Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is szívtelenség?...

Szerintetek is szívtelenség? Ha így gondolkozom rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

A második gyerkőcöt várom éppen. Problémás terhesség, így felvetődött a kérdés, hogy mi van, ha a baba beteg lesz.

A férjemmel ezt megbeszéltük, hogy egy beteg babát, gyereket nem vállalnánk a már meglévő érdekében. Sajnos sok példát láttam ahogy egy beteg gyerkőc után szétesik a család.

Intézeti elhelyezést kérnénk, ahol tudnánk látogatni, és megfelelő fejlesztési lehetőségek vannak.

Ezen édesanyám teljesen felháborodott.

Szerintetek igaza van?


2014. aug. 24. 15:14
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
24%
A fogyatékos cigánygyerekekkel bizonyára jó testvéri szeretetben, közös gondozásban boldog kisgyermekkora lesz szegénynek. Mert azok hagyják magára a csecsemőiket. Nem hallottál még hetes iskoláról óvodáról, meg az orvosi csodákról amit a szeretet generál?
2014. aug. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem nagyban függ a dolog attól hogy mennyire súlyos a gyerek betegsége. Egy barátunk bátyja pl teljesen el tudja magát látni, és nagyon kedves, bújós, aranyos. Nem okoz gondot a családnak, de soha nem lesz önellátó, egy olyan 6-8 éves szintjén van. Mi is nagyon szeretjük őt, sose éreztem azt hogy beteg, inkább az a fura hogy bajusza van, mégis "kisgyerek". Nem idegbetegek a szülei és a testvére sose mondott róla semmi rosszat, tehát ők elvannak, szeretik egymást. Alap házimunkákat simán megcsinál: lenyírja a füvet, kerítést fest, stb.

Ha ilyen gyerekem lenne, nem adnám intézetbe, akkor vállalnám!

Akkor nem vállalnám, ha a gyerek olyan alacsony agyszinten lenne, hogy úgyse fogná fel, mi folyik körülötte. Tehát ha nem tud beszélni, csak gügyög, ha tolószékben van és pelenkázni kell. Akkor biztosan beadnám, hisz ezzel nem okozok neki fájdalmat, úgyse érti.


Szóval ha megszületik és kialakul hogy mennyire lesz visszamaradott. Majd az idő megadja a választ hogy mit tegyetek. Az az eset, amit elsőnek írtam, akkor tényleg szívtelenség lenne magára hagyni a gyereket, amennyiben van önálló gondolkodása és öntudata. Akkor hiányoznátok neki és ő lenne depis.

2014. aug. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
59%
Ha már tudjátok, hogy beteg lesz a gyerek, akkor abortuszra gondoltatok már? Egészséges gyerek esetében abszolút ellene vagyok, de ha 100%, hogy beteg lesz, akkor elfogadható szerintem. Én legalábbis inkább azt választanám, mint hogy megszüljem és intézetbe adjam. A nagylánynak se biztos, hogy jót tennétek vele, nem fogja érteni, hogy miért nem lakik veletek a testvére, és talán a kicsi is úgy fogja érezni, hogy őt nem szeretitek annyira, mint a nővérét, eltaszítjátok magatoktól. Nem egy családot ismerek, ahol tartósan beteg gyerek él, pl. Down kóros, testi/szellemi fogyatékossággal született stb. És olyat is ismerek, akinek már felnőtt a fogyatékossággal élő gyereke egy boldog családban. Nem könnyű, de hát most őszintén, egy egészséges gyerekkel könnyű? Gyereket nem azért szül az ember, mert az olyan luxus dolog. Fejleszteni úgy is tudjátok, ha veletek lakik, vannak nagyon jó iskolák és szakemberek, közösségek.
2014. aug. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem biztos, hogy beteg a baba.

Onnan van az aggodalom hogy:

Terhességi cukorbeteg vagyok

Magas a vérnyomásom

A külső méhszájam nyitott és háromszor kaptam egyenként kéthetes brutális huvelyi fertőzést.

Pszichés problémáim vannak (nem részletezném)


Szóval van kockázati tényező.

2014. aug. 24. 16:35
 25/37 A kérdező kommentje:
A down kór és más, genetikai betegségek ki vannak zárva.
2014. aug. 24. 16:38
 26/37 anonim ***** válasza:
94%

Egy valamit nem értek ebben a történetben:


az teljesen rendben van, hogy a férjeddel gondoltok erre az eshetőségre, és jó, hogy egyetéretek abban, mit tennétek ilyen esetben.


De amikor még egyáltalán nem biztos, hogy a gyermek beteg-e, mi a frásznak rémisztgetitek az édesanyádat, tehát a nagymamát ezzel???


Én meg tudom érteni az esetleges döntéseteket, de azt is, hogy más szerint ez miért felháborító. Szóval nagyon nem értem, hogy amíg nincs a nyakatokon a baj, addig miért kell ezzel sokkolni a nagyszülőket?

2014. aug. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem nem szívtelenség. Nem érdemes csak azért olyan dologba fogni, amit igazából nem szeretnél, mert jaj mások mit mondanak. Nem mások cipelik ezt a terhet, úgyhogy szíved joga.
2014. aug. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Ha biztosan tartós beteg lenne a gyermek, ne szüld meg. Önző dolog lenne a gyermek, a nagy testvér, és a férjed miatt is.
2014. aug. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom, hogy az orvos ijesztegetett-e, vagy magadat hergeled, de

Kordában tartott cukorbetegségtől semmi baja nem lesz. Ez igaz a kezelt vérnyomásra is. Hüvelyfertőzéstől sem lesz probléma, és ha nem lesz koraszülés, akkor a nyíló méhszáj sem jelent semmi gondot.

A pszichés problémák alatt meg nem tudom mit értesz, lehet, hogy nem is örökölhető? A mentális problémák egy jó nagy része nem genetikai okkal alakul ki, hanem például szülés közbeni oxigénhiány stb.

Először szakemberrel beszélj, mielőtt butaságokon kezdesz gondolkodni.

Nekem is volt cukorbetegségem, magas vérnyomásom, és hüvelyi fertőzésem, egyiknél sem ijesztegettek semmivel, hogy ettől bármi probléma lehet, ha kezelik megfelelően. Nem tudom, hogy a te fejedet ki tömte tele butaságokkal.

2014. aug. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
75%

A pszichés problémáid már a kérdésedben is megmutatkoztak. Csak nem antidepresszánsokat szedtél a terhesség alatt?

Az orvosi leleteidben sincsen feltüntetve, hogy nem egészséges a baba, csak te generálod? Fordulj pszichiáterhez!

2014. aug. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!