Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is szívtelenség?...

Szerintetek is szívtelenség? Ha így gondolkozom rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

A második gyerkőcöt várom éppen. Problémás terhesség, így felvetődött a kérdés, hogy mi van, ha a baba beteg lesz.

A férjemmel ezt megbeszéltük, hogy egy beteg babát, gyereket nem vállalnánk a már meglévő érdekében. Sajnos sok példát láttam ahogy egy beteg gyerkőc után szétesik a család.

Intézeti elhelyezést kérnénk, ahol tudnánk látogatni, és megfelelő fejlesztési lehetőségek vannak.

Ezen édesanyám teljesen felháborodott.

Szerintetek igaza van?


2014. aug. 24. 15:14
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
92%

Nekem fogyatékos (mozgássérült) a nővérem, és soha nem kívánhattam volna magamnak jobb gyerekkort.

Emellett végtelenül toleráns ember lettem.

2014. aug. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%
Én is cukros voltam terhesen, de megmondom őszintén nem agyaltam ilyeneken, másnak az orrára meg végképp nem kötném. Főleg, hogy nem is látnak betegséget, koraszülésed lehet, emiatt vigyázz magadra.
2014. aug. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
33%
Elég nehéz kérdés, nem vagy rossz anya. Ne gondolj a rosszra, ne azon rágódj (mert megtermi a gyümölcsét). Inkább azon gondolkodj, hogy egészséges lesz a baba, meg miket fogsz venni neki, hogy rendezed át a lakást.
2014. aug. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ezen még ne gondolkodj, fő a pozitivitás. Egészséges lesz és kész.

Különben írod hogy te és a férjed is betegek vagytok... Nem félsz hogy ezek öröklődnek?


Nem tudom hogy témába vág-e, de ismertem egy párt akiknek nem akart összejönni a gyerek, de x vetélés után és x lombik után lett két gyerekük. Sokkal később kiderült hogy az anyukának rákja van, olyan ami öröklődik és elég nagy % esély van rá hogy a gyerekek is abban fognak meghalni felnőtt korukban és ezt már ők is tudják (anyuka családjában már 3an is meghaltak így). A természet nem véletlenül nem akart nekik gyereket adni.


A ti betegségeteket nem öröklik a gyerekek?

2014. aug. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

Nem nem szültem még.

Csak nem láttam értelmét tovább válaszolgatni, miközben a válaszolók egymást hergelték.

Konkrétan öt olyan családot láttam ahol pár év alatt minden szétesett.

Emiatt is éreztem úgy, hogy ez olyasmi, amit a férjemmel meg kell beszélni.

Tehát: nem zsuppolnám intézetbe, ha mondjuk aspergeres, vagy hiperaktív lenne.

A nagyfokú értelmi fogyatékosság viszont azért más.

Ha mondjuk élete végéig egy kisbaba szintjén maradna. Mi lenne vele, ha túléli a szüleit? Akkor a lányom adja fel az életét az én tizen-huszonévvel azelőtti döntésemért?

Hagyja ott az iskoláját, munkáját, és legyen az anyja az örök baba húgának?

Hibáztathatnám a férjem, hogy nem bírja a nyomást, és elhagy?

Vagy a lányom, mert rá már nem jutna energiám ezért elkanászodik?

Testközelből néztem ezt végig.

2014. nov. 14. 12:37
 36/37 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem nem vagy gonosz. Viszont úgy érzem, azért tetted fel a kérdést, és azért esnek rosszul a támadó válaszok, mert valahol furdal a lelkiismereted. Nem kéne. Ne várd el magadtól, hogy Teréz Anya legyél, ha ez meghaladja az erődet. Az érzéseid "létjogosultságáról" pedig nem szükséges idegen válaszolókat meggyőzni, elég saját magadban ill. a férjeddel lerendezni mindezt. Drukkolok, hogy egészséges és boldog gyereked legyen.
2014. nov. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:

Ha ennyire fêltek a beteg gyerektől, miért nem àlltatok le egy gyereknêl?

Tudatosan gyerektelen vagyok, ennek csak egyik oka, hogy elviselhetetlennek tartanàm az êletem egy sni-s gyerekkel, de itthon nem tudnànk normâlis otthonba rakni.

Abortuszt meg akkor se szeretnêk, ha amúhy abortusz pàrti is vagyok. (Illetve nem minden betegsègre van teszt.)


Viszont: ha ne adj Isten mêgis baj lesz, nyugodtam add otthonba, ettől èn nem ítêllek meg.

2023. szept. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!