Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a megfelelő büntetés, ha a...

Mi a megfelelő büntetés, ha a 16 éves lányt cigizésen kaptuk?

Figyelt kérdés
2014. júl. 3. 13:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
38%

" Amit a 3. írt, más is megcsinálta, állítólag működik :-)"


Azért aki erre vetemedik, nézzen utána kicsit hogy mostanában mi kevert nagy port. Apuka is odaültette dohányzó csemetéjét, hogy ennek vesse alá, majd a gyerek az x-edik cigarettája után nikotinmérgezésbe meghalt. Ilyen is van, jó odafigyelni.


Nekem két kamasz fiam van. 14 és 16 évesek. A 16 éves 1 éve cigizik. Amit tenni tudok ellene, nem veszek neki cigit. Mást nem tehetek. Tőlem esténként a "nagy napi beszélgetéshez" kap egy szál cigit, így tudtam elérni, hogy ne stikába gyújtson rá. Én is 16 voltam amikor először cigiztem, de a mai fiatalok sokkal előbb kezdik. Én legyek az utolsó aki követ vet rá. Velem mondjuk őszinte, nekem nem kellett rajtakapni.


Ne tegyél semmit, mert megakadályozni nem tudod, max nem támogatod benne.

Ne büntesd, főleg ne a fent írt módon.

2014. júl. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
96%

Megmondanám neki, hogy csalódtam benne, és hogy nem kap több pénzt mert hülyeségekre költi. Tiltani felesleges úgyis csinálná max. titokban.

Meg közölném vele, hogy a cigitől büdös ruháját innentől kezdve ő mossa mert én nem vagyok hajlandó.

2014. júl. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
75%
Nyitnék a nevére egy számlát, ahová a tüdőrák kezelésére gyűjtenénk onnantól a pénzt, mert nem bízok a TB-ben.
2014. júl. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
63%
Igen, eü-sként én is azt akarta mondani, hogy felesleges kockázat nikotinmérgezésbe kergetni a gyereket. 16 évesen én semmit nem tennék. Egy gyereket nem 16 évesen kell elkezdeni nevelni, sajnos erre sokan nem jönnek rá. Ez a gyerek önpusztító szórakozást választott, ráadásul a szülei háta mögött cselekedett. A probléma gyökere nem a gyerekben, hanem a gyerek-szülő kapcsolatban keresendő, és nem most vagy 1-2 éve, hanem az elmúlt 16 évben. Valami hiányzott, amit most már nem lehet behozni. A lány majd felnő, és vagy értékes lesz a saját egészsége a számára, vagy nem. A szülő ilyenkor már érdemben tenni nem tud. Lehet veszekedni, primitívebb családokban verekedni is, vagy tiltani bármitől, teljesen értelmetlen dolog. Pótcselekvés olyan hibák kijavítására, amit már nem lehet kijavítani. Kisgyermekkorban valami elsiklott, és ezt nehéz belátni szülőként.
2014. júl. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
12%

Apukám adott nekem 1 originált csomag cigit és azt mondta a többit abból veszem meg amiből akarom, de Ő nem ad többet. :)

Igaz 8 évvel később rászoktam, de akkor már saját keresetem volt.

2014. júl. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
58%
Egyáltalán nincs szükség büntetésre. Ez olyan dolog, ami neveléstől, büntetéstől, tiltástól függetlenül bárkivel megtörténhet. Ha megbüntetitek, ha megtiltjátok, akkor is ugyanúgy fog cigizni, csak titokban, és még a kapcsolatotok is megromlik. Felesleges. Adjatok neki egy szórólapot, hogy milyen hatásai lehetnek a dohányzásnak, plusz közöljétek vele, hogy Ti nem fogjátok anyagilag támogatni a rossz szokását. Ha ezek után is csinálni akarja, akkor hadd csinálja, nem lehet ellene tenni, csak ha ő úgy dönt. Ez ilyen egyszerű. Kár ebből balhét generálni.
2014. júl. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
67%
3-as szerintem a kedves ismerősöd pont az a kategória, akinek nem kellett volna gyereket vállalnia. Méghogy végignézzem, ahogy a gyerekem fuldoklik 20 szál cigi elszívása közben. Az ilyen nem anya, undorító.
2014. júl. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
25%

Azért egy dolgot ne feledjünk, az ő teste.

Mostanában nagyon divat utálni a dohányosokat.

Akkor lehet bárkinek szava ha egy zárt helységben rágyújtjuk és zavarja a füst.

De mindenki azt juttat a szervezetébe amit akar. Még ha a félig felnőtt, 16 éves lányodról is van szó.

2014. júl. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Skorpió87 ***** válasza:
71%

16 évesen annyira már nem fiatal. Nem kéne, hogy cigizzen, de a mai világban senki nem fog 18 évesen elkezdeni cigizni.



Szerintem nem kéne büntetni, nem dedós már. El kell vele beszélgetni, hogy hogyan jutott hozzá? Meg hogy drága lesz, ha erre költ, mi lesz az egészségével... ilyesmi. Keresse meg a rávalót, vegye meg. Ha dolgozik, akkor meggondolja, hogy fut-e belőle vagy sem. De lehet, hogy csak néha gyújt rá,nem függő annyira. Szerintem ez nem olyan nagy ügy, nagy lány már.

2014. júl. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
44%

Elküldeném diákmunkára, hogy keresse meg a rávalót. Mennyi is egy doboz cigi? kb 700 Ft körül van? Mekiben meg mondjuk fizetnek 500-at óránként?

Aztán döntsön hogy megéri-e másfél óra görnyedés a sült krumpli felett egy doboz cigiért?

2014. júl. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!