Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit tanácsolnátok...

Szülők! Ti mit tanácsolnátok ebben az esetben a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Szóval elkezdtem egy egyetemet, de annyira nehéz, hogy alig van meg pár vizsgám(pedig spkat tanultam rájuk), ebben a félévben 2 biztos nem fog sikerüni, és a többi se valószínű. Kb. 90%, hogy újra kellene járjam az évet, de van értelme így végigkínlódni 3 évet?
2014. márc. 26. 07:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia.


En a muegyetemet 6 ev alatt jartam ki. Elsoben megvagtak programozasbol es akkor meg nem volt kredit, ugyhogy evismetles. Masodjara elkezdtem ujra, de mar teljes gozzel. A vizsgaig volt kb 13-15 UV-em. Es hat persze, hogy faj egy UV! De talpra kell allni. Aztan vegul a szakosodasig volt nehez. Az 5. felevig. Onnantol mar "konnyebb" volt.


Aztan masoddiploma mar melo mellett. Hetkoznap normal melo versenyszferaban. Delutanonkent meg

Angol tanultam H-Sz-P 17:00-20:15-ig

Kozgazt csinaltam K-Cs: 15:30-21:15-ig (Mondjuk itt az elso orakra nem nagyon jartam be. Kb: 17:00-tol inkabb)

Szombat delelott meg sport. Mar amennyire energiam maradt.


A kerdes jo volt arra, hogy elgondolkodtam, hogy vajon hogyan alakult volna az eletem akkor, ha a programozas bukta utan nem megyek tovabb. Gondolom teljesen maskeppen.


Most kulfoldon vagyok informatikus. Csaladdal, gyerekekkel.


Ugyhogy en azt tanacsolnam, hogy nyalogassa a sebeit egy darabig, aztan alljon talpra es kuzdjon/harcoljon/meg szenvedjen - a te szavaiddal "kínlódjon végig" -, mert a nehezebb ut hosszutavon a "termöbb".

2014. márc. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
legjobb barátnőm is közgázos. első félévben bukott minden elképzelhetőt, úgy volt hogy ott is hagyja, de szerencsére lebeszéltük róla. még csak most harmadéves, de máris ku.rvajól keres a (leendő) szakmájában, és már élvezi is, mert megtalálta azt a vonalat, ami neki tetszik.
2014. márc. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 k.sz1995 ***** válasza:
Az elso ev a legnehezebb, foleg az elso felev. Hogyha nem tetted oda magad es ugy allsz ilyen rosszul meg van eselyed, de ha tamultal tisztesseggel akkor csak szenvedes lesz. En iden vegzek majd, elso evben nehez volt a latint leirni, vizsgazni se mehettem anatbol. Kovetkezo evben tudtam jegyhetelni, napi szinten foglalkozam vele es 5-5re vizsgaztam. Sokkal konnyrbb volt utana, mert arra epult sok minden tudas. De banom hogy nem hagytam ott, mert undorito szak ez a szulesznoi es sosem fogok ebben dolgozni a korhazi dolgozok miatt...
2019. ápr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!