Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám itt hagyott. Mit tegyek?

Anyám itt hagyott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 éves fiú vagyok és egyedül itt hagyott. Elvitte a cuccait. Felhívtam és azt mondta hogy tartsam el magam, dolgozzak meg főzzek magamra mindent vegyek meg magamnak, nem segít semmiben. Azért ment el mert mindig kiabáltam vele. Nincs se rokonom se barátom akihez fordulhatok, egyedül meg nem tudom magam eltartani. Szeptemberben mennék vissza a suliba(érettségi) mert most ki hagytam egy évet. De ez így lehetetlen. Egyedül egy bátyám van aki nem is itt lakik, anyám azt mondta majd ő segít, de ez nonszensz, mert ő se fog eltartani meg főzni rám. Mellesleg anyám egy szót nem tudott szólni értelmesen, abszolút semmit csak fogta magát és elhúzott. Azt mondta hogy annyira se fog visszajönni hogy kaját csináljon. (20 km-re lakik) Nem látok megoldást erre a helyzetre. Gondolkoztam hogy munka után megnézem hova megy és elkapom, de az sem megoldás. Mit tehetnék?
2014. máj. 28. 03:32
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%
9-es. nem támogatást kell kérni ha nem dolgozni kell. 19 évesen keressen munkát. Nem hiszem hogy anyád csak úgy elköltözött és ott hagyta neked a lakást hogy lelakjad. Apád hol van? Edd meg amit főztél.Igaza volt anyádnak. Én kitettem volna a szűröd az utcára.
2014. júl. 8. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
100%
Na hát , ha olyan "gyökér" volt, akkor most boldog lehetsz, hogy nincs már veled. Nem értem akkor most mi bajod, örülnöd kellene. Ja, hogy most nincs kivel kiabálnod: Te sem lehetsz egy piskóta- "elkapom" Te nem olyan bunkó vagy, hogy karót lehetne veled verni.Itt síránkozol.
2014. júl. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én csak most tévedtem ide, amit írtam volna, azt előttem már leírták, nincs hozzáfűzni valóm, ezért csak annyit kérdezek, hogy mi történt végül? Mit csinálsz, mit intéztél? Én a fél karomat odaadtam volna ha anyám nekem ad egy egész házat, mindent megtennék hogy önálló és független legyek. Éppen eljött az ideje, hogy felnőlj, 19 évesen már minden ismerősöm szakmára járt délelőtt és dolgozott délután. Nem nagy ördöngősség, be is járhatsz a városba, párom biciklivel járt 15 km-rel arrébbra, olyan vádlija lett hogy jujjj!

Írsz nekünk hogy mi történt vagy már azóta éhen haltál?

2014. júl. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
Kicsit furcsa a történeted, illetve a kérdésed? Szerinted nem az eset adja a kérdésedre a válszt? Nem elkapni kell a " gyökér" anyut, ha nem fogd fel, hogy 19 éves vagy és kezdjél önálló életet. A legtöbb 19 éves úgyis erre vágyik, mert már nem vagytok gyerekek. Mindenhol ezt hangoztatjátok!Írod, hogy senkid nincs - gondolom ezt akkor is tudtad, mikor mindig kiabáltál a "gyökérrel"!Most legalább nem kell kiabálnod, megtanulhatsz csendesen hallgatni, gondolkodni és cselekedni felnőtt módra. Ti vagytok a tökös felnőttek, hát akkor tessék úgy is élni.A állandó kiabálásokra pedig egy idő után nem lehet értelmesen reagálni. Még jó, hogy nem fognak se főzni rád, sem eltartani téged, vagy talán béna vagy? Igen valamelyest az vagy, mert elbénáztad az iskolát, most meg kibénáztad a "gyökért" a házból.Egyáltalán mért is írsz ide egy ilyet? Ne gondold, hogy főzni fogunk és majd eltartunk, mert ezek után még ezt is kinézem belőled, hogy el tudnád ezt viselni bárkitől csak ne neked kelljen felemelni a segged a saját magad eltartásáért.
2014. júl. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
20%

Engem is kikészített az apám, nem fejeztem be az iskolát és gondolkodás nélkül elköltöztem, mert ha nem becsavarodok. 0 ról kezdtem az életem, most mínuszban vagyok.

Az élet nehéz. Családot nem választ az ember, ha meg annyira tré volt anyád, és te olyan felvilágosult akkor, miért nem tettél lépéseket ez ügyben (gyámhivatal).

Gondolom a lakás anyád nevén van.

Keress egy olcsóbb albérletet kezdj el dolgozni, én a helyedben külföldön próbálnék szerencsét, Magyarországon egyedül, semmi végzettséggel, elveszett ember vagy.

Annyi erő legyen benned, ha még 1 év van az érettségiből, azt végigcsinálod bármi áron meló mellett, még fiatal vagy és mennie kell, levelezőin akárhogy, ennek mind utána kell járj, míg van neted addig tedd meg.

