Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám itt hagyott. Mit tegyek?

Anyám itt hagyott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 éves fiú vagyok és egyedül itt hagyott. Elvitte a cuccait. Felhívtam és azt mondta hogy tartsam el magam, dolgozzak meg főzzek magamra mindent vegyek meg magamnak, nem segít semmiben. Azért ment el mert mindig kiabáltam vele. Nincs se rokonom se barátom akihez fordulhatok, egyedül meg nem tudom magam eltartani. Szeptemberben mennék vissza a suliba(érettségi) mert most ki hagytam egy évet. De ez így lehetetlen. Egyedül egy bátyám van aki nem is itt lakik, anyám azt mondta majd ő segít, de ez nonszensz, mert ő se fog eltartani meg főzni rám. Mellesleg anyám egy szót nem tudott szólni értelmesen, abszolút semmit csak fogta magát és elhúzott. Azt mondta hogy annyira se fog visszajönni hogy kaját csináljon. (20 km-re lakik) Nem látok megoldást erre a helyzetre. Gondolkoztam hogy munka után megnézem hova megy és elkapom, de az sem megoldás. Mit tehetnék?
2014. máj. 28. 03:32
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, 19 évesen illene elkezdeni dolgozni, hiába anyádat hibáztatod, itt az ideje hogy eltartsd magad végre.
2014. jún. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim válasza:
65%
Én megértem a problémádat. Nem tudom, miben vagy jó, mihez értesz, de ismerek sok olyan munkát, amit képzés nélkül lehet végezni. És ha falun laksz, biztos mindenkit ismersz, és tudod, kinél kell segítség. Biztos van egy öreg nénike például, akinek el lehet menni bevásárolni meg kutyát sétáltatni, és amíg nem találsz jobban kereső munkát, ebből tudsz magadnak kaját venni. És amúgy hol van az apukád?
2014. jún. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim válasza:
78%
Szerintem az nem jogos, hogy itt leugatjátok szegényt, nem ismeritek a hátterét. Barátnőm pasija 20 éves, egyetemista, ösztöndíjból tartja el magát, de dolgozni nem dolgozik, és ez teljesen érthető részemről. A legtöbb fiatal nem dolgozik még ilyen korban, mert a tanulás elveszi az időt, már ha lelkiismeretesen csinálják. Most akkor, kedves kérdező, keress a neten valami állást a közeli városban, és szerintem ha valakinek elmondod a faluból a helyzeted, az nem gáz, és esetleg be tud vinni dolgozni, így nem kellene útiköltséget fizetni.
2014. jún. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem meg teljese jogosan ugatták le. Bunkó, követelőző, önző gyökér, aki az anyját valamiféle cselédnek tartja, aki kiszolgálja, ellátja és még el is tartja egészen addig, amíg őurasága úgy gondolja. Az én nagyobbik fiam 21 éves, igen, eltartom, de ő tanul. A kérdező meg egy évig "pihengélt" és neten tanult, ami ha jól tévedek 0-24-es gépezést jelent. Kényelmes volt, mert eltartották, kiszolgálták. Az anyja tök jogosan elunta és drasztikus módon, de talán célravezetően megpróbálja ráébreszteni, mit jelent felnőttként élni. Erre ez a szegény 19 éves kisgyerek azonnal vissza akar menni a suliba, hogy legyen indoka annak, hogy továbbra is a kényelmes életét élhesse. Mivel anyuka ebben nem partner, ezért ő a görény. Nyilván. De hát gondolom az lenne az elfogadható részéről, ha minden második évet kihagyna, néha elvégezne egy-egy évet, és élhetne tovább gondtalanul. Hát mondjuk én nem elköltöztem volna, hanem a srácot vágtam volna ki cuccostul. Amilyen felelőtlen kis gyökér, még felhalmoz egy halom tartozást a házra, anyuka meg fizetheti.
2014. jún. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
38%
Aki nem olyan talpraesett mint itt egyesek és csak dumálni tud a másiknak mer az nem dolgozik nemhogy segítene a kérdezőnek kiváncsi vagyok melyikőtökkel tette ezt a jó édes anyja hogy egyik napról a másikra levált a ge cibe ti meg csak lehordjátok a palit konkrétan lehet az anyja tényleg egy aberált állat és kitudja miket csinált ezt nem tudhatjátok és igy itélkeztek egy emberről gratulálok nektek nem hogy segitenétek a palin nem mindnekinek olyan normálisak a szülei hogy beajánlják helyekre vagy egyengetik az utját vagy segitenek neki állást találni nekem se ilyenen szoval meg tudom érteni a kérdező kiakadását még ha kicsit gyerekesnek is tűnhet de részben igaza van ugy vélem profession.hu-n regisztrálj ott nézelődj munka után a közeli városban biztos találsz valami melot esetleg faluba kérdezz körbe valami segédmunka után vagy ilyesmi.
2014. jún. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó ne várd már itt a nyálad,már bocs akit így otthagy az anyja 19 évesen nyilván eléggé tehet róla,miért is kéne segíteni? Talán ha felnőttként viselkedne akkor nem itt tartana, inkább mosd ki a szádat mert látom másra nem vagy képes csak dobálózni ilyen csodás szavakkal,ettől hidd el nem leszel menő,az értelmi szinted meg nyilvánvalóan a béka seg*e alatt van.
2014. jún. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
81%

A kérdező kommentje:


Ha találnék is munkát abból nem tudnám eltartani magam. Egy faluban vagyok itt nincs semmi lehetőség. Ha suliba járnék akkor szintén nem lenne pénzem. És innentől a fogyatékos közléskényszeresek kíméljenek a véleményükkel. "Senki nem kíváncsi rá hogy mit gondolsz. Direkt nagybetűvel írtam le hogy les.arom erre megint írnak. Ha újra véleményt ír valaki akkor annál szövegértési problémák vannak és magát égeti le, mellesleg nem fogok rá válaszolni."



Szövegértési problémáid neked vannak. Kis faluban nincs gimi. Estin elvégezheted, közben ahová jártál suliba ott biztosan van munka lehetőség !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2014. jún. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
100%

Hm, feldob az ember itt egy polgárpukkasztó kérdést, egyből idejön a csürhe kiadni a feszt.

Lehet, önmagatokba kellene nézni előbb, mielőtt bárkinek is tanácsot adtok.

2014. jún. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
100%
add ki albérletbe az egyik szobát, de ne egy havert v barátot hívj, mert ő élnek vissza a legkönnyebben erre hivatkozva
2014. jún. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim válasza:
25%
Nem azt kérdezte hogy mi a véleményetek azt tartsátok inkább magatokba légyszi!Jaaa és igaz egyeltalán nem ismeritek őt és a múltját sem csak azt hiszitek.Ezen az oldalon mindenki kioktatja a másikat,szócsatát vívtok.Pedig szerintem normálisan is lehet.Nem kell bunkózni meg sértő szavakat írni mert azt mindenki tud.Jaa és tudom hogy most azt hiszitek hogy én itt kioktatok mindenkit,én akarok lenni a hős de ez nem így van.És nem is érdekel mit gondoltok!!;)
2014. jún. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!