Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám csökkentette a zsebpén...

Anyukám csökkentette a zsebpénzem, mert a cicámnak veszek belőle dolgokat. Jogosan viselkedett?

Figyelt kérdés

Azt mondta, azért adja, hogy magamra költsem, szórakozzak a barátnőimmel, nem azért, hogy ennek a "dögnek" vegyek "minden szirsz.rt". Most ezer forintot kapok hetente a kétezer helyett.


Nagyon szeretem a cicám, boldog vagyok, ha látom rajta, hogy örül :) Anyu viszont utálja az állatokat, mert szerinte betegségeket terjesztenek.


Azt mondtam neki, hogy szerintem a zsebpénz arra van, amire költöm, úgyse drogot vagy cigit veszek rajta, nem értem mi baja. Erre teljesen kiakadt és elkezdtünk veszekedni, és közölte, hogy pont olyan hálátlan dög a macskám, mint én, meg hogy olyan az állat, amilyen a gazdája.


Szerintetek ez jogos volt tőle? Megbántott nagyon vele.


2014. ápr. 24. 19:41
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Én sem keveslem egyébként, a belépőárakkal mondjuk nem vagyok tisztában, nem gyakran járok szórakozni.


Apukám normális, persze, csak nagyon keveset látom, mert Ausztriában kapott jól kereső munkát. Nagyon szeretek viszont kint lenni nála, tetszik az ottani környezet, az emberek is sokkal kedvesebbek, bár lehet, hogy itthon csak a rosszakba futok mindig bele :)

2014. ápr. 24. 21:40
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek. Én olyan vagyok, hogy ha kevés a pénzem, inkább magamnak veszek rosszabb/kevesebb kaját, de a kutyámnak ugyanazt veszem meg, mégpedig azért, mert ő nem tud semmit tenni az ellen, ha a gazdája épp csóró, és nem is tehet róla. Ez olyan, mintha egy gyereknek kéne elmagyarázni, miért nem kap 25-ödikétől csokit, ugye milyen ciki? Inkább magadnak nem veszel kaját, nem? (amúgy nem szeretek gyerek és kutya között párhuzamot vonni, a kutya nem gyerek, de értitek a példát ugye). Szóval egy háziállat kiszolgáltatott, és a gazdájától függ, a gazdájának meg szíve joga úgy gondozni, ahogy akarja, ha neki ettől kevesebb pénze/kajája marad, akkor kevesebb marad. A baj az, hogy te még jogilag gyerek vagy, úgyhogy ha anyád állatgyűlölő, azt elvileg le kell nyelned.
2014. ápr. 25. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem jogosan. Amikor a zsebpénzedet odaadja, azzal odaajándékoz neked valamit - mondjuk úgy, hogy a pénzen vehető szabadságot. Magyarul: azt teszel a pénzeddel, amit akarsz. Akár el is ihatod.


De ha neked úgy ad pénzt, hogy megszabja, hogy te abból szerinte mit vehetsz, mire költheted, az nem zsebpénz, csak ő annak hívja.


Nem vagy hálátlan dög, anyád viszont egy akarnok, önző, ostoba ember. Aki nem szereti az állatokat, az nem szereti az emereket sem. Ha egy állatot rendszeresen visznek orvoshoz, és megkapja a megfelelő védőoltásokat, akkor SEMMIFÉLE betegséget nem terjeszt. Ráadásul nagyon kevés állatbetegség van, ami emberre veszélyes és átterjedhet.

2014. ápr. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha utálja a macskád, akkor miért engedte meg, hogy legyen otthon?


Szerintem örülnie kellene anyukádnak, hogy egy kis állatot nevelsz/tartasz és a gondját is viseled. Gondolom nemcsak játszol vele, hanem eteteted,és takarítasz is utána.


Nem értek anyukáddal egyet. A zsebpénz azért van, hogy arra költsd,amire szeretnéd.Ezért hívják zsebpénznek!

2014. ápr. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
szerintem meg nincs igaza. ha te attól vagy boldog hogy a cicádra költesz akkor jó. és igen is örülnie kéne, hogy nem piálsz drogozol és diszkóban nyomnak a falhoz idegenek!
2014. ápr. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Szerintem aranyos, hogy így szereted a cicust :) Nekem is van egy cicám, meg egy kis nyuszim, én is szeretem őket kényeztetni, de szerencsére az itthoniaknak nincs ezzel baja :)
2014. ápr. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!