Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan állítsam le a szüleimet...

Hogyan állítsam le a szüleimet, hogy ne ugassanak bele a magánéletembe?

Figyelt kérdés

Állandóan azzal jönnek, hogy gyakran váltogatom a barátnőimet, meg most megtudták, hogy megcsaltam az egyiket, és nem akarnak engedni sehova nem adnak pénzt bulizni stb. -.- Én beismerem, hogy nem volt a legszebb dolog, amit csináltam, de akkor is semmi közük hozzá, én sem szólok bele az ő magánéletükbe! Szerintetek mit csináljak, hogy leálljanak? Főleg anyukámról van szó, ő pampog ezen egy csomót.

16/F


2014. máj. 31. 18:52
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

Gyönyörű vagy, gratula... Tudod, a megcsalás nem csak 40fölött fáj egy embernek! Ez nagyjából annyit tesz, hogy szarba se nézed a kedves exedet, csak luknak használod, kihasználod. Megnéznélek fordított helyzetben, neked hogy állna a szád, gyanítom te lennél legjobban felháborodva!


Anyádéknak meg annyi a dolguk, hogy etessenek, itassanak, lakassanak, taníttassanak, és irányt mutassanak az életben (ja, hogy ez nem tetszik már?) ezen kívül maximum MEGKÖSZÖNHETED, ha adnak valamit. Tudod mit, cseréljünk! Viheted az idegbeteg anyámat meg az alkoholista apámat, vissza ne hozd, örökbe adom! Aztán picsoghatsz, mint a tízéves kislányok!


Elgondolkodhatnál egy cseppet magad felett, mert ez már túl van a kamaszhisztin... Szerinted valaki viccből dolgozik gyárban? Tudod én is elmentem GYÁRBA, pedig nem lett volna muszáj, de nem volt pofám mással finanszíroztatni a heppjeimet. Tudod, saját erőből minden értékesebb!


Apropó, 18 alatt se nem bagózhatnál, se nem piálhatnál, úgyhogy pláne nyugodj le, és inkább suttyomban szívd, nehogy valaki elnyomja az orrodban!

2014. máj. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom nem 16 vagy, úgyhogy nem kéne ezzel menőzni, én sem fogok mindig tőlük függni"


De most még igen, úgyhogy addig meg azt csinálod, amit mondanak neked. Amúgy nem ártana figyelni arra amit anyukád "pampog", mert akár még igaza is lehet...

2014. jún. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

Ki az aki neked elad cigit és alkoholt?

Anyádék tudják?

Túl nagy az arcod de ne aggódj lesz ez még kisebb is!

2014. jún. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

Idefigyelj, kedves kérdező fiú.


16 évesen az ember azt hiszi, övé a világ, és rajta kívül mindenki csak hülyeséget mond. A felnőtté válás folyamata azt jelenti, hogy fokozatosan egyre több mindent tehetsz meg, viszont ez felelősséggel jár.


Nézd meg, próbáld meg kívülről nézni, hogy mit csinálsz 16 évesen. Tudom, hogy unod, hogy az életkorodat kiemeljük, de a korod igenis nagyon fontos a történet szempontjából, és a tetteid vizsgálatában.


1. Gyakran váltogatod a "barátnőidet", és ráadásul meg is csaltad az egyiket.

Kicsi szívem, 16 évesen neked nem a felnőttekre jellemző szexuális életet kell élned, hanem most kéne megtanulnod, hogyan kell egy párkapcsolatot kialakítani a megfelelő személlyel (tehát tudj választani), és hogyan kell a párkapcsolatot fenntartani. Megismerni egymást, közös programokat szervezni, és felelősséget vállalni a párkapcsolatért (A szexről ne beszéljünk, mert az egészséges esetben nem része a tinik, kamaszok párkapcsolatának). Te pedig pont az ellenkezőjét teszed: gyakran váltogatod a lányokat, és valószínűleg promiszkuitásban élsz. Ebből súlyos párkapcsolati problémáid lesznek később, felnőttként, amikor nem fogod tudni, hogyan kell párkapcsolatban élni, hűséggel és felelősséggel.


