Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17 évesen elköltözés, szülői...

17 évesen elköltözés, szülői gondok. Segítség! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elszeretnék költözni otthonról. Anyukámmal élek és 2 testvéremmel. Anyukám dolgozik délután 4ig

Magántanulónak kivett az iskolából, önző okokból, és én vigyázok a 2éves testvéremre, emiatt tanulás nem megy, párommal 1 éve vagyunk együtt és csak úgy tudunk találkozni, ha nálunk alszik. Ők a szüleivel elvállalnának. Én takarítok itthon, főzök mosok, úgy beszél velem a 12éves tesóm mint egy kutyàval, és anyukám is. Nem becsülnek meg és sehova nem is mehetek. Apukám nagyon beteg, hozzá nem mehetek. Anyukám avval fenyeget, hogy öngyilkos lesz, és egy kis nyugalmat se kapok az életben, már barátaim sincsenek. Segítsetek.



2014. máj. 20. 12:54
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Anyukám 18 éves korom után engedne csak elköltözni, de emiatt is mindig veszekszik velem, hogy itt hagyom. Szóval ő nem enged addig sehova amíg a 18at be nem töltöm. A tanárok nem tudják, hogy ezért vagyok magántanuló. Beteg vagyok, és sokat járok orvoshoz, ők csak ennyit tudnak.
2014. máj. 20. 13:19
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

2 éves gyereknek a bölcsiben a helye, nem a nagytesó életét kell feláldozni. Ha bemész, akár a délutáni séta alkalmával a családsegítő szolgálathoz, ők pontosan el fogják mondani, hogy mik a lehetőségeid, de ha a hatóság tudomására jut, akkor eljárást fognak indítani anyukád ellen.

Tízen évvel ezelőtt úgy tanultam, hogy ha a gyermek akkor emelhető ki a családból, ha mentális, szellemi és fizikai fejlődése nem biztosított. Hát nálad sem a szellemi, sem a lelki fejlődés nem biztosított, mert folyton be vagy zárva, és nincs időd a tanulásra sem, ő ha rendszeresen fenyegetőzik öngyilkossággal akkor nem alkalmas a nevelésetekre.

Ha döntöttél a költözés mellett, akkor jelezd a gyámhivatalnak, hogy nem vagy képes így élni, de vedd számításba, hogy valószínűleg nem csak téged fognak kiemelni a családból. Egyébként létezi a családba fogadás fogalma, így költözhetnél a barát családjához, de hatósági döntés után. Azt döntsd el, hogy a tesóidnak mi jobb, egy manipulatív anya, aki valószínűleg az ő életüket is meg fogja keseríteni, vagy a legrosszabb esetben az állami-gondozás. Ami ma már nem egy több száz fős börtön, hanem család otthon.

2014. máj. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Hát pont ezért nem jártam még sehol ezzel az üggyel. Féltem tesóimat nagyon, nagyon anyuhoz kötődnek, a 2 éves szereti a szüleit, mint kisgyerek, de inkább velem van mint anyuval. A 12 éves nagyon szereti anyut, de ő inkább a gépnek él, + ő figyelemzavaros hiperaktív, és anyut nem érdekli mit csinál a gyerek, nem kap ki semmiért. Bölcsibe kéne adni igen, de anya nem akarja, mert nem szobatiszta még (sehogy nem tudom neki megtanítani, hogy a bili meg a wc jobb mint a pelus) meg hogy beteg lesz.
2014. máj. 20. 13:28
 14/25 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetséges úgy is konzultációt kérni, hogy nem kéred az eljárást.

Én ismerősömtől, aki hivatásos gyám, ismerek olyan eseteket, hogy nem emelik ki a gyereket a családból csak átadják a gyámságot a hivatali gyámnak, aki felel értük, úgyhogy szerintem Nálatok is ez lenne jó.

Esetleg egy névtelen e-mail-címről érdeklődj erről.

2014. máj. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Például van olyan, hogy szellemi fogyatékos az anya, és nem képes minden tekintetben gondoskodni a gyerekekről. Ettől még nem veszik el tőle, mert nagyságrendekkel olcsóbb is az államnak, ha a szülőnél lakik a gyerek, és a gyereknek is jobb érzelmileg, meg a szülőnek is, ha együtt vannak. Ilyenkor a gyám tesz heti kétszeri látogatást, amikor megnézi, minden hivatali és anyagi ügy rendben megy-e, ő kezeli a pénzt, segít vásárolni, ha látja, hogy nem jól költik el a pénzt, megy az iskolába fogadóórára, stb.
2014. máj. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Szerintem ha a gyámhivatal megtudná, hogy mi folyik itt, elvinnék a tesóimat, már az is nagy baj, hogy nem vagyok nagykorú és tesómra vigyázok, egyedül vagyok vele napi 8órát. Konkrétan arra voltam kiváncsi, hogy meg lehet e oldani, hogy elköltöltözzek pik-pak.
2014. máj. 20. 13:49
 17/25 A kérdező kommentje:
És tesóim maradhatnának e anyuval.
2014. máj. 20. 13:50
 18/25 anonim ***** válasza:

"sehogy nem tudom neki megtanítani, hogy a bili meg a wc jobb mint a pelus"


Nem is kell. Egy kétéves az esetek döntő többségében MÉG nem érett a szobatisztaságra. Majd, ha az lesz, magától elhagyja a pelust. Nem szabad erőltetni.

Egyébként még véletlenül sem feltétel a bölcsődei felvételnél a szobatisztaság! Abszurd is lenne, amikor már a legtöbb helyen 20 hetesen (!) is be lehet íratni.


Kérdező!

Szép, hogy gondolsz a testvéreidre, de nem várhatod meg míg felnőnek, kirepülnek.

A gyámhatóságtól pedig már most is kérvényezhetnéd a "szülői ház elhagyását". Ehhez az kell, hogy a barátod szülei bemenjenek veled, és nyilatkozzanak, hogy vállalják, hogy eltartanak, otthont biztosítanak,míg be nem töltöd a 18-at.

2014. máj. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Tudjátok kertbe vinni?

Amikor meleg van, kertben lehet pelus nélkül, majd lefolyik a lábán a pisi, idegesíteni fogja, és legkésőbb a nyár végére - de ha már 2 éves, akkor szerintem 1 héten belül - szobatiszta lesz.

2014. máj. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Igen, már most kellene, de akkor jönne a környezet tanulmányozás, és mire véget nem érne a dolog, addig anyukám pokollá tenné az életem (heteimet) és így tesóim is rossz helyzetbe kerülnének attól félek. Anyunak a döntése, hogy a kicsi ne menjen bölcsibe, mert aszthmás. És fél, hogy úgy jár, mint másik tesómmal, kórházak sora.(bár oviba is megeshet) de nem lehet rábeszélni a bölcsire. Ez így kényelmes neki, tudja mi van a gyerekkel, ki van takarítva, kimosva, megfőzve.
2014. máj. 20. 15:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!