Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarják egyes szülők...

Miért akarják egyes szülők illedelmes, nyuszi biorobotoknak nevelni a gyereküket, amikor az ilyenek sikertelenek az életben?

Figyelt kérdés
A gátlástalan, önző, erkölcstelen emberek mindig jobban boldogulnak az életben. Miért nem akarják egyes szülők, hogy sikeres gyerekük legyen?

2014. jún. 25. 16:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
87%

Azért nem csak ez a két típus létezik, van középút is, ne sarkíts.


A legtöbbre az asszertív típus viszi, ami pont félúton van a két típus között. Kiáll magáért, de nem gázol át másokon.


Magyarországon sajnos elég nagy hagyománya van az autoriter nevelési elvnek, ezért a gyerekek is ezt sajátítják el, mint konfliktuskezelési technikát.


Ha csak itt az oldalon megnézed, hogy egy-egy konfliktus leírására mit reagálnak az emberek: "Mondd meg a magadét", "én jól alátennék", "tanulja meg, hol a helye", stb, mind-mind erőszakos, a konfliktust nem megoldó, hanem elmélyítő technika. Mégis, rengetegen alkalmazzák ezt a mindennapokban, így a gyereknevelésben is.

2014. jún. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
78%
Nem gátlástalannak kell nevelni a gyereket, csak nem szabad lerombolni az önbizalmát. Az önbizalomhiány miatt van az összes kudarc.
2014. jún. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Akkor elvileg a férjemnek és nekem sem kellene boldogulni az életben, mert minket is, a te szavaiddal élve "nyuszirobotoknak" neveltek.


Mondjuk mindketten kiállunk magunkért, ha kell, de nem szívesen keressük a konfliktust, nem teszünk alá másoknak, és a gyerekünket is így neveljük. Az óvodában szóltak, hogy próbáljuk egy kicsit a gyereket arra nevelni, hogy ne használják ki mások, mert ő szó nélkül segít a többieknek, megosztja a játékát. Végül az óvónő is arra jutott, hogy mi is ilyenek vagyunk, tőlünk is ezt látja, nem fogja a gyerek sem ezzel ellentétesen csinálni.


Szóval a te szemedben mi is balfékek vagyunk, de boldogulunk az életben. Mindketten diplomásak vagyunk, saját házunk van, olyan munkánk, amire mindig is vágytunk. Nincs autónk, nincs sok pénzünk, de van egy kis megtakarításunk, és ha arról van szó, ki tudjuk segíteni a barátainkat vagy családtagjainkat egy kis kölcsönnel. Igen, ki is használnak bennünket időnként, de ez eltörpül azok mellett, akik nem.


Sose "visszük semmire", ahogy egy ismerősünk megfogalmazta, mert egyikünk sem törtető. Lehet. De most baleset ért, járóképtelen vagyok, és egymásnak adják a kilincset a barátaink, mindenki megpróbál segíteni. Úgyhogy én azt mondom, 37 évvel a hátam mögött, hogy inkább vagyok illedelmes nyuszi birobot, mint egy egoista disznó, akit mindenki utál!

2014. jún. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
hát én sajnos egyre több egoista, gátlástalan fiatalt látok mostanában, akiket szinte csak a pénz érdekel és képesek átgázolni bárkin. Nálunk a céghez is bekerült egy ilyen fiatal srác, rengetegen félreismerték, mert amúgy nagyon elő tudta adni magát, kedveskedett mindenkinek, szörnyen nyájas stílusa volt és persze mindenki szemében én voltam a szemét, mert mondtam hogy ennek nem lesz jó vége, nem igaz hogy nem látjátok hogy csak megjátssza magát stb... Persze mivel rájött, hogy én kiismertem elkezdett fúrni, meg négyszemközt olyanokat mondott a kis 20 éves "takony" hogy köpni, nyelni nem tudtam, közölte hogy ki fog engem rúgatni onnan és hogy hiába vagyok én a cégnél már évek óta ő úgyis jobb lesz nálam, meg hogy ő mennyivel okosabb nekem esélyem sincs stb... és mindenki ellenem fordult a cégnél, hogy milyen szemét vagyok stb...majdnem sikerült is neki...aztán eltelt fél év, kiismerték és ő lett kirúgva... ez csak egy példa, de előbb utóbb kiismernek mindenkit és egy önző, gátlástalan emberrel normális ember szerintem nem foglalkozik.
2014. jún. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Fú 14-es, mintha az exmeről írtál volna! Dettó ugyanolyan sunyi tetű, mint a te volt kollégád. Ő is mindenkinek előadja magát, hogy milyen jófiú; persze, azzal nem dicsekszik, hogy már 2 áruházból kirúgták lopás miatt.


A mostani főnökének sincs erről tudomása, és berakta kasszázni. Meg is fogja bánni, mint a kutya, aki hetet kölykezett!

2014. jún. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!