2. Beszéljünk a szexről. 16 évesen én is rettentően okos felnőttnek hittem magam, de nem voltam az, te sem vagy, és más 16 éves sem az. Te most - akár tetszik, akár nem - , egy kiskorú, kamaszodó fiú vagy. Készen állsz arra, hogy apa legyél? A nemi életből bizony egy kisbaba születhet, a védekezés sosem száz százalékos! Ráadásul ha úgy létesítesz nemi kapcsolatot, hogy semmilyen szerelmi kötelék nincs, azzal még inkább rombolod magad lélekben és pszichoszexuális fejlődésedben is. Tulajdonképpen önkielégítesz egy lány testének felhasználásával. De a szex, a szeretkezés nem ez.


3. Cigizel, alkoholt fogyasztasz. 16 évesen, fejlődő szervezettel. Tudod-e egyáltalán, hogy milyen károkat okozol saját magadnak? Van egy ismerősöm, 21 évesen komoly májproblémái lettek, mert 15 éves korától minden hétvégén ivott.

A te tested még fejlődik, alakul. Nem képes a folyamatos alkoholbevitel tolerálására.

(Én nem iszom alkoholt, és istenieket tudtam bulizni egy pohár őszilével vagy narancslével a kezemben. Tudod, nem akkor jó a buli, ha részeg mindenki.)


4. A szüleid létrehoztak téged, felneveltek, értéket mutattak. Dolgoznak, hogy fizessék a számlákat, az ennivalókat, a benzint, ruhát, könyvet, stb.

Nem azért dolgoznak, hogy te péntekenként az asztalt verd, hogy márpedig azonnal adjanak legalább egy ötezrest arra, hogy te rombold a saját lelked és tested. Tehát a követelőzés NAGYON nem klafa, viszont KÖTELESSÉGED lenne hálásan megköszönni azt, amit kapsz tőlük.

Most puffogsz, de a lehető legjobbat teszik vele akkor, ha nem engednek el ilyen bulikba.

Ha egyszer felnősz, és felnőtt leszel a fejedben is (nem csak papíron), akkor azt fogod mondani, hogy igazuk volt!


Én több, mint kétszer több évet éltem, mint te eddig. Egy hangyabokányival több tapasztalatom van az életről, mint neked. A szüleidnek pláne.

Ha jót akarsz magadnak, akkor hallgass rájuk.

2014. jún. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, a válasz kommentjeid alapján nagyon el vagy szállva magadtól, térj vissza a Föld nevű bolygóra!!! Ekkora nagyképűséget, mint neked van, elég sűrűn látni a mai fiataloktól, már sokan azt hiszik, hogy ők szarják a spanyol viaszt is, szerintem én bekussolnék, amíg a szüleid etetnek,van helyed ahol lakhatsz és adják a pénzt mindenre! De ha neked meg ekkora a pofád keresd meg magadnak a pénzt és nem kell tőlük függened!
2014. jún. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
Bunkó idióta. Igen, te, kedves kérdező.
2014. jún. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan mondás, hogy magas lóról lehet a legnagyobbat esni...


...van egy olyan előérzetem, hogy te is meg fogod tapasztalni. Ha nem a szüleid által, akkor majd az élet.

2014. jún. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mutasd meg ezt a kérdést a szüleidnek! (hadd olvassák, milyen stílusban beszél róluk imádott fiuk), utána már nem ugatnak bele semmibe, mert (remélem) kihajítanak, és mehetsz intézetbe. Az való neked! Tetű! (Elnézést kérek a tetűtől, hogy egy ilyen senkiházit hozzá hasonlítok)
2014. jún. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
De aranyos vagy, ha én lennék az apád biztos az árokba ébrednél, de nem az alkoholtól hanem mert belepofoztalak.
2015. jan. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!