Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mennyire fontos...

Szerintetek mennyire fontos hogy a gyerek olyan iskolába járjon ahol a gyerek jó nyelvoktatásban részesül?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon fontos. Sajnos én általános iskolában is olyan nyelvet tanultam amivel semmit nem tudok kezdeni és gimnáziumban is így jártam és sohasem tanultam német, angol nyelvet. Mivel kis településen éltem nem volt választás 14 évesen meg nem akartam kolis lenni így maradtam egy helyi suliba. Mostmár bánom mert nem volt lehetőségem németül angolul tanulni és így külföldre sem lehet kimenni dolgozni. A fősulin is egy kis egyszerű nyelvvizsgát tettem le. Ti mennyire tartjátok fontosnak azt hogy ezt a két nyelvet megtanulja a gyereketek?
2014. aug. 30. 12:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
98%
Én nagyon fontosnak tartom, ugyanis ha az ember nem tervez külföldre menni, hanem itthon maradna, ma már akkor is elengedhetetlen a nyelvismeret. Persze nyilvánvalóan akinek nincs érzéke a nyelvekhez, az nem fog tudni angolul, németül plusz esetleg még egy máshogyan hasznosítható, kevésbé alapnyelven megtanulni, de az angol nyelvoktatásra sokkal nagyobb hangsúlyt kellene fektetni, azt ma már mindenkinek el kellene sajátítania.
2014. aug. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
35%

a német az nem fontos, csak Mo-n hisszük azt, hogy a német világnyelv. ráadásnak persze jó.

angolul viszont mindenképp tudni kell, ha az ember azt akarja, hogy egyáltalán szalonképes legyen.

abból a szempontból szerencsés voltam, hogy gyerekkoromban és főleg fiatalkoromban tanultam németül legalább. viszont felnőttként tanultam meg angolul, én is a kommunizmus alatt voltam kisiskolás, tehát nem készen kaptam az angolt.

de a mai világban egyszerűen én is furcsán nézek arra, aki meg sem tud szólalni angolul vagy alig-alig beszél, én is megoldottam valahogy a nyelv megtanulását, és egyébként minden nap olvasok valamit angolul vagy hallgatok valamit, beszélek is egyébként, de az információ nagy részét nem magyarul gyűjtöm be, ez szokás kérdése. aki szerint erre nincs idő: én nem a magyar tévét bújom, hanem a neten valamit angolul.


nem nagyon értem, miért van az, hogy nálam fiatalabbak sem tudnak megszólalni angolul, diplomás emberek.

nekem mondjuk nyitott a világ, csomó külföldi tapasztalatom van. rengeteg pályázat elérhető a számomra, és egy csomó információhoz hozzájutok pl. a neten, amihez egy angolul nem tudó ember nem.

egyáltalán, szerintem elzárja magát a világtól, aki nem tud angolul, nem lennék a helyükben.

2014. aug. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Az egyik legfontosabb szempontnak tartom. Én nemzetiségi iskolába jártam, nemcsak idegen nyelvként, hanem oktatási nyelvként tanultuk a németet, és áldom érte az eget, mivel most gyakorlatilag anyanyelvi szinten beszélem.


Viszont, ha mondjuk egy gyerek rendkívüli tehetség zenében/tornában/színjátszásban (vagy bármi, tetszőlegesen behelyettesíthető dologban), akkor persze érthető, ha mondjuk inkább egy olyan iskolába akar menni, ahol kifejezetten ilyen dologgal foglalkozhat. Példa a dráma- vagy testnevelés-tagozat.

Ilyen esetben persze szülőként nem ellenezném a dolgot azzal, hogy azért szeretném, hogy (hasznos) nyelveket - legalább kettőt - mindenképpen tanuljon valamilyen módon.

2014. aug. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Az egyik legfontosabb dolognak tartom a iskolaválasztáskor.


A németet mondjuk én nem tartom fontosnak, a második nyelvről dönthet maga a gyerek. Az első az angol kell hogy legyen. Nálam pl. a francia volt a 2. nyelv, amit folyékonyan megtanultam.

