Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig szólhatnak bele a...

Meddig szólhatnak bele a szülők a gyerek életébe ha az már leérettségizett, betöltötte a 18-at és már munkahelye is van?

Figyelt kérdés
Számomra ez nagyon fontos mert egy hét és 18 leszek, onnantól kezdve munkahelyem is lesz .. de a szüleim még mindig úgy kezelnek mint egy 12 évest !

2014. júl. 24. 15:26
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
65%

Hát szerintem 18 éves lányt ilyenekkel terrorizálni, hogy nem mehet el egy hétvégére a haverjaival baromi nagy hülyeség. Nálam ilyenek már nem voltak, mikor ennyi idős voltam, megmondtam, hogy hová megyek, várhatóan mikor jövök és kész, békénhagytak (mindaddig, amíg finanszíroztam magamnak a szórakozást ugyebár). Azzal viszont nem értek egyet, hogy semmibe nincs beleszólásuk, amíg velük élsz.


Beleszólhatnak olyanba, hogy a barátod ottaludhat-e, mert ez az ő házuk, ha nekik ez valamiért kényelmetlen, megtehetik, hogy azt mondják, nem viheted oda. Nekem megengedték anno, de a pasimnál pl. nem aludhattunk, mert az ő anyjának kényelmetlen volt, hogy más is van a házában, mikor ő reggel kócosan, csipás szemekkel előmászik a szobából. Van ilyen, ezt el kell fogadni. Még arra is lehet egy-két megjegyzésük, hogy mikor jársz haza, mert lehet, hogy felébreszted őket éjjel, és azt nem veszik jó néven. De annyira rátelepedni egy 18 éves lányra, hogy nem mehet el egy hétvégére haverozni, szerintem túlzás. És nem azért mert nagykorú, hanem azért mert ebben a korban már kell ennyi szabadság, különben a büdös életben nem lesz önálló.

2014. júl. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
szerintem a koromhoz képest elég érett vagyok és önállóan is eltudok igazodni !
2014. júl. 24. 20:47
 23/24 anonim ***** válasza:
61%
De most komolyan: a pontszámokból ítélve úgy látszik, itt rengeteg embernek van véleménye. Ha már arra nem rest, hogy lepontozza más véleményét, ugyan ne restellje már leírni is a véleményét, mert ez így baromi idegesítő!!!
2014. júl. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
52%
Nincs vélemény. Lepontozóbrigád. Tudod, olyan, mint az öngyilkos kommandó a Brian élete c. film végén. ;)
2014. júl. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!