Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz szülő leszek, ha én...

Rossz szülő leszek, ha én segíteni akarom a gyerekem anyagilag, ha megtehetem? Mindneki azt mondja, :"dolgozzon csak meg érte a büdös kölök! "

Figyelt kérdés

Itt legalábbis, meg ismerek pár embert, aki elutazta a pénzt, elnyaralta, stb a gyerekének 1 albérletet nem fizetett, sőt munkát találni sem segített, mert "nekem sem segítettek az én fenekem se nyalták ki!"


Rossz apa leszek, ha én ha megtehetem adjak a gyerekemnek esetleg lakást, autót, munkát?

Nem hiszem, hogy ettől lesz egy büdös ingyenélő senkiházi!

23f



2014. jún. 20. 22:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
21%
A lakásba be kéne segíteni mert egyedül elég sokáig tart összehozni,de azért a lakásába ő is szálljon be.Az autót vegye meg magának,a munkakeresésben pedig szabadon dönthetsz hogy segítesz-e.
2014. jún. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
78%
Ez a személyiségétől függ. Ha olyan ember lesz, aki másokon élősködni, akkor ezzel a segítéses dologgal csak azt igazolod, hogy bárkit lehúzhat. Ha hálás típus lesz, akkor egy életen át fel fog rád nézni emiatt, szóval ez teljes mértékben a gyerek természetétől függ.
2014. jún. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A ferjemet 21 evesen ismertem meg, van ket lanyunk. A ferjem 30 eves, en 28.

Jol keresunk, megelunk .. Megis minden honapban jon apukam azzal, hogy mennyit adjon?! Van- e minden?!

Anyosom mar ra se kerdez, atutalja a 10-20 ezret..

Nagyon zavart eleinte, de most mar nem erdekel. Szamtalanszor mondtuk, hogy elunk, megvan mindenunk. Nem jutott el hozzajuk a mondanivalonk.

Mindegy is .. Apukam penze megy a csajok takarek szamlajara, anyosome meg a mi takarek szamlankra (remelem sosem kell hozza nyulni).

A hab meg az a tortan, hogy a lakasunk a konkretan mindent ok akarnak fizetni.

pl.a hetvegen elrancigalt apukam butort nezni a regi helyett.

Neki a 40ezres butot nem volt jo..80-90ezres mar igen..

2014. júl. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
95%

A szüleim és nagyszüleim tehetősek. De én ebből gyerekként nem sok mindent éreztem. Meg volt mindenem mint másnak de nem voltam elkapatva. Volt hogy másoknak sokkal több jutott. Apukám a nevelésben nem volt szigorú, hanem jó fej szülő, de pénzben igen. Én nem kaptam tőlük csak úgy egy 5 ezrest mint más. Ballagásra nem volt virágkosár és aranygyűrű. ( nem is hiányzott). Mikor még nem akartunk esküdni és csak úgy megkérdeztem mennyit szánna rá akkor kb az volt a válasz hogy nincs rá pénze, mert ha lenne adna( volt neki egyébként) De mikor eljött az összeköltözés ideje a férjemmel akkor minden szó nélkül vette meg a kiválasztott házat, segítette felújítani( itt nem pénzzel) esküvőkör ő volt az egyik leglelkesebb szervező anyu mellett. Szóval én ezeket nem vártam el, mert mindig az volt hogy nem. És nem is számítottam rá. Az esküvőre is megvolt a pénzünk mert anno azt mondta nem ad bele. Mikor meg eljött a fizetés ideje akkor odaállt.

Szóval kb én is hasonlóan akarom csinálni. Nem akarom hogy a pénzemet a gyerekem természetesnek vegye. De ugyanígy segíteni fogom. Szerintem ez a normális hozzáállás.

2014. júl. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem nem leszel rossz szülő. Támogasd nyugodtan a gyerekedet ha megteheted, hiszen ez a dolgod.
2014. júl. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Ha van lehetőség, szerintem munkát mindenképpen adj neki, lakás, autó a te döntésed. Ha fenn tudja tartani az autót, szerintem megkaphatja, a lakásnál pedig ugyan ez a helyzet.
2014. júl. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. márc. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Dehogy leszel, kinek segitsen az ember ha nem a gyerekenek?

De a cel az, hogy meg tudjon allni a maga laban akkor is, mikor te mar nem leszel hogy fogd a kezet. Ha felnottkoraban is folytatod hogy mindent a segge ala teszel, akkor hirtelen kerul majd a melyvizbe ha meghalsz, es nem biztos hogy tud majd boldogulni, mivel addig mindent megcsinaltal helyette ami az o dolga lett volna, es bura alatt elt.

A gyereknevelesnek resze az, hogy felkeszited az onallo eletre, es fokozatosan elengeded a kezet.

2016. ápr. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!