2014. aug. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Magamból kiindulva nagyon fontos! Főleg általános iskolában! Minél kisebb a gyerek,annál fogékonyabb az idegennyelvekre.


Emlékszem,mi alsó tagozatban gyakran néztünk angolul mesét,és nagyon sokat segített!Felsőtagozatban hihetetlen jó tanárunk volt,a karizmája és a módszerei miatt szinte minden osztálytársammal együtt jól megtanultuk az alapokat angol nyelvből.Sajnos gimnáziumban bejött a német, és rossz volt a tanár...

2014. aug. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
87%

Azt cáfolnám hogy a német nem fontos, tekintve hogy nálunk a többség célja Németország, Ausztria, így ez esetben neki az a nyelv jelent előnyt.


Az angollal egyet értek, bár magam nem tanultam, csak úgy önszorgalomból amennyire kell, de tény hogy sokkal több információ, tudás elérhető vele, mintha csak magyarul bámulnék a képernyőre. Főleg hogy olyan programokat használok, amik megkövetelik az angol tudást, és sokkal több minden elérhető angolul, bármilyen problémára választ adnak....míg magyarul se a program nem létezik, se rendes elérhető tutorialok, se rendes fórumok...az a kevés ember aki meg ért hozzá, nem annyira osztja meg a tudását, vagy max jó pénzért.


Amúgy nyelvoktatásban nem csak azt szorgalmaznám hogy az iskola legyen erős, hanem hogy ne csak az iskolára háruljon a nyelv használata, segítsen be a szülő is, szorgalmazza hogy a gyerek élő nyelvként használja amit tanult.


Na meg, alapvetően a hozzáálláson kellene változtatni, hogy ne úgy gondoljunk egy külföldire mint ellenség, és "na hablatyol itt németül", hanem értsük is, segíteni tudjunk ha kérdez. Másrészt támogassuk a gyerekünket, hogy minél több országot megismerjen, minél többfelé utazzon, vagy utazzunk együtt, és akkor saját közegében tudja használni a nyelvet....Na meg akármilyen a nyelvoktatás, 1-2 hét külföldön, és sokkal többet meg lehet tanulni mintha csak magolnánk a könyvet.

2014. aug. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

"Azt cáfolnám hogy a német nem fontos, tekintve hogy nálunk a többség célja Németország, Ausztria, így ez esetben neki az a nyelv jelent előnyt. "


Nem tudhatod előre, hogy a gyereked kivándorol-e vagy sem, és hogy hova. Nagyon sokan mennek Angliába, Svédországba, Hollandiába, Svájcba vagy éppen Franciaországba, USÁ-ba, Kanadába is.


Én végülis Németországban élek, és egy szót sem beszéltem, mikor kijöttem (4 másik nyelven viszont folyékonyan). Utáltam mindig is a német nyelvet, de 2 év után felsőfokút tettem le belőle.


16 évesen viszont ha pisztolyt fognak a fejemhez sem tanultam volna németül, és nagoyn örülök, hogy nem is tettem.

2014. aug. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
13%
Eloszor jo MAGYAR nyelvoktatasban reszesuljon, es utana johetnek mas nyelvek. Elnezi az ember, hogy micsoda helyesirasi gondokkal kuzdenek a fiatalok is, elobb tanuljanak meg magyarul. Boven eleg a nyelvoktatast elkezdeni altalanos 5. osztalyban.
2014. aug. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
71%

nagyon korlátolt hozzáállás ez az először magyarul tudjon rendesen.

na ezért vannak előrébb nálunk nyugat-európában, mert ott azonnal teljesen szalonképtelen lesz az az ember, aki ilyet mond.

2014. aug. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 *Victorique* ***** válasza:

Nagyon fontos! Nekem a német volt az első nyelv, amit fontosnak is tartok, mert közel van Ausztria hozzám. Aztán suliban olaszt kellett tanulni, mert nem volt angol tanár! Az olaszt azóta sem használtam, angolt a gimiben kezdtem el tanulni, azóta is legalább hetente szükségem van rá, szóval felesleges volt 4 évet elpazarolni másra, dehát nem lehetett választani.

Egyébként európai nyelvek közül az angol után a spanyolt beszélik a legtöbben.

2014. aug. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!