Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimmel hogy értés sem...

A szüleimmel hogy értés sem meg hogy ezzel szeretnék foglalkozni?

Figyelt kérdés

Én nekem 3 foglalkozás is tetszik: cukrász, operatőr, és pszihológus/pszihiáter. A szüleim azonban mindenképp azt akarják hogy ügyvéd vagy orvos legyek. Nagyon jó érvelőképességem van de az ügyvéd szakma mégsem igazán vonz, az orvost meg el is felejthetjük mivel egyrészt a matekom pocsék, és nem bírom a vér látványát. Bár a pszihológus és az operatőr is kiesik mivel az operatőrnek kell matek (műszaki egyetem/főiskola) és a pszihológus meg gondolom orvosira jár.

Szóval sajnos ugyan szeretnék ezekben a szakmákban dolgozni, mégsem megy :/ Marad a cukrász. Nagyon szeretek sütni és mindenki szerint finom sütiket Sütök, azonban ha a szüleimnek felhozom hogy cukrász akarok lenni, rögtön kiborulnak és ordítanak hogyha cukrász leszek akkor egész életemben csak dolgoznom kell. Apukám szakács így aztmondja hogy ő tudja miről beszél. Én tudom hogy ők csak jót akarnak de miért akarnak rámerőltetni olyan dolgokat amik nem érdekelnek? Miért akarják rajtam keresztül elérni a saját álmaikat?

13/L


2014. jún. 8. 10:10
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Bőven van még időd, az általános iskola nem oszt nem szoroz. Nekem akkoriban nagy álmom volt, hogy pénztáros legyek, vagy ügyvéd. Ma már kicsit máshogy gondolom nyilván. :D Már gimiben is máshogy gondoltam és megszerettették velem a matekot, amit sosem hittem volna.


Mérnökként diplomázok hamarosan és tanulok is tovább, de nekem is nagy álmom, hogy nyissak egy kellemes kis cukrászdát, beülős kávézót finom sütikkel, vagy valami hasonlót. :) Nem tűnik elérhetetlennek, bár sajnos mindenhez pénz kell, amiből egyelőre nekem nincs.

Én úgy gondolom, hogy nagyon hasznos és jó szakma az, amit megtanultam, szeretni is fogok benne dolgozni, de mint hobbi vágyom a cukrászdára is és amint tehetem neki is állok a megvalósításának. :)

Én úgy látom, hogy egyszerűbb először vért izzadva tanulni, elhelyezkedni a szakmádban, majd utána előhozni magadból azokat a dolgokat, amikkel esetleg még szívesen foglalkoznál. Ha cukrásznak tanulsz, akkor utána már jó eséllyel soha az életben nem fogod rávenni magad, hogy beiratkozz az orvosira és pszichiáternek tanulj.

2014. jún. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Kár ezen veszekednetek! Egyrészt, csak te tudhatod mit akarsz csinálni, neked kell keresztül vinned az akaratod, ha igazán szeretnéd, ezen foglalkozások valamelyikét. Lehet rosszul választasz, de erre is majd neked kell rájönni. Később még mindig tanulhatsz mást, nem kimélhetnek meg a szüleid minden rossz döntéstől.

Másrészt meg, még csak 13 éves vagy, most az a dolgod, hogy tanulj, felesleges vitázni a szüleiddel, hogy majd évekkel később mi lesz a szakmád. Lehet 1-2 év és téged is egész más fog érdekelni.

2014. jún. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Kicsi csillagom, még csak 13 éves vagy. Ráérsz még egyelőre azon gondolkodni, hogy milyen középiskolát válassz.

Operatőröket meg a filmművészeti főiskolán képeznek, nem a műszakin.

2014. jún. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!