Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is szívtelenség?...

Szerintetek is szívtelenség? Ha így gondolkozom rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

A második gyerkőcöt várom éppen. Problémás terhesség, így felvetődött a kérdés, hogy mi van, ha a baba beteg lesz.

A férjemmel ezt megbeszéltük, hogy egy beteg babát, gyereket nem vállalnánk a már meglévő érdekében. Sajnos sok példát láttam ahogy egy beteg gyerkőc után szétesik a család.

Intézeti elhelyezést kérnénk, ahol tudnánk látogatni, és megfelelő fejlesztési lehetőségek vannak.

Ezen édesanyám teljesen felháborodott.

Szerintetek igaza van?


2014. aug. 24. 15:14
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
37%
En edesanyadnak adok igazat. Egy gyerekrol ha beteg sem tudsz ugy lemondani hogy nem kell mert beteg kotodsz hozza szereted mert a tied. Azzal tisztaban vagy hogy a fogyatekkal elo gyerekkel hogy bannak az intezetben szerinted kap ott szeretett gondoskodast valakitol?
2014. aug. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
72%
Én nem kockáztatnám a férjem, gyermekem és a saját magam "tökéletes" életét egy még meg sem született gyermek miatt. Lehet, hogy elítélendő, de én amint megtudnám, hogy beteg elvetetném, ha már nem lehet, akkor pedig én is az intézeti elhelyezést választanám. Nem vagy szívtelen.
2014. aug. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
81%
Ja és rokoni körben van egy fogyatékos kisfiú, akinek van egy egészséges huga és egészséges bátyja, és bár nagyon sok szeretetet ad, de rengeteg vele a probléma is.
2014. aug. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
49%
Nem egy beteg gyereken, hanem csak rajtatok, felnőtteken múlik, hogy szétesik-e a családotok. Ha már eleve így álltok hozzá ehhez az egészhez, akkor nem sok jót jósolok nektek, és ezen az sem segítene, ha az esetleges beteg babát intézetbe adnátok.
2014. aug. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

Ez egyébként nem a kicsi ellen, hanem a nagyobbikért van.

Koleginam példája, hogy munka után szalad haza és a két 30éves bátyját rendezi.

Vagy csak a következő utca: a hatvanéves asszony az ötvenes húgát nap nap után öltözteti, pelenkazza, mert nincs egy egyéves gyerek szintjén.

Szóval ne úgy értsetek hogy csak a tökéletes gyerek kell nekünk, mert mi sem vagyunk azok. A férjem hiperaktív, míg én asperger-szindrómás vagyok.

De úgy látom, hogy leghosszabb távon a már meglévő lányommal tolnék ki.

2014. aug. 24. 15:38
 16/37 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

Igen nehez ez a "kerdes" dontes... milyen betegseg gyanuja all fenn? tudom hogy nehez lenne egy beteg gyermek mellett,de gondolt meg jol.. a szived alol "szakad" ki es oda tudnad adni? es ha nagy lesz? mit gondolna? nem szeret a sajat anyam es apam?..... vannak olyan sulik ahol csak hetvegente jarhat haza a gyerek,hetkoznap ott van nevelokkel,foglalkoznak veluk.. talan ez nem lenne jobb?

2014. aug. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Hasonlóra gondoltunk mi is.
2014. aug. 24. 15:49
 18/37 anonim ***** válasza:
73%
Ettől nem vagy szívtelen, csak racionálisan gondolkodtok. Anyukád könnyen beszél, nem az ő problémája lenne az a gyerek élete végéig. Láttam már ezért széthullani családot. Megdöbbentő válaszokat ad itt egy-két válaszoló is. Még hogy önzőseg berakni egy beteg gyereket egy olyan olyan helyre, ahol megfelelő szakemberek foglalkoznak vele. Az nem önző dolog, hogy az egészséges gyerekre feleannyi idő sem jut egy beteg testvér mellett? Vagy az egészséges gyereknek már ugyis mindegy...
2014. aug. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
58%

"Problémás terhesség, így felvetődött a kérdés, hogy mi van, ha a baba beteg lesz."


Tehát még nem is derült ki semmi?

Talán én gondolkodom rosszul, de csak akkor kezdek gondolkodni egy problémán, ha az a probléma már van.

Egyelőre még azt sem tudni, hogy van-e valami baja a gyereknek? Mert akkor addig kár agonizálni.

Csak akkor tudod eldönteni, hogy mi lesz a megfelelő számára és számotokra, ha már pontosan tudod milyen lesz a baba. Vagy ha tényleg tudod, akkor meg írd le pontosabban a kérdést.

Amúgy szerintem tök mindegy, nem vagy szívtelen, csak próbálsz racionálisan gondolkodni. Mindenkinek szíve joga. Csak tényleg nem mindegy, hogy ez most csak feltevés, vagy tény.

2014. aug. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
28%
ez nagyon nehez dontes en egyetertek a kerdezovel de viszont az edesanyaddal is! egy beteg gyerek nem konnyu teny es valo es abban is igazad van hogy a meglevo egezseges gyermekeddel is ugy mond kitolnal deee viszont ha"eldobod" a gyereked a lelkiismereteddel kell mig elsz elned hogy "eldobtad" a gyerekedet nehez dontes es szivbol kivanom hogy ne legyen a babanak semi Baja es egy egezseges gyermeket hozz vilagra!
2014. aug. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!