Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám elhagyta magát (többi...

Anyukám elhagyta magát (többi lent)?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Na írom is..Anyukámmal eléggé fura a viszonyunk..néhol jó, néhol pedig napokig veszekszünk...igazából szúrja a szememet, hogy a macskái állandóan bentvannak a házban akárhova mehetnek.Erre ráadás, hogy a kutyának külön fotelje van, az is ki-be jár..Anyukám szokott takarítani, havi 1-2-ször felmos..meg a fürdőszobát kitakarítja aztán ennyi...próbáltam én is segíteni, de egyszerűen beleuntam, hogy feltakarítok aztán fél órával később már minden tiszta kosz és macska szőr.Nem is engedem be a macskákat a szobámba.De így is tiszta macskaszőr minden ruhám....egyszerűen sírni tudnék.Főleg amikor az iskolában megkérdezik, hogy miért vagy ilyen szőrös...komolyan zavar.Amikor csak erre gondolok, sírni tudnék.Mindig elmondom neki, hogy mi a bajom erre Ő annyit felel, hogy Ő szerinte a macskáknak jó, ha az egész napot bent töltik a házban.Kertes házban lakunk, szóval nem értem....simán kintlehetne a kutya és a macska is.De nem...Ő mint valami őrült megszállott dédelgeti őket és beszél hozzájuk...néha már félek tőle.De tényleg...beszél az állataival, stb.Sokat dolgozik és elvált...Amikor itt volt még apukám, Ő takarított..egyszerűen anyám olyan igénytelen....leszarja hogy tiszta kosz a ház.Nem érdekli, hogy mások mit szólnak.Havi egyszer elmegy színházba...ajánlottam neki, hogy menjen el többször, vagy szerezzen magának egy pasit, de elutasító volt velem szemben...egyszerűen legszívesebben elszöknék és az utcán tölteném az éjszakát.Főleg az a jó, amikor több napig nem vagy otthon és hazaérsz és megcsap az áporodott macska szag....felemelő én mondom.Ja a másik, hogy olyan megszállott, hogy éjjel 1-kor és 2-kor ki és be engedi a macskákat.Direkt csak ezért felkel...ja és nagyon hanyag.Állandóan dolgozik, de azért lenne ideje...nem tudom mit kéne tennem.Amikor erről a témáról beszélünk, megengedi hogy elmondjam mi a bajom, de utána csak elutasít, nem válaszol.Pedig csak annyit kéne tenni, hogy nem engedjük be annyit a macskákat és a kutyát.Ti mit gondoltok erről?



2014. júl. 5. 19:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

Szeretem az állatokat, de szerintem sem normális, hogy beszélget velük.

Az "ennyi és kész"-t pedig remélem nem gondolta komolyan az egyik válaszoló. Amiket leírtál egyrészt marhára felesleges energiapazarlás (naponta porszívózás), másrészt ne az állat körül forogjon már a világ. Nem kell naponta kefélgetni, majd lenyalja magát. Tavasztól nyár közepéig nálunk nem jönnek be a macskák a lakásba, télen is max addig maradhatnak, amíg le nem fekszünk. Nem halnak bele, és ugyanolyan aranyosan dorombolnak, mint azoknak a macskái, akik összetévesztik az állatot egy gyerekkel :)

2014. júl. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
94%

Kedves Valamokka, nem tévesztem össze a macskát a gyerekkel, és nem körülötte forog a világ. A szőre kikefélése maximum 15 percet vesz el az életemből, nem egy nagy áldozat azért. A porszívózásról annyit, hogy ha nem lenne a cica, akkor is porszívóznék 2-3 alkalommal hetente, szeretem a tisztaságot. Az, hogy van, körülbelül 1-2 plusz porszívózást jelent, ami nagyjából 10 perc. Persze tudom, neked alapból az a gondod, hogy az állat nem lakásba való, de ezen kár vitatkozni, van, aki így gondolja, és van, aki úgy. Én szívesen beengedem, szeretem, ha körülöttem van, nem zavar, hogy többet kell emiatt porszívóznom, meg fésülnöm kell néha. Te nem engeded be, nem vagyunk egyformák, kész. De azért nehogymár hetente maximum 3-4-szer fél óra pluszmunka azt jelentse, hogy javíthatatlan macskabolond vagyok, és körülötte forog a világom.