2014. júl. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 Aspartia ***** válasza:
basszus nem hogy örülnél hogy nem ő rakott ki téged. így van egy fain lakásod, már csak fenn kell tartani. Még csak bérleti díjat se kell fizetned. Főzni nem egy kunszt egy főre. ha van kert van veteményes is. Diákmelót is tudsz vállalni. Ne a hátrányokat nézd hanem az előnyöket.
2014. aug. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
Na mi van, 2 honap alatt meg mindig nem tudtal mit kezdeni magaddal?
2014. aug. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
Biztos voltak előzményei , hogy miért hagyott ott. Keress állást, fizesd a rezsit, és ha látja hogy megállsz a lábadon akkor majd vissza jön.Bizonyítsd be hogy felnőttél.
2014. aug. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
Durva
2014. aug. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

Teljesen jogosan ugatták le stb stb, felnőtt vagy... Megint csak csalódtam az emberiségben. Mert amúgy kva sokat tudtok az egész háttéről nem? Meg 19 évesen mindenki mondogatja milyen felnőtt, ő mondta? Honnan tudod? Nem v már gyerek? Én egy 19 évest még olyan kva gyereknek tartok, hogy olyan nincs, mellesleg állj


talpadra legyél férfi nme feltétlen olyan könnyü mint amilyen talán nektek volt. A segítség nem szégyen de vki semmit nem kap, depressziós is lehet akár, minden segítség nélkül és akár szociális fóbiái is lehetnek, akár félhet v utálhatja az embereket. Az anya meg nem feltétlen nevelte fel a fiút, kvára nem tanítanak meg sok embert önállóan élni és nem feltétlen tud akárki csak ugy megállni a lábán hirtelen, mert nem mindenkinek olyan a háttértörténete.


Kiskoromban elváltak a szüleim, mindig veszekedtek, alkoholista apám vert, külföldön dolgozott, 1x egy veszekedés után anyám elment otthonról a "híd alá" lakni, apám meg dolgozni és hagytak a 10 éves öcsémmel, aki folyton csak sírt, persze biztos nem tanultam jól meg kihagytam egy évet és csak kockultam. Hát az biztos, hogy késői éveimben sokat a szobámban voltam zenét hallgatni és elmélkedni, elkerülni a 2 fogyatékost, aki veszekszik, mert szerencsére már én nem voltam célpont. Semmire soha senki nem tanított meg és csak a barátaimmal éreztem jól magam, emberekkel nem tudtam beszélni. 19 évesen v nyugdíjasnak vagy 15 évesnek éreztem magam, de a szar gyerekkor után semmiképpen sem akartam rabszolgaságba vetni magam. Illene nyáron diákmunkázni már ennyi meg ennyi idősen, persze, mert amugy se magamra költeném nem, eldönhetném azért én, h nekem megéri e az az x óra munka azért a pénzért, mert lehet nekem nem kell a kényelem és az a pénz, nekem lehet csak az ételre kell a pénz h éljek, mert lehet nem a munkáért szeretnék élni és az egyetlen dolog amiért valaha is dolgoznék nem én lennék hanem egy olyan család aki tényleg szeret és én is szeretem, de ezt a szeretetet én nem kaptam meg. 19 voltam, de semmit nem tudtam, még suliba jártam, de persze a szar családba akivel az ember nem szeretne beszélni még azért is leugatnak ha már nincs jogsid mert másnak van, de ha vmit mondasz h másnak v neked nincs akkor ne hasonlítsd magad másokhoz. megfelelési foskényszer, nem hiába van, anyád akar megfelelni a családnak, amit utálsz, de itt mindenki annyira van a 19 éves férfinak már igy meg ugy kell lennie, mert ti döntitek el nem? mert neki ezt meg azt kell csinálnia, meg az anyád. 1 embernek kell megfelelni, magadnak és a szülődmeg dögölhet meg ott ahol van azok után, h ilyeneket ir pl gyakorikérdésekre. Mellesleg nem mindenki olyan szerencsés h sikerül neki minden és egy szar élet szar neveltetés mellett egy 19 éves fiu lehet egy ember aki semmilyen társadalmi szituációban nem tudja megállni a helyét, nem tudja mit hol hogy kell csinálni és kvára nem az a dolga h ő egyedül a lábára álljon mert már annyi se maradt benne h eltudjon kezdeni vmit és egyedül csak fájdalom és félelem létezik benne és álljon a talpára mert 19 éves férfi, kvára nem minden 19 éves bulizós én felnőttnek képzelem magam fajta és magamutató stb... Egy kvára legjószívűbb legkedvesebb ember aki utálja a magamutatást az álszentséget a hazugságokat és az emberi természetet és még is segít az embereken mert egy jó ember is kerülhet ilyen helyzetbe és nem feltétlen tudja h mit csináljon, magára van egy olyan világban amit nem ismer és amiben nem találja a helyét, de álljon talpra, ha túl is éli biztos nem fogja élvezni az életet és innen már álmodozni nem fog, csak egy túlélő robot lesz álmok és célok nélkül mert abból a mélyből segítség nélkül az emberben semmilyen tűz nem fog belobbani, pedig az ember lehet h nem lenne se lúzer, de soha nem segítettek neki és a szar háttere mellett még nem is a talpra esett fajta.


"Gondolkoztam hogy munka után megnézem hova megy és elkapo" és mindenki szépen gondol a rosszra, ez csak az emberiséget és titeket ír le. Mert az elkapom kvára nem azt jelenti, h sikeresen találkozik vele és megpróbál beszélni vele -.-" Itt mindenki olyan okos és olyan szépen beszél mások helyzetéről, állj a lábadra nesze neked semmi, hát te lehet a lábadra álltál, de lehet közel fele annyira se voltál soha az életben rossz helyzetbe mint egy ember, akit te leszólsz, mert erre v csak jó, a leszólásra, mert ő nem ér semmit és ki kell dobni, csak, azért mert nem felelt meg neked. Mert ő nem járt még dolgozni 19 évesen és mert kihagyott 1 évet és talán mert verték a szülei és semmi szeretetet nem kapott, de ő nem érdemel szeretetet hiszen a szeretetet munkában kell mérni, h mennyit hoz haza és h van egy jogsija, mert attól lesz vki jó ember, h 19 évesen van jogsija és munkába jár mint a többi ember, mert a társadalomba be kell illeszkedni, attól v jó ember, hogyha rabszolga v, legalább akkor nem csak én szenvedek a munkával.

2016. júl. 12. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!