Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimmel hogy értés sem...

A szüleimmel hogy értés sem meg hogy ezzel szeretnék foglalkozni?

Figyelt kérdés

Én nekem 3 foglalkozás is tetszik: cukrász, operatőr, és pszihológus/pszihiáter. A szüleim azonban mindenképp azt akarják hogy ügyvéd vagy orvos legyek. Nagyon jó érvelőképességem van de az ügyvéd szakma mégsem igazán vonz, az orvost meg el is felejthetjük mivel egyrészt a matekom pocsék, és nem bírom a vér látványát. Bár a pszihológus és az operatőr is kiesik mivel az operatőrnek kell matek (műszaki egyetem/főiskola) és a pszihológus meg gondolom orvosira jár.

Szóval sajnos ugyan szeretnék ezekben a szakmákban dolgozni, mégsem megy :/ Marad a cukrász. Nagyon szeretek sütni és mindenki szerint finom sütiket Sütök, azonban ha a szüleimnek felhozom hogy cukrász akarok lenni, rögtön kiborulnak és ordítanak hogyha cukrász leszek akkor egész életemben csak dolgoznom kell. Apukám szakács így aztmondja hogy ő tudja miről beszél. Én tudom hogy ők csak jót akarnak de miért akarnak rámerőltetni olyan dolgokat amik nem érdekelnek? Miért akarják rajtam keresztül elérni a saját álmaikat?

13/L


2014. jún. 8. 10:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Ez azon kevés dolgok egyike, amibe a szülő ne döntsön egy gyerek helyett. Vidd keresztül az akaratod.
2014. jún. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
A pszichológus bölcsész, nem orvosira jár.
2014. jún. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
77%
Azért mert jobb sorsot akarnak neked mint nekik van. Nem akarják, hogy egész életedbe minimálbérért robotolj.
2014. jún. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%
A psziChológus egyébként bölcsészkarra jár, a psziChiáter tanulják orvosin.
2014. jún. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%
És csak úgy szólok a cukrásznak is számolni kell, nem is keveset.
2014. jún. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%
A pszichologussal járnál a legjobban, de mellette leteheted a cukrászt is, azt amelyik bejön. :)
2014. jún. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%
13 éves vagy, szüleid hozzáállása még változhat.
2014. jún. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%
Ha én lennék a szülő akkor eleve nem paráznák ilyesmin. Mire kikerül az iskolapadból már 30x meggondolta magát...
2014. jún. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
85%
Ugye tisztába vagy vele, hogy egy pszichiáternek jól kell tanulnia és rengeteget? De ha még a nevét sem tudod leírni, akkor nem értem hogy miért akarsz annak menni.
2014. jún. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Anno én is megjártam ugyanezt, és hallgattam rájuk. Én se voltam valami jó matekos, legalábbis 8.-ig 4-es, 8-ban meg 3-as. Informatikus akartam lenni, de anyámék folyton erőszakoskodtak, hogy abból már rengeteg van... Aztán rám erőltették a közgazdaságot. Mondták hogy száraz, de 'HA' jól elhelyezkedek benne, akkor jó munkahelyem lesz. És persze mamám is közgazdász szakkal rendelkezik, és gyárban dolgozik...

Azt meg elárulnám, hogy elméletiből, és gyakorlatiból, kb át kellett rugdosni minden évben, mert annyira nem érdekelt...Épphogy az utolsó napokban sikerült a 2-es minden évben. Persze én meg ott szúrtam, el hogy a közösségtől nem bírtam elszakadni (őket is marhára érdekelte a közgazd :DD), és nem mentem át másik suliba :(

Hiába akarnak jót a szülők, ha egyszer nem fogadják el a gyerek nézőpontjait, azzal csak rosszabb lesz! Persze kilehet javítani, de időpocséklás. 14 évesen már át kellene gondolni mit szeretnél, és készülni a szakvizsgákra, vagy egyetemre, főiskolára. Ehez max annyi közük lenne a szülőknek, hogy támogatnak.

2014. jún. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!