Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan hívjam fel a fiam...

Hogyan hívjam fel a fiam figyelmét arra, hogy a menyem keveset foglalkozik a gyerekükkel?

Figyelt kérdés

Már születése óta ez van. Még szopott a kicsi, amikor elkezdett nyelvet tanulni, aztán 2 évesen bölcsibe adta hogy visszamehessen dolgozni, pedig anyagilag semmi oka nem volt rá.

Ugyanúgy eljár a barátnőivel moziba, bevásárolgatni, most hétvégén meg lánybúcsúba megy.


Szívesen vagyok az unokámmal és örülök neki, hogy néha rám bízzák, de ez már túlzás.


Hogyan beszéljek erről a fiammal?


2014. júl. 26. 10:22
 41/92 anonim ***** válasza:
98%

Én tényleg nem értem mit lovagolsz azon h hétköznap nem foglalkozik vele- ezt honnan veszed?? Szerinted ki ad annak a gyereknek vacsorát, ki fürdeti? ki olvas neki mesét?? ki játszik vele ha nem akar még aludni??? ki van fent vele ha beteg? ki megy oda éjszaka ha sír????


na nem hiszem h ezt mindennap a fiad csinálja!!!


fáradt a fiad??!! és a megyen akinek a párodat és a kisgyereket, házat rendben kell tartani?? ő nem fáradt??? és ha ő pl a munkába kipiheni ezeket és utána vidáman megy haza??!!

2014. júl. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/92 anonim ***** válasza:
98%

oké, nem egyenlő azzal h otthon van.... de próbáld ki h egy hétig reggel 6- este 10ig a gyerekkel vagy... viszed mindenhova, ellétod stb.. és éjszaka is állj rendelkezésére ha felkel, sír, beteg!!


Lehet nem otthon ül vele egész nap! de abból kell a nőnek egy kis szabadság, pár óra h ne a gyerekre kelljen figyelni, kikapcsoljon az agya!!

2014. júl. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/92 anonim ***** válasza:
97%

"Amíg a gyerek kicsi, addig igenis az anyjára van első sorban szüksége."

Aha, elsősorban. Ami nem zárja ki azt, hogy néha-néha, hetente egyszer egy pár órára a nagyszülővel, vagy apukával legyen! Szóval erről ennyit!

És mit tennél, ha mondjuk a fiad és a menyed elválnának és a menyed azt mondaná, hogy hetente egyszer 1 órára lehetne mondjuk csak a fiaddal együtt a gyerek, mondván, hogy bocsánat, egy gyereknek elsősorban az anyjára van szüksége...A nagyszülőre meg mondjuk egyáltalán nincs, szóval ha válnak, akkor te ne is akarj az unokáddal lenni, hisz a gyereknek elsősorban az anyjára van szüksége...Na, ugye, hogy nem így van, ahogy te elgondolod?!


"Az, hogy az apa is mindent el tud intézni, csak egy modern marhaság."

Tényleg? Miért? Apa nem tud pelenkát cserélni? De tud! Apuka nem tudja megfürdetni a gyereket? De igen tudja! Apuka nem tud egy tápszert elkészíteni vagy egy vajas kenyeret megkenni a gyereknek? De igen tud! Vagy nem tud vele leülni és játszani? De igen tud! Vagy apuka nem tudja elvinni a gyereket az orvoshoz? De igen, eltudja. Az megint más, hogy nem akar!


"Óvónő vagyok, értek a gyerekekhez."

Óóóóó. Nekem nem úgy tűnik, hogy értesz hozzájuk.

És amúgy megkérdezném, hogy te is 3 évig otthon voltál annak idején a fiaddal? Vagy te sem tetted ki a lábadat otthonról gyerek nélkül soha, egyszer sem??? Vagy ha tényleg így volt, soha nem vágytál volna csak egyetlen egy órára, amikor már nagyon kész voltál, hogy csak egyetlen órád legyen, hogy magadban legyél és ne kelljen semmi mással foglalkoznod? Mert ha te soha nem vágytál erre, akkor hazudsz!!!

