Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan dolog, tulajdonság...

Van olyan dolog, tulajdonság vagy cselekedet, ami miatt a már felnőtt gyerekedet nem tudnád szeretni?

Figyelt kérdés

Vagy esetleg elég hozzá az, hogy szimplán nem olyan személyiségű ember lett, mint amilyennek elképzelted?

Engem nem szeret az anyukám, és azt mondja, azért, mert "ő nem ilyennek nevelt". Mert miért hosszú a hajam, amikor neki rövid és az úgy a jó, mert miért itthonról dolgozom kötetlen munkaidőben, mert miért állok ki akárkiért, ha igazságtalanság éri, mert miért olyan társat választottam, aki nem tudja megszerelni a fűtést, stb.

Gyereket tervezünk a párommal, és nagyon félek, hogy öntudatlanul is követni fogom a rossz szülői mintát.

Mennyire általános, hogy valaki csak azért nem szereti a gyerekét, mert nem olyan, "mint amilyennek szerinte lennie kellene"?



2014. jún. 13. 10:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szerintem itt anyukád készülékében van a hiba. Nem normális dolog amiért nem szeret. Egy normális szülő még ezerszer nagyobb dolgokban is megbocsát a gyerekének mert szereti.

Anyukádnak van valami komoly baja hidd el.

A tesóm és anyukám 16 évig nem beszélt egymással a tesóm hülyesége miatt. Anyukám sokszor próbált békülni, stb.. Hiába nem köszöntek egymásnak hiába forgatták el a fejüket, anyukám akkor is szerette. Érdekelte a sorsa, tudta mi van vele, ha nagy gáz volt közbe is avatkozott. 16 év után a tesómnak megjött az esze és nagyon félt hazajönni, félt hogy ráolvassák a dolgokat félt mindentől. Anyukám pedig megmondta hogy ő neki a szeretete nem múlik el, nem szűnik meg "csak" azért mert nem beszélnek.

Neked kedves kérdező meg nem kell félni ilyenektől. Ha már felismerted hogy ez nem normális amit anyud csinál akkor valószínű nem leszel olyan. Anyudat küld el orvoshoz, hátha a doki rá tud világítani neki hogy ez nem normális amit csinál, és nem veled van a baj.

Ha az én anyukám ezt így a szemembe mondaná, nem biztos hogy tartanám vele a kapcsolatot.

2014. jún. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Ó, az én anyukám már sokszor, nyíltan közölte velem, hogy nem szeret. A legdurvább az volt, amikor az unokaöcsém halálos beteg volt (azóta szerencsére felépült), és anyukám azzal jött, hogy minden tisztelete a nagynénémé, amiért feladta a munkáját és beköltözött a 17 éves fiával a kórházba másfél évre. Azt mondta, ő ezt képtelen lenne megtenni értem. Na, akkor ott eltört bennem valami.
2014. jún. 13. 11:20
 13/19 anonim ***** válasza:

Egy gyerekvállalásának egyetlen egy jó oka lehet, pégpedig az, hogy egy boldog emberrel több szülessen erre a bolygóra, semmi más! Nem az, hogy összetartsa a szétesőben lévő kapcsolatot, nem az, hogy megéljünk az utána kapott segélyből, de még csak az saem elfogadható, hogy azért vállaljak gyereket, hogy boldoggá tegyen, mert akkor már meg kell felelnie a SZEMÉLYISÉGE felé támasztott elvárásoknak, és ha nem tud ezeknek megfelelni, akkor már nem fogják tudni elfogadni olyannak, amilyen. A viselkedés más téma, ne keverjük ide.

Anyukád valószínűleg azért vállalt téged, mert azt hitte, hogy jó buli lesz egy előre elképzelt neki tökéletes személyiséggel / kicsi-énnel megosztani az életét. Ez azonban nem így működik, mert a gyerek nem egy üres lap, ami én írok tele, hanem egy félig teleírt lap, ami vagy jól, vagy rosszul fejezek be.

Én amúgy nagyon buta gyerekkel lenne iszonyat nehéz, DE attól még képes lennék szeretni, mert tudnám, hogy nem az a feladata, hogy büszkévé tegyen.

2014. jún. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Szerintem egy intelligens szülő elfogadja, hogy a gyerek nem egyértelműen az ő miniatűr verziója lesz, nem is egy számítógépes karakter, aminek ő adja meg a külső és belső tulajdonságait, hanem egy önálló személyiség, akinek más elvei, érdeklődési köre, tulajdonságai, hibái lehetnek, de ő ilyen lesz, és így kell szeretni. :)
2014. jún. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Van. Az, hogy valaki az anyám, apám, gyerekem, vagy férjem...még nem jelenti azt automatikusan, hogy minden esetben szeretnem "kell". A szeretet nem így működik.

Az viszont, hogy azért nem szeretlek, mert nem pont olyan vagy, mint amilyennek én akartalak.....ostobaság! Rettenetesen felszínes, sekélyes embernek kell lennie valakinek, aki pusztán emiatt nem szereti a családtagját...

2014. jún. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Hogy általános-e, nem tudom, de a családunkban pl. én vagyok a fekete bárány, aki nem az elvárásoknak megfelelően alakítja az életét. Semmi nem jó, úgy kellene ahogy a szülők csinálják, mert az a jó.

Ha el is távolodtok, szerintem ne rágd magad, hogy te csináltál valamit rosszul, mert az az anya aki állandóan be akarja szabályozni a gyerekét, elég korlátolt, unintelligens. Talán jobb is lesz, ha távol marad, mert a párkapcsolatodat is tönkreteheti.

2014. jún. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak, illet a kérdést feltevőnek is írom, hogy igen, a politikai hovatartozás nagyon fontos, azt egy párválasztásnál mindig figyelembe kell venni.Ez nem azt jelenti, hogy egyetértek az első válaszolóval, de tény, hogy ez fontos, ezt nem kifogásolja anyukád? Egyébként biztos szeret, csak nem tudja elviselni,hogy több dologban más az értékrended, mint a övé. De úgy látom, a tiéd a jobb. Legyél olyan anyuka - mert erre vonatkozott a kérdés -, aki úgy 18 éves koráig folyamatosan a saját értékrendjét állítja a gyereke elé példának, és aztán ha az után ő mást választ - persze, még visszatérhet a tiedére -, akkor azt tudomásul venném.
2014. jún. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
javítás: illetve a kérdés feltevőnek írom
2014. jún. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Anyukádnak nem veled van baja kérdező, hanem saját magával. Nagyon sokan élnek úgy, hogy örökké valamire várnak. Anyud azt várta, hogy felnősz, és úgy élsz majd, ahogyan ő szeretett volna. Felnőttél, és a magad útját járod. Ez helyes, csak az ő csőrét csípi.
2014. jún. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!