Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha megismerkedné...

Mit tennétek, ha megismerkednétek felnőtt nőként egy veletek egykorúval, aki még otthon lakik a szüleivel egy lakásban?

Figyelt kérdés

Megismertem egy srácot, velem egyidős (27 éves), a szülei értelmiségiek, a srác okos, sikeres a munkájában, több egyetemet is elvégzett. Az én hátterem, életutam ugyanilyen, csak más területen, de mégis sokban hasonlít a kettő: kreatív, teljes embert kíván, vidám munka.


De: a szüleivel lakik egy belvárosi polgári lakásban. Az én szüleim vidékiek, így 18 éves koromban elköltöztem Debrecenből, és azóta teljesen önellátó vagyok (pénzügyileg, szellemileg).


A srác viszont nem az: sosem mosogat, nem mossa a cuccait, nem takarít, mindent a szülei csinálnak (nem csak az anyukája, hiszen értelmiségi család). Olyan szinten, hogy együtt mennek az Auchanba hétvégente bevásárolni a családnak, nekem ez a világ már teljesen idegen.


Nem érzem benne az akaratot, hogy elköltözzön (összeköltözésről nincs szó, most ismertem meg). Anyagilag simán elköltözhetne (nagyon! sokat keres havonta), de valahogy mégis kényelmesebb neki.


Ti jártatok már olyannal, aki még tiniként élt közel a 30-hoz, és nem anyagi megfontolásból? Ha összeköltöznénk, akkor én lennék az új anyukája?



2014. júl. 24. 09:01
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

5: ilyesmit nem kérdezgettem tőle a randin, hogy ad-e pénzt haza:) szerintem a szülei nem fogadnák/kérnék el, mert mindketten sokat keresnek. (csak a saját példámból is látva ezt, ha otthon élnék, nem fogadnák el, bár ők biztattak arra, hogy költözzek el, fizették is, hogy önállósodni tudjak, mert őket is így nevelték).


Azért írtam, hogy polgári lakás, hogy mindenkinek érthető legyen, hogy nem saját lakrésze/házrésze van.

2014. júl. 24. 09:15
 12/38 anonim ***** válasza:
81%
kérdés voltak eddig hosszabb kapcsolatai? az is sokat elmond
2014. júl. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
91%

Szia,


27/F vagyok, egy kicsit hasonló, mint a párod (csak egy diplomám van ugyan, de az elég jó, jó állásom van, viszonylag jól keresek, értelmiségi család, a szüleimmel lakom Budán egy nagy házban)


Ha majd 1x megnősülök, a szüleim adnak pénzt arra, hogy vehessek egy saját, kis lakást, a pénzük jelenleg azonban kevéssé liquid cuccokban áll.


1) Tök jó, hogy te "pénzügyileg és szellemileg" is önellátó vagy, de becsüld meg a srácot, hogy jó kapcsolatban van a szüleivel, ez elég ritka.


2) A srác valszeg Bp-re járt egyetemre, azóta meg Bp-n dolgozik, minek költözzön el? Egy önálló lakást drága fenntartani, ott senki nem szólna hozzá, ha este hazamegy (én a rengeteg munkám miatt csak aludni járok haza), ráadásul ha nincs saját lakása, akkor havi 50-70 000,- -t ki kéne dobnia bérletre.


3) Hogy te leszel-e összeköltözés után az édesanyja, az csak rajtatok múlik, ha normálisan lett nevelve, minden feladathoz fel lehet nőni. Én is felnőttem mindenhez.


Üdv:

2014. júl. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

Nem tudok még a korábbi életéről sokat, vagyis a kapcsolatairól nem kérdezgettem.:) De ez tényleg hasznos kérdés, köszi!


Igen, nekem el kellett költöznöm, de egyébként sem élnék otthon, ebben biztos vagyok, a szüleim mindent megtesznek a fejlődésem érdekében, és vettek volna már nekem lakást (itt Bp-en azért nem, mert nem tudnának venni annyiért)


Nem hiszem, hogy az ő fizetéséből kellene aggódni akár a 100 rugós albin is, szóval biztosan nem anyagi oka van. Bár ki tudja, az lehetséges, hogy neki az is pazarlásnak tűnik, hiszen belvárosban lakik ugyanúgy, csak épp a szüleivel.

2014. júl. 24. 09:21
 15/38 anonim ***** válasza:
90%

Tényleg drága egy sajat lakás, minek, ha nem kell, ha rengeteg pénzem van akkor szőrjam?

Azt a 30-40e ftot inkább megtakarításba teszem, hgy 10év múlva komoly tőkém legyen. És ha alakivel összeköltötöm, még mindig van a megtakin felül 30-40 e ftom, hogy megtehessem..

Egyedül egy lakást fenntartani pénzkidobás. Lakőtársaim sosem lennének... ( 10évet voltam kollégista nem vagyok hajlandó idegenekhez alkalmazkodni.a párommal más, de a jövő menő idegenek, akik esetleg haverok lesznek más)

2014. júl. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
88%

"Nem hiszem, hogy az ő fizetéséből kellene aggódni akár a 100 rugós albin is, szóval biztosan nem anyagi oka van."


Bocs, de attól, hogy még van pénze, miért kéne szórnia?

2014. júl. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
Ez igaz.:) Nem "kell" szórnia, csak azért az ember ilyenkor több mindent megengedhet magának. Persze vannak hangya típusú emberek is!
2014. júl. 24. 09:25
 18/38 anonim ***** válasza:
56%

azt sem értem te most miért a pénzen ugrálsz? "jól keres" "nem cseszné földhöz a 100"

az nem baj, hogy egy lusta here?

2014. júl. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

"azt sem értem te most miért a pénzen ugrálsz? "jól keres" "nem cseszné földhöz a 100"

az nem baj, hogy egy lusta here?"


az? honnan tudjuk ezt?

2014. júl. 24. 09:26
 20/38 anonim ***** válasza:
75%

lusta = "A srác viszont nem az: sosem mosogat, nem mossa a cuccait, nem takarít, mindent a szülei csinálnak"


vagy nem lusta?

2014. júl. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!