Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a megfelelő büntetés, ha a...

Mi a megfelelő büntetés, ha a 16 éves lányt cigizésen kaptuk?

Figyelt kérdés
2014. júl. 3. 13:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
29%
Buntetes?! Eleg nagy buntetes neki, hogy ilyen szinten nem bizhat a szuleiben, hogy elmondja nekik a dolgokat.
2014. júl. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
55%
Semmi hisz a saját döntése, magát teszi vele tönkre. Az én lányom 15és rá jöttünk hogy a sok 'haverja' rá szoktatták de minél inkább tiltod tőle annál jobban csinálja...azt kell neki mondani hogy oké de a saját pénzedből veszed. Előbb utóbb el fogy neki és rá jön hogy nem éri meg.
2014. júl. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
45%

buntetes? ha cigizni akar cigizni fog max titokban...

Amugy egy ismerosom lanya elkezdett cikizni ( 13 volt..)

az anyja gondolta nosza neki vett 1 doboz cigit leultette es elszivotott vele egy egesz (!!!!!) doboz cigit egymas utan,elnyomta es gyujtania kellett a masikat.... olyan rosszul lett,es kidobta a taccsot hogy azota sem gyujtott ra.. ennek 5 eve volt. nem tudod megbuntetni max nem adsz neki penzt,de vannak haverjai aki adnak neki

2014. júl. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
40%
Amit a 3. írt, más is megcsinálta, állítólag működik :-)
2014. júl. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
25%

Tényleg elég büntetés neki, hogy ilyen szülei vannak.

Megtiltod vagy mi lesz? 16 évesen ha akar úgyis fog dohányozni, bármit is teszel.

Egyszerű a megoldás: kislányom ez nagyon káros, egészségtelen (nyilván tudja), és kész.

Esetleg annyit tehetsz, hogy nem adsz neki pénzt cigire, nem dohányozhat a lakásban.

De megbüntetni semmi értelme sincs, 16 évesen már fel tudja mérni a dolgokat.

Egy 16 évesnek már lehet jogsija is ugye? Kb. ilyen kortól engedélyezik, ha elég érett ahhoz, hogy egy két tonnás autót vezessen, akkor elég érett ahhoz, hogy eldöntse akar-e dohányozni vagy sem.

2014. júl. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
40%

Én dohányzom, és pont ennyi idős voltam, amikor anyám megtudta. Nem tudtam, hogy megtudta, akkor mondta el, hogy már rég tudja, amikor rajta is kapott. Azt mondta, csalódott, mert hiába mondta, hogy káros, csak rászoktam. Belátta, ha tiltja, akkor is cigizek majd, csak suttyomban, tehát semmi értelme. És tényleg nincs.

Az egy dobozzal elszívatni zsinórban a cigit, ezt nem támogatom, az a szülő is felelőtlen, aki szántszándékkal nikotinmérgezésnek teszi ki a gyerekét és még végig is nézi. A nikotinra is mindenkinek egyénileg érzékeny a szervezete, azt nem tudhatja előre a szülő, hogy mennyire, tehát a hányás még enyhe mérgezéses tünet, de lehet komolyabb vége is, na és mit mond majd a sürgősségin az a szülő, amikor felelősségre vonják? Azért nem fogják, mert a gyereke cigizik, de azért már igen, ha ilyen baromságot csinál és baj lesz belőle. Szóval ne.

2014. júl. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%
Be kell zárni a szekrénybe.
2014. júl. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
56%

Nem büntetném meg, elbeszélgetnék vele, hogy miért tette, mit gondol a dohányzásról, csak kipróbálta-e vagy rendszeres szokott-e dohányozni.

Családban egyébként dohányzik valaki? Ha igen, akkor eleve nem lehet hatásos semmilyen büntetés.

2014. júl. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
44%

Honnan van rá pénze? :O

Elvágni a pénz lehetőségét... haverok meg fogják unni idővel, hogy adjanak neki.

2014. júl. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
56%
A büntetés hülyeség, 1 doboz cigit elszivatni vele hülyeség, ráadásul ha rosszul lesz, akkor te felelsz érte. Én szívhattam a szüleim cigijéből, nem szóltak érte, venni nekem soha nem vettek, 19 évesen untam el és szoktam le róla. Szerintem fontos volt, hogy nem volt tilos, nem volt annyira vonzó.
2014. júl. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!