Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért a nőnek ítélik a gyereke...

Miért a nőnek ítélik a gyereket az esetek nagytöbbségében?

Figyelt kérdés

Nem egy olyat látok a környezetemben, h a nő alkoholista vagy munkanélküli vagy más kifogásolható van az életvitelében(a gyerek előtt kefél az egyéjszakás pasijaival, nem törődik a gyerekkel, olyan házban laknak, h egy igazi putri) vagy ezek övezete.

Aztán ezzel szemben az apa meg kevésbé kifogásolható, dolgozik, törődik a gyerekkel stb aztán hiába ad be kérelmet nem adják neki a gyereket.

A melegeknél már bizonyított tény, h férfiak is képesek 100%-ig helyt állni, szal én nem értem mi ez a diszkrimináció.

Az egyik volt barátnőm is ennek lett az áldozata.

Az anyja egy alkoholista, drogos ribizli volt, aki egy pedofillal élt.

Rendszeresen molesztálta kiskorában, de az anyja nem foglalkozott vele.

Később nagy cirkusz után tudta csak az apja magához venni.



2014. ápr. 18. 18:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Mi az hogy nagyon küzd?


Mint írtam általában a nők nagyon ragaszkodnak a csemetéjükhöz. Ebből következik, hogy ők nagyon küzdenek. Már meg ne haragudj, de szerintem sok esetben (nem mindben természetesen) az apa egyáltalán nem küzd annyira a gyerekéért mint az anya.

Ezt jelenti a nagyon küzd. Azt a gyereket ugyanannyira akarja az anyja is mint ő, akkor mutassa is ki a világ felé, hogy ő szeretné nevelni a gyerekeit, küzd és mindent megtesz értük.

Mint az anyák jó részénél ez látható.


Az más kérdés, hogy ezt néha csak a bíróság felé mutatják, aztán otthon szärnak a fejére a gyereknek.

2014. ápr. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Jujj, van még egy példád, hogy oda ne rohanjak.


Hozok 10 ellenpéldát rá.

2014. ápr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

"Hozok 10 ellenpéldát rá."


Mire?

H a családügyis nő szándékosan a férfi felé húzott?

Biztosan...

2014. ápr. 18. 19:05
 14/22 anonim ***** válasza:
65%

Általában azért kerülnek az anyához,mert az apukák nem is nagyon küzdenek a gyerekért,mivel mellettük elég nehéz lenne nőzni,bulizni,meg élni világukat (házas vagyok,de én ezt így látom a környezetemben)


Ha anyuka drogos,prosti,alkoholista akkor igenis az apának fogják ítélni ha az apa akarja azt a gyereket.Ha mégsem,akkor nagy hírverést kell csinálni a dolognak,akár médiához fordulni,mert egy gyerek nem kerülhet alkoholista,drogos vagy prosti szülőhöz,ha a másik szülő normálisan tudná nevelni.


Harmadrészt meg a legtöbb gyereknek az anyjával a helye ha normálisak a körülményei,mert egy anya jobban meg tudja adni mind érzelmileg mind lelkileg azokat a dolgokat amikre szüksége van egy gyereknek.Nem hiába ő vannak gyeden,gyesen,rendezik a gyerekeket,főznek,háztartást vezetnek,tanulnak a gyerekekkel.A férfiak a családfők,a pénzkeresők ami dícséretes,de soha nem fognak tudni mindkét szerepnek úgy megfelelni mint egy nő.


Én is imádom apámat,de nem lett volna jó helyem nála,pedig anyagiakban 1000-szer jobb helyzetben volt mint az anyám.Annyi,hogy gyerek elhelyezés ide vagy oda az én szüleim csak ENGEM néztek,hiába elváltak egy rossz szót sosem hallottam tőlük a másikra.Sőt még ha apámra rosszat mondtam jogosan is leállított anyám,hogy nem mondhatok apára rosszat,pedig apa agyba főbe csalta anyát el is hagyta,és mégsem.Vannak kultúrált emberek.

2014. ápr. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

A nagyon küzd azt jelenti, ha elsőfokon elbukja a pert, másodfokra megy, például... Ez megtörtént a barátnődnél?

Kért pszichológiai szakvéleményt?

Bekérte a gondozók (óvónő, tanárok, stb) véleményét?

Kért környezettanulmányt az anyánál?


Ezeket mind megtette az apja és utána se ítélték neki a barátnődet?

2014. ápr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

miért gondolj a bárki, hogy ez erkölcsi, meg etikett kérdés?


nem feltűnő, hogy minden hivatalos iraton is amit kitöltünk, csak az anyja neve kell a sajátunk mellé?


itt szerintem arról van szó, egyszer, hogy az anya a biztos. mármint hogy ő a vérszerinti szülő.

másodsorban: tekintve hogy az ő testében volt, így neki van valahol "joga" rendelkezni elsősorban felette (lásd abortusz esete. ha a férfi fejen áll is a nőnek joga van elvetetni/megtartani)

meg lehet még pár ilyen elv, most csak ennyi jutott eszembe.


ja és hasonlít ahhoz is, pl egy nőt meg lehet erőszakolni egy férfit nem - mert a törvény különbséget tesz abban is, hogy nőbe belülre kell hatolni, míg a férfiban nem kell belülre.

tehát a testtel való rendelkezés jogán ílleti elsősorban az anyát a gyermek.

2014. ápr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

* de ez levezethető arra is, ha valakinek fája van és annak termése. vagy állata és annak szaporulata.

valahol tulajdon jogi kérdés.

pl mégha a szomszéd is etetné a kutyát, a gazdi meg nem, a kutya akkor sem lesz a szomszédé, amíg a tulaj úgy nem rendelkezik. (márha hivatalosan nézzük)

2014. ápr. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"Harmadrészt meg a legtöbb gyereknek az anyjával a helye ha normálisak a körülményei,mert egy anya jobban meg tudja adni mind érzelmileg mind lelkileg azokat a dolgokat amikre szüksége van egy gyereknek.Nem hiába ő vannak gyeden,gyesen,rendezik a gyerekeket,főznek,háztartást vezetnek,tanulnak a gyerekekkel.A férfiak a családfők,a pénzkeresők ami dícséretes,de soha nem fognak tudni mindkét szerepnek úgy megfelelni mint egy nő. "


Ez hülyeség, azért a nő maradt otthon, mert a szoptatás biológiailag hozzáköti (főleg régen,amikor nem volt tápszer), illetve a szülés után eleve ajánlott regenerálódni. Önmagában azért, mert nő valaki, nem tud jobban ellátni egy csecsemőt (kivéve a mellből adott anyatejet), férfiak is ugyanúgy képesek lehetnek rá. Egyszerűen szokás alapján úgy alakult ki, hogy a nő gondoskodik a gyerekről - ez társadalmilag rögzült.

2014. ápr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Mert a gyerek általában az anyjához áll közelebb, az apja kisebb részt vesz ki a neveléséből. Ha bizonyítandóan az apánál van jobb helye, hozzá fog kerülni.
2014. ápr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Mert az anya van otthon vele évekig mig az apa dolgozik, persze hogy jobban ragaszkodnak hozzá a gyerekek.
2014. ápr. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!