Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17 évesen elköltözés, szülői...

17 évesen elköltözés, szülői gondok. Segítség! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elszeretnék költözni otthonról. Anyukámmal élek és 2 testvéremmel. Anyukám dolgozik délután 4ig

Magántanulónak kivett az iskolából, önző okokból, és én vigyázok a 2éves testvéremre, emiatt tanulás nem megy, párommal 1 éve vagyunk együtt és csak úgy tudunk találkozni, ha nálunk alszik. Ők a szüleivel elvállalnának. Én takarítok itthon, főzök mosok, úgy beszél velem a 12éves tesóm mint egy kutyàval, és anyukám is. Nem becsülnek meg és sehova nem is mehetek. Apukám nagyon beteg, hozzá nem mehetek. Anyukám avval fenyeget, hogy öngyilkos lesz, és egy kis nyugalmat se kapok az életben, már barátaim sincsenek. Segítsetek.



2014. máj. 20. 12:54
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha a barátodhoz költözöl, teljesen kiszolgáltatott leszel. Gondoltál erre is? Együttélés során hamar merülnek fel problémák, és ha nem tudjátok megoldani, hova mész?
2014. máj. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Mindenkinek vannak problémái, és meg lehet azokat oldani, ha nem gondolná ő is komolyan az összeköltözést, akkor nekem eszembe se jutna, hogy hozzájuk menjek:)
2014. máj. 22. 07:15
 23/25 anonim ***** válasza:

Ha anyád így viselkedik, nyugodtan költözz el.

Ha a rendőrséggel fenyegetőzne, megmondhatod neki, hogy ez esetben te mindenképp elmondod a helyzetedet a rendőrségen, és a gyámhivatalban is, akkor ő mit csinálna? Megreszkírozza, hogy esetleg a másik két gyermeket is elveszik tőle?

Ha a barátod szülei vállalják érted a felelősséget, náluk lakva is kérheted a hivatalos engedélyt. Nem hiszem, hogy anyukád ezek után tényleg haza merne hozatni.

Írom ezt, mint felháborodott anyuka! Ilyet még nem is hallottam, hogy valakit gyermekőrzés címén kivegyenek az iskolából, ez 80-90 éve büntetendő!

2014. máj. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
Remélem ki tudod bírni ezt az időt amig el tudsz költözni otthonról! És ne tőrődj azzal amiket anyukád mondogat neked! Nem tehetsz még te semmiről sem gyrek vagy még
2014. szept. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 levii12345 válasza:
Szia. Megkerdezhetem, hogy alakultak a dolgok? En is hasonlo helyzetben vagyok, szeretnek veled beszelni ha megoldhato. Remelem meg olvasod az irasom!!
2017. jún. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!