Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan állítsam le a szüleimet...

Hogyan állítsam le a szüleimet, hogy ne ugassanak bele a magánéletembe?

Figyelt kérdés

Állandóan azzal jönnek, hogy gyakran váltogatom a barátnőimet, meg most megtudták, hogy megcsaltam az egyiket, és nem akarnak engedni sehova nem adnak pénzt bulizni stb. -.- Én beismerem, hogy nem volt a legszebb dolog, amit csináltam, de akkor is semmi közük hozzá, én sem szólok bele az ő magánéletükbe! Szerintetek mit csináljak, hogy leálljanak? Főleg anyukámról van szó, ő pampog ezen egy csomót.

16/F


2014. máj. 31. 18:52
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, gyerekem, még kettő évet kell tűrnöd, hogy a szüleid "beleugathassanak" az életedbe. Ugyanis törvényileg kiskorú vagy, az életed, a jól-léted az ő felősségük. Kemény börtönéveket is kaphatnak, ha valamit nem tesznek meg, ami törvényileg a kötelességük veled szemben.


Természetes, hogy nem szólsz bele a magánéletükbe, hiszen te gyerek vagy, ők pedig felnőttek. A szülő-gyerek viszony mindig alá-fölérendelő viszony. Pont.


Nem tudom, hogy miért ez a fene nagy lázadás, de azt igen, hogy ha az én apám kölke lettél volna, az első mondatod után a falhoz vágott volna. Mert tudod, olyan emberek is vannak, mint amilyen szülő nekem jutott. Pedig náladnál különb ember vagyok, és 16 évesen is az voltam.

Ezt csak azért nem tudod, mert nem becsülöd meg a sajátjaidat.


Soha nem gondoltál arra, hogy a "papolásaik" és az "ugatásaik" mögött leheteséges egy kis jószándék is?


Szóval pofa súlyba, alapállás és egy kis alázat. És inkább tanulj a Heineken-vedelés meg a szőke ciklonok d--gása helyett. Jót tenne. Ha pedig plusz pénz kell, akkor dolgozz meg érte, mint más is tette. 16 éves kortól már lehet önállóan munkát vállalni pénzért.


Például elmehetsz dzsigolónak, ha annyira értesz a vedeléshez és a kufircoláshoz. Jól megfizetik!

2014. máj. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

Baromság. Nem fogok 16 évesen egy gyárban szarakodni csak azért, mert ők nem adnak pénzt amikor lenne lehetőségük rá -.- Dolgozzon gyárban aki csóró! A jó szülő ad a gyerekének, ha van miből!


Ja, és jó tanuló vagyok. Szóval ha teljesítem a kötelességeimet, az lehetne a minimum, hogy nem szólnak bele a szexuális életembe!

2014. máj. 31. 21:15
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

csillagom nagyon el vagy tevedve. Az a feldatuk, hogy enni adjanak, ruhazzanak es iskolaba jarassanak, nem pedig az, hogy tamogassak egy kiskoru alkoholizalasat, dohanyzasat es csajozasat.

A sajat penzedbol azt csinalsz amit akarsz. Ja, elfelejtettem, hogy ennyire meg nem vagy nagfiu. Addig vegyel vissza az arcodbol, ameddig nem kapod az atyai pofont

2014. máj. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan felnőtt vagy, hogy cigizz, sörözz, elvárod, hogy ne szóljanak bele az életedbe, akkor legyél annyira felnőtt, hogy nem kell a pénzük és nem rajtuk élősködsz.


A szexuális életedhez meg addig igenis közük van, amíg ha felcsinálsz egy csajt és megtartja a babát, akkor az ő nyakukra csináltál kölköt. Egészen addig (18 éves korodig) amíg büntetőjogilag felelősek érted, addig azt csinálod amit mondanak. És ha nem engednek bulizni, akkor nem mész el.


De semmi baj, ha nem tudod elviselni őket, hogy ilyen korlátozóak, nevelni próbálnak, akkor nem vagy köteles ezt eltűrni és velük élni. Jelezd a problémát a körzeti gyámügyön és 18 éves korodig (amíg nem leszel nagykorú) mehetsz intézetbe vagy nevelőszülőkhöz.

2014. máj. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
Nem csinálok gyereket senkinek, nem vagyok hülye!
2014. máj. 31. 21:32
 26/39 anonim ***** válasza:
100%
A hozzászólásaid alapján pedig igen.
2014. máj. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
Jé, egy agresszív kismalac! :)))
2014. máj. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

Most nem érek rá, mert ellentétben veled én mindjárt

megyek bulizni. :-P

2014. máj. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

A anyuci meg apuci elenged kisfiú....

Én meg már a párommal élek és nem a szüleim nyakán élősködök, szóval akkor d..gok amikor akarok. És akkor megyek oda, ahová akarok. :-P :-P

:-DDDDDDD


Nézd, izmozhatsz ahogy akarsz, de akkor is gyerek vagy és azt csinálod amit a szüleid mondanak és megengednek.

2014. máj. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
Gondolom nem 16 vagy, úgyhogy nem kéne ezzel menőzni, én sem fogok mindig tőlük függni -.-
2014. máj. 31. 22:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!