Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyenek velem a szüleim?...

Miért ilyenek velem a szüleim? Miért kivételeznek a húgommal?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok és van egy húgom aki 15 éves. Vele kivételeznek pedig semmi mentális vagy testi fogyatékossága sincs. Nagyon ritka az az eset ha én valamit kérek a szüleimtől, mert mindent én veszek meg magamnak és most mivel nyár van egy kicsit én is pihenni szeretnék, most nem dolgozok 2 hónapig és nincs pénzem. Na és megkértem a szüleimet, hogy had kapjak egy kis állatot, mert nincs. Nagyon szerettem volna egy tengerimalacot. A szüleim erre, hogy szó se lehet róla. A húgom meg múltkor kapott egy kiskutyát és van egy macskája is. Az állatok csak az övé. És nem azért nem kapok, mert annyira nincs pénzük, mind a ketten elég jól keresnek. Azt is mondtam, hogy ha újra kapok fizetést vissza adom nekik azt a pár ezer ft-ot, de akkor sem. Nem ez az egy gond. Pénzt is szerettem volna kölcsönkérni, hogy legalább tudjak elmenni egyet fagyizni a barátommal az se lehet. Hogy képzelem azt hogy elmegyek fagyizni. A húgomnak és a barátnőinek mind fizették a 3 gombócos fagyijukat és utána elvitték őket egy élményfürdőbe is. Persze én nem mentem.........

Ha a húgom szétpakol akkor nekem kell visszapakolni. Mindig elkezd velem veszekedni és akkor is én vagyok a hibás. Múltkor elvette a telefonomat és elvitte magával a vásárlásába és elkezdett írogatni a barátomnak, hogy utállak meg hasonlókat. Én meg otthon kerestem a telómat. A barátom eljött hozzám, hogy mégis mi a bajom én meg értetetlenül álltam ott, hogy mi van?? Elmondtam anyunak hogy elvitte a telómat és pont akkor jött haza és akkor is a húgomat védték. Hogy ilyen irigy vagyok, nem történt semmi katasztrófa. Tegnap meg megígérte, hogy átmegy a szomszédhoz segíteni a kertben, de mégse volt ma kedve átmenni és ezért anyám azt mondta, hogy majd én átmegyek. Pedig a mai napot nagyon vártam, mert ma mentem el volna a barátnőimmel vásárolni. De ezt is én nyeltem le.


2014. júl. 10. 10:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kedves #9 erőt adtál nekem.

Én 16 éves vagyok, a húgpm csak 6, a szüleim elváltak,anyum újraházasodott egy pasassal, tőle van a húgom, neki mindent megengednek, engem meg minden szarságért csesztetnek, a legutolsó eset, nev. apum hozott 100valamennyi raklapot és ő azt várja el, hogy én EGYEDÜL vágjam fel MINDENT, értitek? Én sem érzem a születése óta a szeretetet, utálok otthon lenni, félek is, ha otthon van, amint hallom, hogy megjön, akkor csendben ülök a szobában, nehogy bejöjjön utánam, még ha nem is csináltam semmit, mert félek, hogy megint lecsesz valamiért, régen vert már meg, de nem bírom idegileg, mivel nem hallgatnak meg, ezért leírtam egy rohadt hosszú szövegbe anyumnak messengeren, anyum elolvasta, beszélgettünk, de ugyan ott tartunk, a nev. apum nem olvasta el, őt nem érdekli,nem tudom mégis hova mehetnék.. Apum Svájcban van, otthon nem jó, gyűlölet tárgya vagyok, rajtam töltik le a haragukat, mindent magamnak veszek, az ételen kívül(legalább ezt nem veszik el tőlem), mindenért engem hibáztatnak, mindegy, hogy ki a hibás, mamáméknál túl kicsi a hely, barátnőmnél is hasonló a helyzet, egyikünk sem tudja, hogy mit tehetnénk, még messze vany, hogy elvégezzem a sulit, munkát találjak és tudjam magam eltartani.

2016. szept. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
velem is kiveteleznek pl az iskola taskaval nekem turkalobol van a tesomnak meg a skalabol es az enyem mar elvan szakadva mwgvarrtam mert nem kapok ujat
2019. dec. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!