2014. júl. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/92 anonim ***** válasza:
98%

Teljesen mindegy, hogy óvónő vagy sem. Az óvónők sem feltétlenül értenek jobban egy gyerekhez csak mert tanulták. Egy szülő jó esetben sokkal jobban "ért" a saját gyerekéhez mint akármelyik óvónő vagy akárki.


Tényleg egy begyepesedett hárpia anyós lehetsz, aki jószándékba bújtatva akar okoskodni!


Ha a szívesen vagy az unokáddal, akkor meg nincs túlzás.

Sőt!

Ha te vagy a normális a menyed meg egy rossz anya, akkor jobbat nem is tehetsz a gyerekkel, minthogy minél többet vállalod! Nem igaz?! :D


Szánalmas vagy, tudom mert voltam már éveken keresztül a másik oldalon! Pontosan tudom miről szól ez az egész "menyem nem jó anya" című fejezet! Jobban tennéd, ha elfogadnád a helyzetet vagy ha nagyon nem férsz a bőrödbe, akkor legyen benned annyi, hogy mindkettővel egyszerre beszélsz. Na ehhez már nincs merszed, mi?


.....

2014. júl. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/92 anonim ***** válasza:
88%
Egyébként a vicc, hogy a kérdező abban a korban van, amikor ő szülhetett, akkor otthon se tudtak lenni a nők 3 évig, mert nem volt gyes.
2014. júl. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/92 anonim ***** válasza:
88%

szerintem a menyed csinálja jol...

mi ez a marhaság, hogy elkezdett nyelvet tanulni, söt 2 év otthonlét után elment dolgozni..??

mi a fészkes fenét csinált volna otthon még egy évet? és miért ne tanulhatna nyelvet??

én a 3. honap után már dolgoztam, jaa és képzeld, amikor hazajöttünk a korházbol én már a 4. napon kezdtem a távmunkában végezhetö grafikai munkáimat.. anyosom mondta, hogy nyugodtan adjuk oda neki a gyereket, mi menjünk el pihenni, vacsorázni, bulizni... igy 2 hetente egyszer van egy szabad esténk a párommal kb. a fiunk egy honapos kora ota, de mondok egy jobbat, 10 napig vigyázott az anyosom a 10 honapos unokájára és befizetett bennünket a Kanár szigetekre. nem tudom miért kéne egy nönek illetve egy férfinak feladni a gyerek elötti életét, mindent meg lehet oldani. egy dolgon van a hangsuly, hogy a párom és én egyetértsünk.

2014. júl. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/92 A kérdező kommentje:
Mindig van, aki a nagyszülőnek/nagyobb testvérnek szül gyereket, de ne ez legyen a normális.
2014. júl. 26. 12:06
 48/92 anonim ***** válasza:
81%

Nem lennék a menyed, az tuti, csodálom is, hogy ilyen hátulról jövős, rosszindulatú anyóst hogy tud elviselni. Nem mindenkinek jön be az otthon levés, valakinek szüksége van arra, hogy emberek között legyen és ahol az átlagéletkor nem 3-4-5 év.

A bölcsitől meg még nem lett baja a gyereknek, nem kell túlzásokba esni.


Nem beszélnék a helyedben a fiaddal, nem szólnék bele. Örülj, hogy egyáltalán unokázol, és tedd félre a sérelmeidet. Azért, mert neked anno nem volt ennyi 'szabadidőd', a menyednek meg van, még nem rossz attól. Ha kettejük között ez gondot jelentene, már cirkuszolt volna a fiad. - így gondolkozik egy lányos anyós. A fiús meg úgy, ahogy te.

2014. júl. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/92 anonim ***** válasza:
29%

"Lehet nem otthon ül vele egész nap! de abból kell a nőnek egy kis szabadság, pár óra h ne a gyerekre kelljen figyelni, kikapcsoljon az agya!!

"


Na, így gondoltam én is. Ezért szeretek a nőkkel üzletet kötni.:-))) Természetesen van középút a link, nemtörődöm facebookon lógó nő és jogosan járó "pár óra szabadság között". Deal!

2014. júl. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/92 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként nagyon sok más országban nincs 3 évig otthonmaradás. Akkor ott minden gyerek egy roncs?
2014. júl. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!