Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mennyire fontos...

Szerintetek mennyire fontos hogy a gyerek olyan iskolába járjon ahol a gyerek jó nyelvoktatásban részesül?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon fontos. Sajnos én általános iskolában is olyan nyelvet tanultam amivel semmit nem tudok kezdeni és gimnáziumban is így jártam és sohasem tanultam német, angol nyelvet. Mivel kis településen éltem nem volt választás 14 évesen meg nem akartam kolis lenni így maradtam egy helyi suliba. Mostmár bánom mert nem volt lehetőségem németül angolul tanulni és így külföldre sem lehet kimenni dolgozni. A fősulin is egy kis egyszerű nyelvvizsgát tettem le. Ti mennyire tartjátok fontosnak azt hogy ezt a két nyelvet megtanulja a gyereketek?
2014. aug. 30. 12:05
1 2 3
 21/27 *Victorique* ***** válasza:

#14:

nem vándorbotra készíti del az ember a gyerekét, hanem arra, hogy később könnyebben boldoguljon. Ha egy kicsit is képben vagy a magyarországi helyzettel, tudhatnád, hogy külföldön bármilyen szakmával többszörösét keresi az ember. Ha itthon is ennyit kapnának, nem mennének el, sajnos.

A szaknyelvet meg úgy hirtelenjében nem lehet elsajátítani alapok nélkül, és köszönöm szépen, de nekem elég volt az egyetemen a kötelező, nem hogy mellette még nyelvet is tanulgassak a 0-ról. Ráadásul, minél fiatalabb az ember, annál fogékonyebb, könnyebben tanul,

2014. aug. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

#18 15-ös vagyok. Bántottalak? Mi az oka az agresszivitásodnak? Nem sértésnek szántam a kommentemet, csak leírtam a véleményemet. Egyébként köszönöm szépen, tudok magyarul. 5. osztályban Kárpát-medencei helyesírási versenyen 7. helyezést értem el. Nem állítom hogy tökéletes vagyok, ha leírod, mik voltak a "hatalmas" hibáim, annak rendkívül örülök (gyanítom hogy vesszőhibák). Sehol nem mondtam hogy nem kell megtanulni magyarul, csupán úgy gondolom hogy kis hazánk nem tartogat annyi lehetőséget mint az egész világ.


ui.: igen, értem az ausztrál akcentust, mint ahogy a skótot, írt, kanadait, britet, indiait és walesit is, bár ez nem tudom mennyiben tartozik a kérdéshez.

2014. aug. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

" 21 !

Keserűség es csalódott sag van benned , semmi más . Es igen képben vagyok a magyaroszagi helyzettel , es a külföldivel is , 6 országban éltem eddig , es most is külföldön vagyok , 4 nyelven beszelek es nem iskolában tanultam , hanem mindig az adott országban ahol pont éltünk ... épp ezért írtam a vándor botos dolgot . Es az hogy külföldön a többszörösed lehet meg keresni mint otthon csak egy dolog , a ÉLET IS TÖBB SZŐRÖSÉBE KERÜL , tehát ugyan ott vagy mint otthon lennel .Csak annyi a különbség hogy egy külföldi vagy gyökerek nélkül , múlt es jövő nélkül ... ! A magyaroszagi nyelv oktatás év tizedekkel le van maradva a mai használatos nyelvektől . Tanulhatsz otthon 10 évig egy nyelvet ,ki jössz es senki nem fog megérteni , nem beszelve a napjainkban 80 % ban szleng szavakat használó emberek tömegéről . A szaknyelvet pedig ha tetszik ha nem nem lehet gyerekkent meg tanulni es alapok Sem kellenek hozza , ahhoz az adott idő korszerűsége a meghatározó . NE ÁLMODOZZ CSIPKERÓZSIKA ! ha mar az egyetemi kötelező nyelv is ilyen nehezedre eset akkor mit osztod itt az észt , tapasztalat es gyerekes hozza állassal . (BOCSI )

2014. aug. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
_/Tapasztalat NÉLKÜL es gyerekes hozza állassal . /
2014. aug. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

"a német az nem fontos, csak Mo-n hisszük azt, hogy a német világnyelv"


Tudod, néha megkeresnek ismerősök, tudok-e valami jó melót. Mondom tudok. Kérdezik mennyi. Megmondom mennyi. Mondják hűha, ez igen, mit kell csinálni.

Megkérdezem, megy-e a német folyékonyan, mintha csak magyarul beszélnél? Mondják jaj, hát a német az nem, mert így, meg úgy. Mondom akkor ez most nem nyert, jó keresgélést.

2014. aug. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

BIZONYOS munkákhoz valóban kell a német.

de az angol lassan MAJDNEM MINDEN civilizált munkához fog kelleni, és nem csak a munkáról van szó, úgy általában a teljesen alapvető kultúra nélkülözhetetlen része.


én is tudok olyan munkákat kapásból, amihez más nyelvtudás kell, mint az angol, nekem van két másik felsőfokú nyelvtudásom az angolon kívül, ezzel keresem a pénzt. de csak mert én tudok jelenleg 5 nyitott pozíciót, amihez X nyelv kell, nem jelenti azt, hogy az a bizonyos nyelvtudás az ajánlott most így hirtelen mindenkinek.


elsőre a gyerekemet mindenképpen angolul tanítanám meg, mert angol nélkül Európában (meg sok más helyen) teljesen szalonképtelen lenne. Német nélkül viszont a világ nagy részén nem.

2014. aug. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Engem az érdekel, hogy milyen elmebeteg jött, és pontozott le mindenkit!?
2014. aug. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!