Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mennyire fontos...

Szerintetek mennyire fontos hogy a gyerek olyan iskolába járjon ahol a gyerek jó nyelvoktatásban részesül?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon fontos. Sajnos én általános iskolában is olyan nyelvet tanultam amivel semmit nem tudok kezdeni és gimnáziumban is így jártam és sohasem tanultam német, angol nyelvet. Mivel kis településen éltem nem volt választás 14 évesen meg nem akartam kolis lenni így maradtam egy helyi suliba. Mostmár bánom mert nem volt lehetőségem németül angolul tanulni és így külföldre sem lehet kimenni dolgozni. A fősulin is egy kis egyszerű nyelvvizsgát tettem le. Ti mennyire tartjátok fontosnak azt hogy ezt a két nyelvet megtanulja a gyereketek?
2014. aug. 30. 12:05
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
82%

Általános iskolát angol iskolában végeztem. 5-ödikesként szinte egy szót nem tudtam magyarul, szüleimnek is angolul magyaráztam mindent, és ekkor váltottunk rendes magyar sulira. Rohadt nehéz volt, hogy őszinte legyek, nagyon nagyon mérges voltam a szüleimre akkor. Azóta viszont látom, hogy olyan alaptudásom és gondolkodásmódom van angolból ami nagyon kevés embernek adatik meg és iszonyat hálás vagyok érte így utólag. A magyar iskolákban az angoloktatás katasztrófa szerintem, köze nincs a jó színvonalhoz. Én a gyerekemet tuti elviszem majd egy jó nyelvtanárhoz, mert az angol és a nyelvek úgy általában elengedhetetlenek.

20L

2014. aug. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
A nemet nem fontos aggat cáfolnám mivel ha németül meg tanul (ami mocskos nehéz nekünk magyaroknak , az egész gondolkodásod át kell formálnod , nem beszelve a DER _ DIE _ DAS rol ami nekünk nincs ,) akkor bátran ki merem mondani hogy angolul mar 50 % ban ért az aki németül beszel !Az iskola választás szerintem ne a nyelvekre épüljön hanem az erdeklödes körére , mivel az iskolában olyan szinten úgy sem tanulja meg egy gyerek a nyelvet hogy az használható legyen . Ha fontosnak tartod a nyelvtantanulást akkor magán tanár a megoldás , mivel Ő a gyerekhez alkalmazkodva fogja tanítani . A gyerekek könnyen tanulnak nyelveket ha a gyerek bele születik (kétnyelvű család ) akkor ott automatikusan megy a dolog de iskolás gyerekeket , sablonra veszik ott sok mindent nem tanul , es azért kar az erdeklödesi köret haterbe szorítani , es erőltetni a nyelvtanulást .En 4 nyelven beszelek mindet felnőttként tanultam .Most 4 eves a fiam két nyelvű baba Automatikusan velem Magyar apjával németül beszel de eszembe Sem jutna angol oviba íratni ,pedig a szomszédban van es díj Mentes lenne , de szerintem sokkal fontosabb az hogy olyan helyre járjon ahol sok programot szerveznek nekik , olyanokkal van akikkel szeret együtt lenni , es sok mindent lat es kipróbálhat .
2014. aug. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos, ezért is járatjuk majd mi is elitiskolába a gyermeket, ahogyan minket is a szüleink. Azt gondolom, angolul fontos megtanulni, én beszélek németül is, de szerintem többet ér egy régiós nyelv+az angol. Viszont általános iskolában elég egy nyelv, szerintem gimi elejétől már mehet a kettő.


