Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom, hogy mit tegyek!...

Nem tudom, hogy mit tegyek! Nagyon bonyolult a helyzetem. Nem bírom tovább a családomban! Mit csináljak, hogy legalább csak egy kicsit jobban megértsenk anyuék és változzon a helyzetem?

Figyelt kérdés

Röviden leírom a helyzetemet:

Az egész családom egy vallásos egyházhoz tartozik, ahol nem támogatják pl. az ismerkedést fiúkkal.. Pedig szerintem az tök normális hogy keresem a fiukkal való kapcsolatot, már gimis vagyok, és tudom a veszélyeket, stb.., de mindenkinek szüksége van párra, és ha nem próbálkozunk, akkor hogy lesz valamikor is barátunk.. De ezt ők nem értik meg, ezért teljesen ellehetetlenítenek a családban, utálok már otthon lenni.. Amikor kiderül, hogy beszélek egy fiúval, és hogy szeretnék vele találkozni, és hogy találtam magamnak olyat aki szeret, akkor hatalmas veréseket kapok.. Apa sokszor a földön rugdosott, mert nagyon erős, anyám meg övvel ver! Mit tegyek, nem akarok mostmár velük élni, nem értenek meg, nem fogadják el hogy én mást gondolok dolgokról! Hogy kerülhetnék más családhoz, vagy hogy kéne ezt rendezni.. Érdemes a gyámügyhöz fordulni? Mert tényleg nagyon rossz a helyzet, mindentől tiltanak, amit egy szinten megértek, mert féltenek, de amit kb mindenkinek megengednek, mert abszolút nincs benne semmi gáz, azt nekem miért tiltják meg?? :( Hogyan tudok kiszabadulni ebből a börtönből, kitől kérjek segítséget??? Beszélni erről nem lehet velük, mert nagyon rugalmatlanok, és vallásosak, és biztos rögtön nagyon megvernének!!


16/L



2014. máj. 7. 10:59
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
13%
Akár alapítványos, akár nem alapítványos.Kötelező.
2014. máj. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:

Meg 18-22 óráig tudod hívni a NaNe segélyvonalát: nane.hu .

De szerintem annál hamarabb is el tudod intézni, amiket az előbb mondtam.

2014. máj. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:
jjaj igen, bocs, még nem töltöttem be a 16-ot, de egy pár hónap... Azt mondjátok meg hogy miért állna szándékomban hazudni ilyenekről??
2014. máj. 7. 11:47
 24/46 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy veszik észre. Én elég sokszor mentem be annak idején a gimibe zúzódásokkal, horzsolásokkal, vágásokkal (nem a szüleim voltak, csak veszélyes sportokat űztem), és ha észre is vették, soha nem kérdeztek rá, soha nem szóltak egy szót sem, se nekem, se az igazgatónak, se a szüleimnek... volt, hogy úgy futottam be reggel az első tesiórára, hogy dőlt a vér a kezemből, mert előtte összetörtem magam, és a tesitanárom le se sz*rta, úgy kellett kikéredzkednem, hogy lemoshassam. Szóval ne gondoljátok, hogy bármelyik iskolában is foglalkoznak ezzel. Sőt, ha feltűnő, annál inkább megpróbálnak elzárkózni tőle, nehogy már nekik kelljen foglalkozni más bajával. Ne legyetek naivak.
2014. máj. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%
A mi sulinkban sosem küldött tovább a védőnő ,iskolaorvos sehová . 3 havonta vizsgálat ? Lányom iskolás (igaz még általánosba jár ),de náluk sincs negyed évente szűrés . Endokrinológus ;nőgyógyász ... o.O ?! Nem is hallottam olyat,hogy iskola kérné a gyermek ez irányú vizsgálatát . Kislány ,én nem kételkedem benned ! Hol laksz ?
2014. máj. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nekünk csak kétévente volt orvosi vizsgálat, azt is elég felületesen csinálták.
2014. máj. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:
Pest környéki kisebb városban, de már nem bp-hez tartozik... A házi orvossal kéne kapcsolatba lépnem?
2014. máj. 7. 11:52
 28/46 A kérdező kommentje:

"Egyébként nekünk csak kétévente volt orvosi vizsgálat, azt is elég felületesen csinálták."


-igen, nekünk is kb így van.. De amúgy ez részletkérdés!!

2014. máj. 7. 11:54
 29/46 anonim ***** válasza:

Igen, de ha friss sérülésed van, akkor nem kell kivárni a rendelési idejét, csak telefonálj be a rendelésre és mondd, hogy mi van. Vagy menj szakrendelőbe sebészetre, vagy ha van a közelben traumatológia, oda.

De mehetsz egyenesen a rendőrségre is.

Még a Családsegítőt hívd fel, vagy menj be, ha a közelben van.

Ezen a 3 vonalon tudsz most hivatali időben elindulni.

És még az iskola - osztályfőnök, iskolaorvos, iskolapszichológus, igazgató, stb.

Jól mondja az egyik hozzászóló, hogy nekik hivatalból kötelességük tenni ezügyben feljelentést és Téged elhelyezni, de az is igaz, hogy a gyakorlatban megtagadják ezt. Te csak tartsd Magadban az elhatározást és addig menj, amíg értelmes felnőttet nem találsz, aki segít! Mert ezekben a munkakörökben mindenki köteles volna segíteni!

De ha nem segítenek, menj tovább egy másikhoz!

2014. máj. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%

Ha orvoshoz fordulsz, akkor úgy kell mondani: LÁTLELETET szeretnél vetetni!

Ez a sérülésekről vett bizonyíték, ami kell a rendőrségnek a későbbi tárgyaláshoz.

Ez ahhoz kell, hogy bűncselekménnyel elítéljék a szüleidet, NEM ÉRINTI az elhelyezésedet. Ha ki akarsz menni a családból, kimehetsz szerintem saját elhatározásodból is, de ha van látlelet a verésről, akkor szerintem ez gyorsabban fog menni.

2014. máj. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!