Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimmel hogy értés sem...

A szüleimmel hogy értés sem meg hogy ezzel szeretnék foglalkozni?

Figyelt kérdés

Én nekem 3 foglalkozás is tetszik: cukrász, operatőr, és pszihológus/pszihiáter. A szüleim azonban mindenképp azt akarják hogy ügyvéd vagy orvos legyek. Nagyon jó érvelőképességem van de az ügyvéd szakma mégsem igazán vonz, az orvost meg el is felejthetjük mivel egyrészt a matekom pocsék, és nem bírom a vér látványát. Bár a pszihológus és az operatőr is kiesik mivel az operatőrnek kell matek (műszaki egyetem/főiskola) és a pszihológus meg gondolom orvosira jár.

Szóval sajnos ugyan szeretnék ezekben a szakmákban dolgozni, mégsem megy :/ Marad a cukrász. Nagyon szeretek sütni és mindenki szerint finom sütiket Sütök, azonban ha a szüleimnek felhozom hogy cukrász akarok lenni, rögtön kiborulnak és ordítanak hogyha cukrász leszek akkor egész életemben csak dolgoznom kell. Apukám szakács így aztmondja hogy ő tudja miről beszél. Én tudom hogy ők csak jót akarnak de miért akarnak rámerőltetni olyan dolgokat amik nem érdekelnek? Miért akarják rajtam keresztül elérni a saját álmaikat?

13/L


2014. jún. 8. 10:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
63%
Amugy a trollkodáshoz, meg az egymás blame-eléséhez, csak gratulálni tudok!
2014. jún. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Cukrász még lehetsz akkor is ha a egy egyetemet elvégzel mellette. Ismerek olyan mérnököt aki menet közben jött rá hogy milyen ügyes a formatortákban. Mérnökként dolgozik egy multinál és közben mellette több alkalmazottal cukrászdát vezet.
2014. jún. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Ez a hölgy is másnak tanult és sikeres cukrász lett. Nézd meg a riportot: [link]
2014. jún. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
azert mert aztakarjak hogy jo eleted legyen.. ne kelljen rengeteget dolgoznod... anyam is azt akarta hogy ugyved v orvos....... en nover akartam lenni de mind1.. szakacs lettem......
2014. jún. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
13évesen az ember nem feltétlenül látja reálisan a dolgokat. Mire oda kerülsz, hogy választani kell addig 50x változik a véleményed. Nem mellesleg , ha ilyen nagy pályákon utaztok írni megtanulni sem utolsó. Bár köztudott, hogy diplomával nem osztanak mindent.
2014. jún. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Itt a pszichológia alapképzés mintatanterve (a tárgyak): [link]

Itt a mesterképzés tanterve: [link]

Mint láthatod, van olyan tantárgy, hogy statisztika, szóval itt is célszerű, ha nem buksz meg matekból. Az orvosinál meg azt hiszem, egyértelmű, hogy csak a legjobbak kerülnek be.

Itt a cukrász képzés tanterve: [link]

Itt is van olyan, hogy gazdálkodás, meg ahogy előttem írták, szóval valamilyen szintű matek mindegyik szakmában szükséges. Ahhoz, hogy eldöntsd, életed végéig mit szeretnél csinálni, még nagyon fiatal vagy. Vedd figyelembe azt is, hogy milyen jegyeid vannak, mihez van tehetséged, mert annak sincs értelme, hogy nagy nehezen kiizzadj egy végzettséget, már akkor megutáld, és minden nap úgy menj dolgozni, hogy gyomorideged van. DE ne hagyd, hogy a szüleid beleszóljanak, ez a te életed, nem az övék!

2014. jún. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

En sem azt akartam tanulni, amit tanultam. Tanar vagyok, de penzugyi fosulira akartam menni. Most lenne egy jo munkam, ha azt csinalom, amit en akarok, de mivel szuleim nem engedtek, igy most egy munkanelkuli tanar vagyok. Az pedig, hogy a gyerek dontese, igen csak szulo fuggo. Hiaba 18 eves a tovabbtanulo, ha a szulo nem engedi...

Egyebkent a cukraszt ajanlanam :)

2014. jún. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
80%
még helyesen írni sem tudsz! amúgy meg miért kérdés ez 13 évesen???
2014. jún. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesirásért csak nem jo egy csomo betű a billentyüzeten. hát egyébként matekbol hármas, földrajzbol, fizikábol, kémiábol négyes, a többi mind ötös. leginkább a humán tárgyak érdekelnek
2014. jún. 8. 12:09
 20/23 A kérdező kommentje:
De köszönöm az eddigi válaszokat, valoszinü hogy tényleg rengeteget fog még változni a véleményem, és tudom a hogy a szüleimnek igaza van. Mégegyszer köszi és mindenkinek ment a zöld kéz :)
2014. jún. 8. 12:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!