Van egy német juhászom is, ő kint van, mivel ő ott jobban érzi magát, de ennyi erővel vele többet foglalkozunk, mert napi másfél órát sétáltatjuk. Ez se normális?

Azt mondjuk el se tudom képzelni, hogy nem szólsz hozzá az állataidhoz, csöndben, egy hang nélkül lerakod eléjük a kaját és kész?

2014. júl. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk évekig benn laktak a macskák a házban, pedig egy kicsi kertünk is volt. A cicák (3-an voltak) alomba végezték a dolgukat, mert fő út közeli helyen laktunk, féltünk, hogy kimennek a Fő út-ra és elütik őket.

Az alom mindig ki volt takarítva, annak nem volt szaga. A macskák ivartalanítva voltak, így a kandúr sem jelölt. A kajás táljuk is tisztán volt tartva.

Olyan szőnyegünk volt, ami inkább rongyszőnyegre hajazott, de nem az volt. Naaaaagy szőnyeg, de olyan furán volt szőve, inkább, mintha kötözve lett volna. Ebbe nem ragadt be a macskaszőr, le lehetett róla söpörni hét közben, hetente egyszer volt porszívózva meg felmosva.

A ruháról úgy szedtük a macskaszőrt, hogy vastag celluxot tekertünk a kezünkre, ragacsos felével kifelé. Egy 50 méteres vastag ragasztószalag ma 300 Ft, akkor 150 volt. Vegyél egyet és szőrtelenítsd le a ruháidat.

Áporodott macskaszag? Szellőztetni kell naponta kétszer.

Ma is van cicám a panelban, mégsem áll a ruhámon a szőr, mégsincs macskaszag.


Anyukád valószínűleg depressziós. Ami nem összekeverendő a tinidepivel, hanem ez egy komoly pszichés betegség. Az állatok szeretete és ajnározása esik neki jól. Ezért is nem takarít rendesen, a depresszió miatt. Ezért nem válaszol rendesen, amikor elmondod neki a bajod.

Nincs azzal probléma, hogy beszél az állatokhoz én is a mai napig szoktam beszélni hozzájuk, mert sokkal jobban szeretem őket, mint az embereket.

Az az egyetlen durva dolog ebben, hogy képes felkelni éjjel többször, hogy ki-be engedje őket.


Ne engedd be a macskákat továbbra sem a szobádba, szőrtelenítsd le a ruháidat (eddig miért nem tetted?), és takaríts, segíts anyukádnak, mert a depresszió nem játék.

2014. júl. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
78%
Talán többet kellene foglalkoznod édesanyáddal. Az előző válaszadónak igaza van abban, hogy valószínűleg depressziós és ez felnőtteknél nem egyszerű eset. Sokat segítene rajta, ha foglalkoznál vele. Talán egy orvossal is megbeszélhetnéd az esetedet.
2014. júl. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Huu olyan sokan írtak nem olvastam el.Az én anyukám sokat takarít,de macskákat tenyészt és megszállot. Szinte már Ők a családja mert engem és a tesóm már nem is érdekeljük. Van itthon kaja persze,de nekünk főt kaját nem csinál mindennap de a macskáknak este 1-kor még csirke far hátat főz meg darál..És nekem is tiszta szőr mindenem és gyanítom macska szagúak is csak én már nem érzem,mert hozzászoktam. Én apukám sem él velünk. Ha én szóvá teszem ezt az jön,hogy én 15 évesen ne kritizáljam a 3 diplomás anyámat.... mindenesetre ha jutsz valamit kérlek írj privit :((
2014. júl. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!