Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam meg a szüleimne...

Hogyan mondjam meg a szüleimnek, hogy leszbikus vagyok?

Figyelt kérdés

Most még csak az anyámnak szeretném elmondani, mert ő valószínűleg nem fog annyira kiakadni...vagyis remélem. Rólam annyit, hogy 16 vagyok, és nem volt még semmilyen kapcsolatom. Valami ilyesmi mondat született meg a fejemben: Anya, még sose keltette fel úgy igazán egy fiú se az érdeklődésemet. Ez azért van, mert engem a lányok érdekelnek.

Leszbik/bik ti hogy vallották ok be/vallanátok be? És mikor lenne a legalkalmasabb? (oké gondolom akkor amikor nyugodt)



2014. júl. 16. 00:12
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
Sztem majd akkor mond el ha talalsz vkit akiert elmondhatod.aki melletted lenne akk is ha mindenki ellened fordul :-)
2014. júl. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Anya nem tőlem tudta meg, hogy leszbikus vagyok. Annál rosszabb verzió nem létezik, bárhogy másképp csinálod, csak jobb lehet.


Viszont én csak akkor mondanám el a helyedben, ha van olyan stabil és tényleg 150%-ig megbízható baráti társaságod (vagy legalább 1-2 barátod) akiknek elmondhatod. A barátokkal ez sokkal egyszerűbb. Plusz, ha otthon rosszul sül el a coming out, akkor van kire támaszkodni, én a barátnőim nélkül nem tudom, hogy bírtam volna ki azt a 2-3 évet, amíg anya nem fogadta el. Igaz, nekem közben párkapcsolatom is volt.


Egyébként az én anyám sem konzervatív, és semmi baja a melegekkel, de kétségbeesett, hogy mi lesz így velem, mennyien fognak bántani, meg hogy ő mennyire csalódott, milyen nehéz lesz nekem stb. stb. stb.


Szóval szerintem a legfontosabb röviden:

Legyenek emberek a családon kívül vagy belül (tesó) akiknek hamarabb elmondod, és akikre támaszkodhatsz, ha a szüleid nem reagálnak jól.


20/L/L

2014. júl. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim válasza:
22esi gy van. En is ezt mondom 21 es :-)
2014. júl. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, nővéremnek semmiképp nem mondanám el-még- ő csak elfogadja, hogy vannak leszbik, de undorítónak tartja őket...mondjuk az az érdekes, hogy a fiú-fiú kapcsolatot meg egyáltalán nem mondása szerint: nekik van mit hova dugni.....de ez az ő álláspontja
2014. júl. 16. 14:22
 25/31 A kérdező kommentje:
Szerintem egy-két nap múlva bevallom anyának...remélem elfogadja:)
2014. júl. 16. 19:33
 26/31 anonim ***** válasza:
szerintem ne mondd el. majd ha stabil háttered lesz. sosem lehet tudni milyen lesz a reakció. :(
2014. júl. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
amúgy is anyád első kérdése az lesz, hogy "voltál már lánnyal?"... nem fog neked hinni, legalábbis bebeszéli magának, hogy a gyerek nem tudja mit beszél, mert nem még semmilyen volt kapcsolata.
2014. júl. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Végülis pénteken találkozok egy lánnyal:) majd elmondom utánna, vagy lesz valahogy...
2014. júl. 16. 20:21
 29/31 anonim válasza:
Szia! Na mi lett?
2014. júl. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Még nem mondtam el neki, nemtudom, most valahogy olyan idegennek érzem az anyámat:/ majd inkább akkor mondom el ha lesz kapcsolatom...
2014. aug. 5. 14:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!