28N

2014. aug. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
8%
.... ja es meg v.mi , mire keszitik fel a szülök az idegen nyelv tudással a gyerekeket ? Vándor bot ? inkább egy olyan szakma meg szerzésére kellene törekedni amit a gyerek szívből szeret es meg is tud élni belőle itthon , a családja közelében , barátokkal, es az anyanyelven tud élni , boldogulni .A szakmához szükséges nyelvet nem az altalanos isiben vagy gímiben fogja elsajátítani , azt majd a munkájához merten meg fogja tanulni amikor szüksége lesz rá . Turista kent pedig azt a 100 szót amire szüksége lehet azt indulás előtt 1ora alatt be lehet tanulni , nem beszelve a fordító elektromos csodákról .... Szóval kedves Anyukák ne vándor botot adjatok a gyerek kezébe hanem szeretetet es biztos jövőt az otthonában ( HAZÁJÁBAN )A Nemet mert nem beszel idegen nyelveket ? az angol mert nem ? az olasz? mert meg tálalja a szamitasat otthon es nincs szüksége Vándor botra .
2014. aug. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Aki azt mondta hogy 5. osztálytól elég nyelvet tanulni, előtte meg a magyarral kéne foglalkozni az nagyon nincs képben. Minél fiatalabban találkozik valaki egy idegen nyelvvel, annál valószínűbb hogy akcentus nélkül folyékonyan meg tudja tanulni azt. Személy szerint folyékonyan beszélek angolul, felsőfokú nyelvvizsgám van és több külföldi ismerősöm mondta hogy "amerikai akcentusom van" és hogy "nem értik hogy hogyan tanulhattam meg ilyen jól a nyelvet, ők is ilyen választékosan és szépen akarnak beszélni".

Én kéttannyelvű általánosba jártam, elsőtől kezdve heti 5 angolóránk volt, abból egy angol anyanyelvű tanárral. Ezen kívül voltak tantárgyak amiket szintén angolul tanultunk. Első két évben a rajz, tesi és ének, 3-4. osztályban a rajz, tesi és környezetismeret, felsőben pedig a töri, művtöri és országismeret (angol nyelvű országokról) volt angolul. Mire végeztünk majdnem mindenki nyelvvizsgázott közép- vagy felsőfokon.

Én úgy érzem hogy nagyon fontos a nyelvtanulás, nem hiszem, hogy a korai kezdése hatással lenne a magyar helyesírásra, viszont egy nemzetközi/nemzetiségi/kéttannyelvű iskola behozhatatlan előnyhöz juttatja az oda járókat. Annyival könnyebb a mindennapi élet is ha tud valaki angolul, az interneten fellelhető hírek, cikkek, videók nagy része angolul van, ráadásul még a Magyarországon való elhelyezkedésben is segít ha a jelentkező tud idegen nyelvű szakmai anyagokat olvasni, fordítani, külföldiekkel tárgyalni, konferenciákra és továbbképzésekre lehet küldeni. A külföldi egyetemeket és álláslehetőségeket pedig meg sem említem.

Ugyan még (remélem) messze vagyok a gyerekvállalástól, biztos hogy figyelni fogok erre, mert érzem hogy mennyivel könnyebb így az életem. 16/L

2014. aug. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
6%

"nagyon korlátolt hozzáállás ez az először magyarul tudjon rendesen.

na ezért vannak előrébb nálunk nyugat-európában, mert ott azonnal teljesen szalonképtelen lesz az az ember, aki ilyet mond"



Miért gondolod, hogy más nyelvek tanulása fontosabb annál, hogy előbb a saját anyanyelvét tanulja meg rendesen a diák?

2014. aug. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
15: Én írtam, és vállalom. Négy nyelven beszélek, hatot értek, és magyarból kitűnő a helyesírásom.
2014. aug. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
49%
Ja, és kedves 15. hozzászóló, lehet, hogy folyékonyan beszélsz angolul (nekem amerikai, brit és ausztrál akcentus sem okoz gondot, kíváncsi vagyok, TE megértenéd-e egy ausztrál beszédét elsőre), a magyar szövegedben több mint tíz hibát találtam. Neked sem ártott volna előbb rendesen megtanulni magyarul.
2014. aug. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Nem azt irtam hogy a magyar nyelvet nem fontos tanulni, de a mindennapi elethez kulfoldi munkahoz fontos az idegennyelv. Persze aki szakmunkaskepzot akar vegezni sajat joga de vannak emberek akiket nem az erdekel hanem mast akarnak tanulni. Egyebkent en nem azt latom ha korbenezek hogy szakmaval olyan jol lehet keresni es sok embernek nincs hozza tehetsege pl. hogy fodrasz legyen.
2014. aug. 30. 16:04
 20/27 anonim ***** válasza:

16-os: nincs olyan, hogy előbb mit kell megtanulni.

ez korlátolt hozzáállás: előbb? anyanyelvet?

mi ez, ez értelmezhetetlen.

a gyerek attól nem fog elfelejteni magyarul, hogy jár heti párszor angolra.

vagy az a pár óra az anyanyelvtanulásból behozhatatlan kiesést okoz?

egyszerűen NEM értem, komolyan.

2014. aug. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!