Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ezt megengednétek?...

Szülők, ezt megengednétek? Hogy lehetne titeket rábeszélni?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátnőmnek lesz október elején a születésnapja. És a másik két barátnőnkkel megszeretnénk lepni.

Az a terv, hogy reggel elindulnánk négyen rendesen suliba, ahogy szoktunk (az egyikünknek van jogsija és az apukája vett neki egy autót, ezért mindenhova kocsival megyünk), de nem a suliba mennénk, hanem az autópályán elmennénk Budapestre (210 km, kb 2 és fél óra autóval). Ott délelőtt megreggeliznénk, egész nap vásárolnánk, beülnénk mozizni és este elmennénk az Operettszínházba, mert játsszanak egy musicalt, amit régebben látott, és azóta azt hallgatjuk, hogy még egyszer látni akarja és velünk akarja megnézni.

Aztán utána még elmennénk vacsorázni a kedvenc helyünkre, ahol ott lennének a legközelebbi barátaink (kb 25-en), lenne torta, meg minden.

Csak ezt már el kéne kezdeni szervezni, mert van, akinek több ezer km-ről kell hazajönni, le kell szervezni az egészet. Viszont emiatt mi négyen kihagynánk egy napot a suliból.


Szerintetek hogy hozzuk ezt el a szüleink előtt?

(16-17 évesek vagyunk)


2014. szept. 16. 22:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon, de nagyon nem ertem mi a francert tetted fel a kerdest. Komolyan mondom ez vagy kamu, vagy egyszeruen csak villogni akarsz.

Oszinten szolva, ha vkiket ennyire lesz*rnak a szuleik, akkor szerinted nem engednek el titeket?Gondolom bolintanak egyet, es a kezetekbe adnak fejenket 100 ezret(vagy tobbet).

Egyebkent tuti nem engednem. Amugy is ...jezusom, ekkora partikat minek rendezni egy 16-17 eves lanynak? Vagy ha meg is rendezitek , minek mentek az orszag masik felebe? Raadasul kocsival? Remelem akkor az alkoholt hanyagoljatok haza fele jovet.

2014. szept. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 A kérdező kommentje:

A tavalyt a fesztiválokra írtam. De mindegy, lényegtelen.

Nem sz.rnak le minket egyáltalán. Anyával nagyon közeli a kapcsolatom, mindent tud rólam. Tényleg, mindent.


Mi nem világos azon, hogyha nem engednétek minket, milyen indokokat, érveket hozzunk fel?

Legfőképpen ez érdekelne.

2014. szept. 16. 23:14
 33/76 anonim ***** válasza:
98%

Kislány, semmilyen érvekkel nem tudnál meggyőzni, hogy elengedjelek egy ilyen bulira. Komolyan mondom.


Maximum ha én is mennék veletek, mint szülő, és én vezetném az autót, valamint a musical után is én vezetnék haza. Ha pedig Pesten maradna a társaság, akkor 1 közös szobát vennénk ki, és szépen egy szobában aludna a négy kislány, plusz én, a szülő.


Kicsik vagytok még egy ilyen bulihoz egyedül.

2014. szept. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonim ***** válasza:
96%
Hagyjátok már, ez akkora kamu, mint egy ház. Eleve legkorábban a 17. születésnapon lehet forgalmi vizsgát tenni, és akkor még egyáltalán nem biztos, hogy minden más is megvan, vezetési rutin meg aztán pláne semmi nincs, de azért levezet 400 km-t. Nyilván.
2014. szept. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 anonim ***** válasza:
98%
Ha azt megengedik (és fizetik), hogy 15 évesen már fesztiválozzatok, meg fiúkkal nyaraljatok, és még kocsit meg töménytelen lóvét is kaptok, ráadásul a suliból is bármikor ellóghattok akármilyen buli miatt, akkor valószínűleg ezt is meg fogják engedni. Mindenesetre gratulálok a kedves szüleiteknek a sikeres gyerekneveléshez, pont ilyen fiatalok kellenek a világba! Köszönjük!
2014. szept. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 anonim ***** válasza:
90%
Ha lepontoztok, akkor is kamu.
2014. szept. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 A kérdező kommentje:

Istenem, akkor a barátnőm nyomtatta magának a jogosítványt szerinted?

Tavasszal volt a 17. születésnapja Okoskám.

2014. szept. 16. 23:20
 38/76 anonim ***** válasza:
96%

Fél év alatt akkor sem lesz elég rutinja, P*csácskám. Ha elindultok és valahol belém jön a húdebarominagy közúti tapasztalatával, még meg is ütlek titeket. Komolyan nem jössz rá, hogy ez mekkora felelőtlenség?

Én láttam már 5 méterről halálos balesetet, ha nincs előttem egy fa amibe belemegy az egyik autó, megölnek engem is, pedig mindketten bőőőven túl voltak a 18-on, szóval ne próbáld megmagyarázni, hogy a barátnőd aztán olyan hiperszuperül vezet, hogy tök biztonságos 400 km-t végigutazni vele egy zárt autópályán, ami tele van kamionokkal és elmebetegekkel. Ja, meg hozzá hasonlóakkal.

2014. szept. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 anonim ***** válasza:
97%
Egy szo mint szaz:a szüleitek felelötlenek,ti pedig elkenyeztetett gyerekek vagytok.GYEREKEK!
2014. szept. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 A kérdező kommentje:

"P*csácskám"

"még meg is ütlek titeket"

Hm, ezek igen nagy intelligenciaszintre utalnak.

2014. szept. 16. 23:28
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!