Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ebben a helyztben...

Szerintetek ebben a helyztben ki a hibás? Gyerekes lépés volt tőle?

Figyelt kérdés

Sztori: Anyukam le akarta vágni a hajam, de kb annyi hajvágó tehetsége van mint egy krumplinak. Mivel az előző fél évet is végig kellett szenvednem attól a hajkölteménytől, amelyet anyukám vágott nekem, Megmondtam neki, hogy nem szeretném, ha levágnánk egyáltalán, mert szeretném megnöveszteni, és legalább ebben hadd döntsek én. Amikor pedig már 15. perce lovagolt a témán, és én 100x megkértem hogy hagyja abba, elborult az agyam, és rákiabáltam, és egy jó hosszú monológot mondtam arról, hogy mi a véleményem erről. Ezek után derült ki hogy az EGÉSZET felvette a telefonjára, mert nagyon jól tudta hogy így fogok reagálni ha manipulál, és tessék. Megsértődött, bevonult a szobájába. Azóta nem jön ki, hiába győzködöm észérvekkel, megsértődött. Természetesen a családban senkinek se szólhatok, mert megmutatja nekik a hangfelvételt, és azonnal neki adnak igazat. Annyit szeretnék tőletek kérdezni, hogy szerintetek ki a hibás (?), és hogy mit kéne tennem hogy kiengeszteljem (?) .

12/l



2014. ápr. 21. 17:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan elmondhatod a családban bárkinek, hogy addig piszkált, amíg be nem gurultál, és elküldted hangosan. MEgbántad, bocsánatot kértél. Ez így meg az emberek között. Ha 12 évesek ha nem. Kizártnak tartom hogy ne tudnám felhúzni annyira a 12 éves gyerekemet, hogy kiabáljon. Nem nagy teljesítmény.
2014. ápr. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne haragudj meg, de azt kell mondanom, hogy az anyukád beteg. Nagyon aljas módszerrel, addig baxtatott, amíg felidegesített. Ilyet egy normális, szerető szülő nem tesz. Aljasság az is, hogy előre készült rá, hogy ha hosszú ideig bosszant, akkor kiabálsz és ő felveheti.

Az meg milyen dolog már, hogy a hajadat akrja vágni a két bal kezével, mikor tudhatná, hogy ezzel a iskolában piszkálni fognak? Miért akar neked szándékosan depressziót vagy idegrohamot okozni, beteggé tenni? Néhány nap múlva kérdezz rá, ha nem tud kielégítő magyarázatot adni, akkor fordulj egy megbízható rokonhoz. Apuka nem segít?

2014. ápr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 meme23 ***** válasza:
Anyukád sajnos beteg. Orvosi segítségre van szüksége. Vedd fel a kapcsolatot valamelyik megbízható rokonnal, hogy próbálja rábeszélni a gyógykezelésre. Tényleg apukád hol van?
2014. ápr. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
48%
Igazad van kérdező. És tudod, mi jár annak, akinek igaza van?
2014. ápr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Kérdező csak normális emberek válaszait olvasd, a betegekkel ne foglalkozz.
2014. ápr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

alap esetben én se fogadnám el hogy elborul az agya és kiabál a szülőjével.


Csakhogy nekem a nénikém okozott hasonló idegbajokat, de mivel úgy neveltek hogy a felnőttekkel nem veszekszek így maradt a panaszkodás anyumnak... Anyám meg hiába szólt rá. A vége az lett hogy "engedélyt" kaptam anyumtól hogy a nénikém tekintetében nyugodtan veszekedhetek vele, mert nem ért a szép szóból... (pl hajsütövassal meg akarta csinálni a hajamat én meg nem engedtem neki mert az előző alkalommal is megégette.. vagy éppen hiába lett neki mondva hogy ne vásároljon két reklám szatyorni szarral küldött mindig haza otthon meg én kaptam a lebszást hogy miért hagyom magam - végül az lett hogy anyámnak mindig el kellett jönnie értem, mert akkor a nénikém nem tudott felpakolni.. az engedély után már hogy erélyesebben szólhattam rá persze ment a sértődés, de akkor már letojtam magasról)


Szóval igen, van olyan szülő aki megérdemli hogy ráordibáljon a gyereke, mert nem kap észbe

2014. ápr. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Kérdező anyukád nem gyerekes, hanem beteg.
2014. ápr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
70%

Nem akarom bántani anyukádat, de orvosi kezelésre lenne szüksége. Egész egyszerűen nem normális gondolkodásra utal, hogy egy felnőtt nő a 12 éves gyerekét szándékosan provokálja, azért, hogy kiakadt gyerek kiabálását felvehesse.

Egyértelműen anyukád a "hibás", és nem gyerekes, hanem beteg. Kiengesztelni nincs okod, hiszen ő maga akarta, hogy kiabálj vele, viszont minél előbb, azonnal szólj egy megbízható felnőtt rokonnak (apukád, nagyszülő, nagynéni), mert anyukádnak orvos kell.

2014. ápr. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Szóval egy 12 évesnek higgadtnak és komolynak kell lennie, a felnőtt meg manipulálhat és idegbetegeskedhet?
2014. ápr. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Na, álljunk meg egypolgári szóra! Amit az anya tett, két dologra engedhet következtetni.

Vagy orvosi eset, vagy ilyen már többször is előfordult, de a lányka nem hiszi el magáról. Több embert ismerek, aki ha kikel magából, és ordít, utólag nem ismeri el. Ennek bizonyítására is kellhetett a hangfelvétel.

2014. ápr. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!