Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek a párom gyerekével?

Mit tegyek a párom gyerekével?

Figyelt kérdés
A párom gyerekénél utálatosabb gyerekkel még soha nem találkoztam. Engem eddig minden gyerek szeretett,na ő a kivétel. A párom 4 éve volt elvált mikor megismerkedtünk. A gyereke kezdettől fogva utál,soha meg sem próbált engem megismerni. Én nyitott voltam felé,érdeklődtem,a kedvébe jártam,de csak finoman,nem akartam átvenni az anyukája helyét,hiszen van neki. A párommal sem jó a kapcsolata,felé se néz,csak ha kell neki valami. Hiába a láthatás,ha a gyereknek mindig különórája van a láthatás ideje alatt,a párom sokszor hívja telefonon is,de legtöbbször fel sem veszi,vagy csak annyit mond nem ér rá. Ha nagy ritkán nálunk van akkor megmondja az apjának hogy most sem nagyon ér rá,mert különórája lesz. Ha a párom mer szólni hogy ne a láthatás idejére szervezzék a különórát,akkor megsértődik. A múltkor is azt válaszolta rá hogy ha ez így nem felel meg neki akkor nem jön többet.

2014. júl. 14. 01:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%

Valószínűleg hatalmas törés volt az életébe az hogy a szülei elváltak. Bárki bármit mondd, ez sokat nyom a latba. Hiába magyarázod el neki hogy anyu és apu már nem szeretik egymást, a gyereknek az addig elképzelt és esetenként megélt családi képet feladnia és arról lemondania egy hatalmas törés és ő nagyobb kudarcként éli meg, mint a szülők. A gyerek azt hiszi, hogy miatta váltak el, vagy azért hogy őt bosszantsák vele, vagy selejtnek érzi magát, aki a két szülő életébe már nem kell. Szerepet játszhat az is, hogy a szülők nem foglalkoznak vele, de mindent megkap. Inkább a tv elé ültetik és megkapja a legújabb Iphone-t vagy tabletet vagy amit akar, de beszélgetni nem beszélgetnek vele. Írásod alapján olyan 14-20 éves korig lehet, de nem mindegy, hogy fiú-e vagy lány.

Ha lány, akkor a hétvégét csajos programnak szervezhetnéd. Esetleg próbálj te érdeklődni felőle. Kérd ki a véleményét a legújabb trendről vagy hogy milyen filmet vetítened a moziba. Ne untasd a "bezzeg a mi időnkben" dumával. Légy felé nyitott, de azért ne engedd, hogy ezt kihasználja.


Ha viszont fiú, akkor próbálj valami sportos napot biciklitúrával vagy kérdezgesd a legújabb számítógépes játékokról, konzolokról vagy ha hatalmas kémikus akkor kérdezd meg hogy szerinte mi az, ami a Domestosnál is jobb fertőtlenítőszer, vagy ha a nyelvekhez ért, akkor nyomtass ki valami angol szöveget nehéz szavakkal és kérd meg hogy segítsen lefordítani, mert a munkádhoz kellene (vagy egy ismert angol dalt, aminek nem érted a szövegét).


Kezeld egyenrangú félként, de ne engedd, hogy föléd kerekedjen és kihasználja a helyzetét.

2014. júl. 14. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
Ne foglalkozz vele.
2014. júl. 14. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

NEM a gyerek az utálatos, hanem az anyja, aki az apa ellen nevei a gyereket!Sajnos, ebben az esetben sem te, sem az apa nem tud mit tenni.

Sok szemét nő van, aki a gyerekkel akarja megbosszulni a saját sikertelenségét.

2014. júl. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

hát igen, a gyerek viselkedéséből egyértelműen érezhető az apa felé irányuló utálat. a kérdés csak az hogy ez az utálat a gyerekből jön e, vagy az anyja ültette belé.


mert ha a gyerekből jön akkor azt szinte lehetetlen lesz megoldani.

2014. júl. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%
Semmit. Csak várhattok, hogy hátha lesz valami olyan történés, amivel elnyeritek a bizalmát, de erre elég kicsi az esély. Ez a gyerek belebetegedett a válásba, és az anyjától valószínűleg sztereóba kapta, hogy az a ro***** apád hagyott el engem, vagy azért hagytam el őt, mert szemét és nem törődött velünk, stb. Ilyen agymosás után nem lehet tenni semmit addig, amíg a gyerek rá nem eszmél, hogy "jé, apa nem is szemét". De mivel annak akarja látni, mert anya azt mondta, hogy az, így minden kedvesség csak álca, hisz apa nem lehet jó fej, mert akkor nem válnak el a szülei.
2014. júl. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
Ha a gyerek nem megy el a láthatásokra, lehet kérni a bíróságon, hogy megszüntessék a gyerektartást, érdemtelenségre hivatkozva. Első körben ezt közölném kedvesen a gyermekkel, hogy gondolkozzon el rajta, ezt akarja-e. És valahogy a párodnak kellene célozni rá, hogy neki hiányzik a fia és szüksége van a heti-kétheti láthatásra, mert szereti a gyerekét. Meg lehet beszélni, hogy ha láthatási időben nem ér rá, akkor tegyétek át másik napra vagy egy délutánra a láthatást. Szervezzetek olyan programot, ami érdekli őt, ha vannak különórái, biztos nagy az érdeklődési köre. Ha fiú, vigyétek gokartozni, ha lány, strandra vagy plázába, és főzz olyasmit, amit szeret.
2014. júl. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
23%
Ne gorcsolj rajta. Joga van utalni teged.
2014. júl. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
14%
A szeretettség, és elfogadottság érzése az ami egy embert megérint és amire pozotivan reagál. Csak úgy tudod megadni neki, ha neked is megvan.
2014. júl. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Nadiene ***** válasza:
73%
Gondolom az "édesanya" részéről rengeteg háttérmunka van ebben.
2014. júl. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%

Ne vedd magadra. Szerintem ez nem személyes, bárkit utálna. Ahogy írod az apjával sem jön ki jól egyáltalán. Te meg az apja párja vagy. Más oka nem hiszem, hogy van.

Szerintem anyukának kéne ezt rendbe tenni. Gondolom, ő tud hatni a gyerekre.

2014. júl. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!