Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ezt megengednétek?...

Szülők, ezt megengednétek? Hogy lehetne titeket rábeszélni?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátnőmnek lesz október elején a születésnapja. És a másik két barátnőnkkel megszeretnénk lepni.

Az a terv, hogy reggel elindulnánk négyen rendesen suliba, ahogy szoktunk (az egyikünknek van jogsija és az apukája vett neki egy autót, ezért mindenhova kocsival megyünk), de nem a suliba mennénk, hanem az autópályán elmennénk Budapestre (210 km, kb 2 és fél óra autóval). Ott délelőtt megreggeliznénk, egész nap vásárolnánk, beülnénk mozizni és este elmennénk az Operettszínházba, mert játsszanak egy musicalt, amit régebben látott, és azóta azt hallgatjuk, hogy még egyszer látni akarja és velünk akarja megnézni.

Aztán utána még elmennénk vacsorázni a kedvenc helyünkre, ahol ott lennének a legközelebbi barátaink (kb 25-en), lenne torta, meg minden.

Csak ezt már el kéne kezdeni szervezni, mert van, akinek több ezer km-ről kell hazajönni, le kell szervezni az egészet. Viszont emiatt mi négyen kihagynánk egy napot a suliból.


Szerintetek hogy hozzuk ezt el a szüleink előtt?

(16-17 évesek vagyunk)


2014. szept. 16. 22:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim válasza:
89%
Tudodod mi vagy te? egy figyelem hianyos kislany..aki azt hiszi,hogy most kiirt egy olyan kerdest amibol az jon le, hogy o milyen gazdag, es elvarja hogy az emberek csodaljak es balvanyozak mert gazdag es mindent meg tehet! meg van egykis kisebsegi erzeted is!
2014. szept. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 anonim ***** válasza:
88%
Azért örülök, hogy a kérdezőn kívül néhány vehemens válaszoló is annyira beleéli magát ebbe a fontos kérdésbe, hogy már a gúnyt sem észleli. (50) Na, jóccakát!
2014. szept. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
0%

Írjátok, hogy friss jogsival ne vezessen, mert nincs tapasztalata. De könyörgöm, ha nem vezet nem is lesz!

Meg azért autópályán vezetni nem egy olyan ördögtől való dolog. Tudatosítani kell magunkban, hogy vannak elmebetegek és nem kell száguldozni. Én sokat járkáltam Szeged és Pest között friss jogsival is, és *lekopogom* sose történt semmi.

Amúgy ha kamu, ha nem, jó program ez amit a kérdező leírt.

Ja a másik amin jót mosolyogtam, mennyien ki vannak itt akadva, hogy lógnának egy egész napot a suliból. Szörnyűűű! Egy egész, teljes nap! Fertő! Heh. =D

2014. szept. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:
93%
17 évesen nem engedném egy egész napos, autópálya, belváros éjszaka közepén meg vissza vezetést. 14 éves jogsival és millió kilométerrel a hátam mögött is tudom, hogy este hullafáradt lenne, hogy vissza vezessen. 16-17 évesek, ráadásul nem Pestiek vagytok, de komolyan állítod, hogy nálatok hagyomány itt ünnepelni a szülinapi reggelit és a kedvenc éttermetekbe mentek. Na ne fárassz légyszíves. Egyébként megoldható lenne, ha az este már felnőtt fuvarozna haza.
2014. szept. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim ***** válasza:
94%
Ez mondjuk egy egyetemista lánynál el tudnám képzelni, legyen mondjuk 20-22 éves, és legyen ez egy csak előadásokkal teletűzdelt nap :DD. Akkor oké, de tizenhat évesen? Ne röhögtessük már egymást, gyerekek vagytok, akikre a pénzes szüleik egyáltalán nem figyelnek oda, és ezért tudnak felnőttet játszani, meg ilyen ötleteken törni a fejüket. De amúgy, anyudék úgyis meg fogják engedni, eddig sem voltak a nevelés csúcsai (tudom, most jön majd a válaszod, hogy te tökéletesen meg vagy nevelve, és hibátlan bizonyítványod van, és ezer különórára jársz.).
2014. szept. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:
3%
Nem olvastam el a kérdéseket, de engem elengednének ilyenre
2014. szept. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 anonim ***** válasza:
100%

12 még a lányom, így nála pár év van még az ilyen programokhoz.

