Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogy mutatjátok be a...

Ti hogy mutatjátok be a gyerekeitek barátját/barátnőjét másoknak? Miért így mutatott be?

Figyelt kérdés

A barátommal most lesz 2 éves a kapcsolatunk és nemrég volt egy esküvő, ahová engem is elvitt.

Az apukája apukája (vagyis a tatája) az egyik távoli rokonuknak úgy mutatott be, hogy az egyik ismerős kislány. A barátom apukája pedig nem javította ki, bár lehet, hogy nem figyelt.

De azért fura, vagy kellemetlen, mert elég nyilvánvaló, hogy nem csak egy ismerős vagyok ott (egymásnál alszunk, együtt megyünk folyton külföldre, minden családi eseményen ott vagyok).



2014. jún. 25. 17:57
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy itt milyenek a tinik, de igen. Én érettebb vagyok a koromnál, bár ti biztos olyan jól ismertek, hogy magabiztosan állíthatjátok, hogy ez nem így van... :)

Sőőőt, annyira ismertek, hogy tudjátok, hogy a barátommal majd szakítani fogunk, mert tudjátok, hogy milyen a jelleme. Azt nem szeretnétek esetleg megmondani, hogy melyik nap fog kidobni? Csak hogy akkor úgy készüljek, akkor taxival kell hazajönnöm majd.

Ne értsetek félre, én sem örökre tervezek. De azért az elég nagy pofátlanság (már ne is haragudjatok), hogy úgy elkezdtek itt beszélni rólunk, a kapcsolatunkról, mintha annyiból állna, hogy neten beszélgetünk és pár hetente találkoznánk, vagy mintha már a végét járná a dolog.

Nem tudjátok, miken mentünk keresztül ezalatt a 2 év alatt és fogalmatok sincs, milyen a kapcsolatunk.

Tudom, anonim oldal, jogotok van véleményt mondani. De pl. egy esküvőn sem úgy gratuláltok, hogy örüljenek, amíg tudnak, mert az egyik fél úgyis hamarabb meghal. Durva hasonlat, de akkor is.

És igen, szerintem az, hogy együtt járunk külföldre/nyaralni hetekre, az már azt mutatja, hogy komoly a kapcsolatunk és nem úgy vagyunk a másikkal, hogy néhanapján látjuk egymást.


Amúgy a barátom szülei is így kezdték, csak ott nagyobb volt a korkülönbség, mindenki mondta nekik, hogy úgyis szakítanak, nem maradnak együtt, vége lesz úgy is...

Most lesz a 25. házassági évfordulójuk. :)

Úgyhogy erről ennyit.



A normális, nem lekezelő, "kamasz vagy, úgyis vége lesz" típusú válaszokat köszönöm szépen.

2014. jún. 25. 22:51
 32/51 anonim ***** válasza:
79%

Azért mondják ezt, mert akár tetszik neked, akár nem, az ilyen kapcsolatoknak csak minimális százaléka jut el házasságig, közös életig. Ha ti épp abban a kevés százalékban lesztek, akkor hurrá.

Azt viszont tudomásul kell venned, ahogy a kérdésed is mutatja, sem a környezeted, sem kívülálló személyek nem veszik a kapcsolatotokat komolyan, míg az ki nem állja az idő során adódó próbákat.

Pl. majd első körben az együttélést. Ami nem, akármennyire is azt hiszed, nem ugyanaz, mint külföldi álomnyaraláson svédasztalos reggelizni, sem pedig valamelyikőtök szüleinek házában néha együtt alukálni. Hanem osztozni az anyagi gondokon.

A szupcsi külföldi nyaralást vajon ki fizette? Teljes egészében a barátod? Vagy a te részed a szüleid? Nos, majd a való életben, amiről te már úgyis mindent tudsz, ezt elvileg közösen kell előteremteni. És hidd el, a saját lábon élés kicsit több konfliktusforrást szül, többet, ami egy járogatás során adódik a ti két évetek alatt.

2014. jún. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 A kérdező kommentje:

Jó, azért mert a tatája nem veszi komolyan, az nem azt jelenti, hogy más sem.

Pont nemrég beszélgettünk erről az anyukájával, hogy sosem gondolta volna, hogy a fiának is komoly kapcsolata lesz fiatalon, de ő a gimis éveiben tombolt, elég rendesen.

Szerencsére mindkettőnk családja olyan, hogy a megélhetésünkkel nem lesz sok gond a későbbiekben, nem a számlákon, vagy a hiteleken fogunk összeveszni.

2014. jún. 25. 23:06
 34/51 anonim ***** válasza:
83%
na ez az utolsó hozzászólásod mutatta meg, mennyire vagy húdeérett.
2014. jún. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 A kérdező kommentje:
Gratulálok neked, ha te egy kérdés, vagy hozzászólás alapján állapítod meg az emberekről, hogy mennyire érettek!
2014. jún. 25. 23:17
 36/51 anonim ***** válasza:
83%
A 10 dedós kommented alapján állapítottuk meg.
2014. jún. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
89%
Éljen, még egy tinikislány, akit majd anyu-apu és a barátja pénze szülei fognak eltartani élete végéig. Grat.
2014. jún. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam, hogy eltartanának majd x év múlva, csak könnyebb lesz elindulnom/elindulnunk az életben. De szerintem nem én vagyok az első ember, aki ezzel szembesít.
2014. jún. 25. 23:46
 39/51 anonim ***** válasza:
22%
Miért kell valakit leszólni mert több pénze van a családjának mint a tiéteknek?Ne foglalkozz az ilyen besavanyodott trollokkal kérdező.Én egyáltalán semmi dedósat nem látok az írásodban.
2014. jún. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
39%
Kiscicának csak b*szni kell tudni,és nem lesz gondja az életben. De gondolom erre már rájött.
2014. jún. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!