő pillanatban elhelyezi orcájukon azt a bizonyos makarenkói pofont, nagyon is megérdemelten, akkor ők már nem megszeppennek, hanem rohannak feljelenteni.


Az nem egy rossz gondolat, hogy kirakjátok...

A muszáj nagy úr.

2014. febr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
9%
Addig kell eltartanod amíg meg nem hal hisz nem ő választotta ezt az életet és még azt sem hogy hova szülessen ezáltal semmi jogod hogy csicskáztasd vagy akár valamit is elvárj tőle. Könnyű a szülői hatalommal visszaélni de ahhoz már nincs merszed hogy szemtől szemben játsszátok le a dolgot ehhez már túl gyáva vagy. A fiad jó ember sokkal csúnyábbakat is tehetett volna már mert úgy tűnik hogy már nincs vesztenivalója de mégse tett semmit mert van benne ennyi jóság. Benned és a válaszolókban viszont egyáltalán nincs, ne várd és senki ne várja el mástól hogy véget vessen az életének tedd meg/tegyétek meg ti legyetek ennyire bátrak hogy ne aljas, sunyi eszközökkel gáncsoljátok ki hanem szemtől szembe küzdjetek meg vele életre-halálra. Bizony ez már nem menne mert itt már egyenlő esélyekkel indulnátok ez nem dívik a te fajtátoknak és inkább hátba támadjátok a saját gyereketek. Előbb kellett volna gondolkozni, jóval előbb.
2014. febr. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
78%
Jajj, megint a sok nevelési szakértő megjelent mint mindig... Amit a fiad csinál, sajnos nagyon jellemző mostanában. Tendencia a fiataloknál hogy élünk a szülő nyakán és szívjuk a vérét amíg lehet. Persze ez még nem lenne ok, hogy kirakjátok, de, hogy fenyegetőzik, az tűrhetetlen. Úgy b...nám ki, hogy csak a hóval esne le!
2014. febr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Nem kell semmit a segge alá rakni. Netet kikötni, ha nem küldi el naponta 10-15 helyre az önéletrajzát - 1 hét haladék. Nem kell neki tiszta ruha, kaja..oldja meg. Miből tud menni a bnőjéhez? Ki fizeti a bérletet?
2014. febr. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
0%
Ez az egesz kiiras kamu. En felvettem vele a kapcsolatot hogy segitsek es munkat adjak a fianak, de nem is reagal. Ugyhogy nemelyik embernek ilyen perverzioi vannak hogy kitalal sztorikat es megirja. Nevetseges.
2014. febr. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Lehet mégiscsak kikötötte a netet.
2014. febr. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!

Köszönetet szeretnék mondani mindenkinek aki a véleményét megírta, de részemről le szeretném zárni ezt a témát. Ezért kérem, hogy ne reagáljanak továbbiakban erre a kérdésre. Hasznosak voltak a válaszok, sokat tanultam belőle. A probléma azonban úgy tűnik hála Istennek megoldódott. Majdnem tragédiába torkollott az utolsó családi veszekedés. Külső szakemberek bevonásával sikerült megbeszélni a dolgot. Átértékeltem én is az életemet. Hét év hadakozás után úgy érzem sikerült visszakapnom a fiamat, akivel az utóbbi években teljesen elhidegültünk egymástól. Közben munkát is talált. Most hétfőn kezd. Nem kamu témában kértem segítséget. Egy héttel ezelőtt még én is teljesen kilátástalannak láttam az egész helyzetet. Azonban rájöttem, hogy félreismertem őt. Új életet szeretne kezdeni. Lettek céljai. Most már nem szeretném, ha elmenne. Közösen megoldjuk. Mindent meg lehet oldani, ha akarjuk.

Szép napot kívánok mindenkinek!

2014. febr. 22. 06:42
 30/33 anonim ***** válasza:
96%

És hipp-hopp megoldódott minden! A fiú beiratkozott hittanra, az apa rajott arra hogy valojaban az etesz elete egy hazugsag volt, a legutolso veszekedes majdnem tragediaba torkollott, a fiu majdnem elvagta a luzer apa torkat, de ahogy a kes atvagta a nyakat, eszebe jutott hogy nem jo amit csinal, szoval felnyitotta a szemet, bocsanatot kert, es igy szolt: Apa, Anya, ujra vannak celjaim! Megtalaltam a celomat! Megtalaltam!!! Jaj de gyonyoru is ez az egesz! Gratulalok!

Full kamusok...

2014. febr. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!