Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit szolnatok, ha 21 eves...

Ti mit szolnatok, ha 21 eves lanyotok a zsebpenzebol gyakran venne konyvet? (a zsebpenzt ti adjatok neki, mivel meg egyetemista)

Figyelt kérdés
2014. aug. 28. 10:58
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

És? Most komolyan, ez miért zavar?

Ha valaki egy koncertre megy, azt is csak egyszer hallja, mégis gyakran többe kerül, mint egy könyv.

Én is a legtöbb könyvet csak egyszer olvasom ki, egész egyszerűen mert utána már emlékszek a tartalmára, és az, ha másodjára elolvasnám, már nem jelentene semmi pluszt. Van ez így.

De most komolyan, téged a 21 éves - 3 éve már felnőtt - lányod olvasási szokásain kötekedsz?

Nem egy hatéves, akit lépten-nyomon irányítani kell. Ne szólj már bele mindenébe, inkább örülj, hogy egy értelmes lányod van, aki nem veti meg a kultúrát.

2014. aug. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki hogy a polcon porosodnak, de legalább ki vannak olvasva. Intelligens, művelt kultúrált lány. Ez már a szülőn nem látszik, mivel nem tulajdonít a könyveknek jelentőséget, csupán porfogónak tekinti.
2014. aug. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
92%

Ha ennyire zavar, hogy csak egyszer olvassa el, akkor karácsony/szülinapra vegyél neki egy ebook olvasót, onnantól ingyen letölti netről és nem kell ezen kiborulnod :P (amúgy amíg nem volt olvasóm én is rengeteget költöttem könyvekre, viszont sokat csak egyszer olvastam, ha tetszett megtartottam, ha annyira nem, akkor neten eladtam)


Egyébként inkább örülni kellene, hogy olvas. Nekem rengeteg ismerősöm középiskola óta nem olvasott el egy regényt sem, mert untatja őket. És vannak akik hülyének is néznek, hogy én egy 10 perces utazáson is előkapom az olvasómat és olvasok pár oldalt az aktuális könyvemből.

2014. aug. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
83%
az ebook olvasó rontja a szemet, és egy idő után úgyis elromlik. a könyv jobban megéri, de beirathatod könyvtárba is a kicsi gyermeket.
2014. aug. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

De akkor mit kéne vennie?

Akármit vesz, az nem tart örökké, elfogy, elhasználódik.

A könyv pedig még nagyon jól jöhet. Lehet, hogy évek múlva újraolvassa.

Egyébként meg te is elolvashatod őket, és akkor nem porosodnak :)

2014. aug. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%
A háttérvilágítással rendelkező igen, de létezik olyan, hogy e-tintás, ha ilyet akar olvasni az ember olyan mintha könyvet olvasna. Sötétben nem lehet, mert semmilyen fényt nem generál, viszont napfényben nem tükröződik és ég ki az ember szeme, mint nyáron a strandon mikor olvasni próbálja az aktuálist. A könyvtár tényleg jó megoldás, de sok városi könyvtárnak nevetséges a kínálata. Új könyvek nincsenek vagy amik vannak azokra is hosszú a várólista.
2014. aug. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%
A büdös kölke még olvasni is tud? Jézusom, még jó, hogy nem a szüleire ütött. Porosodik? A ruha kopik, a parfüm elillan, ez legalább bármikor elővehető, edzi az agyat és valamit a tulajáról is elárul.
2014. aug. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

Hányszor szeretnéd, hogy elolvassa?:) Esetleg javasolhatod neki hogy adja el, vagy adja oda jótékony célra, könyvtárnak,vagy ilyesmi, ha az zavar, hogy a helyet foglalják. Vagy az zavar, hogy nem takarít? Nem teljesen értem. Az e-book olvasót már írták, ha e-inkeset veszel, és nem olyat, amiben van háttérvilágítás, az a szemét sem rontja, sőt, fel tudja nagyítani a betűket. 19 000 ft-ért már lehet kapni újonnan: [link]

Használtat meg még olcsóbban.

2014. aug. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
74%

Nekem tele vannak a polcaim könyvekkel. Szeretem időnként kézbe fogni a már elolvasott könyveket.

És persze azért el is árul valamit az emberről, ha belépsz a szobájába és látod, hogy mennyi könyve van.

Szerintem ez tök jó dolog.

Azért kíváncsi vagyok, mire gondolsz, mit vegyen magának? Mert nekem most semmi se jut eszembe, ami nem használódik el, nem illan el gyorsan az élmény, vagy nem romlik el.

2014. aug. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök jó, hogy szeret olvasni. Én is sokszor veszek könyvet, és igazából egyáltalán nem bánom, hogy ezután felkerül a polcra. Az igazán jó könyveket bizonyos időközönként újraolvasom, szeretem, hogy csak a polcra kell nyúlnom értük, jó érzés, hogy megvannak. Én a helyedben örülnék, hogy 21 évesen az olvasással foglalkozik.

N26

2014. aug. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!