Ha jól tanul és amúgy nincs rossz indokkal hiányzása (pl elmentünk vásárolni suli helyett), akkor egyszer leigazolnám neki ilyen indokkal a hiányzást.

DE! 17 éves sofőr mellé nem engedném beülni autópályára, éjjeli vezetéssel. Nem azért, mert a sofőr rosszul vezet, hanem azért, mert vészhelyzetben nem biztos, hogy megfelelően reagálna, ha a másik autó a hülye.


Úgyhogy csak olyan esetben engedném, ha idősebb, tapasztalt sofőrrel mennek. Az már részletkérdés, hogy hivatásos sofőr (mondjuk ezzel lennék a legnyugodtabb), én, vagy bármilyen más általam ismert ember. Főleg, aki mellett már ültem és tudom, hogy mennyire tud vezetni.


Apámnak kb 40 éve van jogsija, mégis tavaly egy hülye bevágott elé az autópályán, ő meg a szalagkorláton kötött ki. Szerencsére a légzsákok levették az ütközés erejének többségét, így csak az arca és néhány bordája törött el és tele lett zúzódásokkal. De a rendőrök szerint ez a szerencsén múlt, kicsit más szögben csapódik be, akkor ott is maradhatott volna, hiába vezet egy aránylag biztonságos típusú autót.


Úgyhogy kérdező: béreljetek sofőrt és ezzel érveljetek.

2014. szept. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim ***** válasza:
88%
Persze, hogy kamu a kérdés, de szerintem aranyos, ahogy a kislány ennyire belééli magát...
2014. szept. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim is tehetősek, nem is kicsit, de szerencsére mi olyan nevelést kaptunk, hogy a pénz nem minden, és nem hülyeségre kell költeni. Megkaptunk mindent gyerekként és az egyetemi éveink alatt is, (Autó, új telefon, laptop, nagy tv, fizetett albérlet, külföldi nyaralás 1 évben többször stb.) de ha valaki nem ismerte a családunkat, vagy hogy milyen háttérrel rendelkezünk nem mondja meg, hogy hogyan is élünk, mert sosem vágtunk fel, vagy degradáltuk azokat akik másképp élnek mert nem tehetik meg, hogy ilyen színvonalon éljenek. Ha akkor 17 évesen előálltam volna egy ilyen ötlettel,( hiába tehették volna meg a szüleim hogy leigaolják az iskolát, vagy teletömnek pénzzel) jól körberöhögtek volna, hogy mégis mi a francot képzelek magamról. Sosem igazoltak le iskolai napot, még olyanra sem, hogy fájt a fejem reggel vagy hasonló. Nálunk a tanulás volt az első, utána jöhetett minden más. Nem értem meg az olyan szülőket mint a te szüleid, hiszen mi azt tanultuk meg, hogy a pénz nem minden, de jó ha van, és megbecsüljük a kétkezi munkást is, sőt egyáltalán azokat akik becsületesen dolgoznak és nem büdös a munka. 17 évesen nem hiszem, hogy azon kellene gondolkoznod, hogy milyen nagy hűhót csapj a barátnődnek és mennyit költsetek el. Ha a 30. szülinapját ünnepelnétek felnőttként, abból a pénzből amit te magad teremtettél elő, hát legyen..de így inkább nevetséges az egész mint baromi jó ötlet. De hidd el, előbb-utóbb rá fogsz döbbenni, hogy vannak ennél fontosabb dolgok is, és amikor visszahoznád azokat az időket amikor egy torta is elég lenne, vagy az, hogy veled ünnepeljen az az ember akit nagyon szeretsz...és nem is fog érdekelni, hogy operettbe vagy moziba mentek sofőrrel. Nem minden a pénz.


24/N

2014. szept. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 anonim ***** válasza:
96%

1. 16 évesen max a pelenkacsere lehet nálad hagyomány :D

2. Ha tényleg hagyomány, akkor mi a kérdés? Ha eddig elengedtek a hagyományotokra, akkor most is el fognak.

3. Ha megcsináltatok már nagyobb balhékat is, akkor megintcsak hol a kérdés? Ebben az esetben evidens, hogy elengednek kérdés nélkül erre a kisebb bulira is,nem?


Na, ha legközelebb ezeket a logikai bakikat kiküszöbölöd, akkor még akár hihető is lesz a kérdésed. :)

2014. szept. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!