Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ezt megengednétek?...

Szülők, ezt megengednétek? Hogy lehetne titeket rábeszélni?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátnőmnek lesz október elején a születésnapja. És a másik két barátnőnkkel megszeretnénk lepni.

Az a terv, hogy reggel elindulnánk négyen rendesen suliba, ahogy szoktunk (az egyikünknek van jogsija és az apukája vett neki egy autót, ezért mindenhova kocsival megyünk), de nem a suliba mennénk, hanem az autópályán elmennénk Budapestre (210 km, kb 2 és fél óra autóval). Ott délelőtt megreggeliznénk, egész nap vásárolnánk, beülnénk mozizni és este elmennénk az Operettszínházba, mert játsszanak egy musicalt, amit régebben látott, és azóta azt hallgatjuk, hogy még egyszer látni akarja és velünk akarja megnézni.

Aztán utána még elmennénk vacsorázni a kedvenc helyünkre, ahol ott lennének a legközelebbi barátaink (kb 25-en), lenne torta, meg minden.

Csak ezt már el kéne kezdeni szervezni, mert van, akinek több ezer km-ről kell hazajönni, le kell szervezni az egészet. Viszont emiatt mi négyen kihagynánk egy napot a suliból.


Szerintetek hogy hozzuk ezt el a szüleink előtt?

(16-17 évesek vagyunk)


2014. szept. 16. 22:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/76 anonim ***** válasza:
97%

Az operettjegyet már rég le kellett volna foglalni, bizonyos előadásokra már fél évvel korábban elfogynak a jegyek. Ez nem mozi, hogy odaestek kezdés előtt fél órával.

Igazolást se írnék shoppingra, és autóval is max a vonatig engednélek, nem pestig.

Arról nem is beszélve, hogy alsó hangon is 100 ezer fölött lenne a "buli".

2014. szept. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/76 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem elég gagyi ez a program. 16 éves születésnapra minimum magángéppel illene repülni Párizsba, hogy a Centre Café du Paris-ban reggelizettek, utána a Chaps-Elysées-én vásároljatok, elmenjetek a Géode-ba mozizni, majd a Moulin Rouge-ban zárjátok a napot egy előadással. Ha szerencsétek lenne, még jól el is kaphatna néhány arab a Sacré Couer aljában.

Gáz csórók vagytok.

2014. szept. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/76 anonim ***** válasza:
85%

Ha már ennyire nagyra van magaddal meg a pénzeddel és itt villogsz vele, tedd már meg, hogy tanulsz egy kis nyelvtant , és megtanulod az EGYELŐRE és EGYENLŐRE szavak közötti különbséget!


Jó lesz neked a suliban, nagyobb szükséged van rá, mint a bulira!

2014. szept. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/76 anonim ***** válasza:
19%

Kedves Kérdező!


Most nagyon lefognak pontozni, de hát ilyen az élet.

Úgy neveltek fel "kb" mint téged. Bármit szabadott, csak legyek őszinte és vigyázzak magamra. Ez volt az elv. És rettenetesen jól működött. Ma egy külföldi egyetem orvostan hallgatója vagyok, egyedül élek, ellátom magam minden rendben. Én általában megtudtam az ilyeneket beszélni anyuval.

Mond meg neki, hogy még csak most kezdődik a suli, nem maradnátok le semmi fontosról + kulturálódni is mennétek nem a diszkóba drogozni. És, hogy mindent bepótolsz, szóval ha következő órán kihívnak nem tudom pl. töriből felelni akkor 5ösre felelsz.

Nem értem mit pattognak itt emberek, hogy ez másnak a féléves fizetése. Így van, de a kérdező ha megteheti ezeket a dolgokat, mert a szüleinek telik rá és megadják neki, akkor csak azért mert másnak nem telik neki se kéne ezeket megtenni? Meg nem értem ezt az elvet, hogy ha valaki jó módba neveli a gyerekét és nem sajnálja rá a pénzt akkor tuti szarik a fejébe magasról. Miközben lehet jobb kapcsolata van a gyerekkel, mint egyes "éjjel-nappal a pénzen feszkózom és minden stresszet a gyereken adok le" szülőknek. (tapasztalat).


Hát ezt gondolom, lehet lepontozni! Kérdező te meg majd írj mi volt.

2014. szept. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/76 anonim ***** válasza:
88%
Úgy látom, minél több valakinek a pénze, annál kevésbé tud írni a nagy külföldi orvostanhallgató. MONDD, JÓ MÓDBAN
2014. szept. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/76 anonim ***** válasza:
14%

75: komolyan a helyesírás volt az egyetlen, amibe jól bele tudták kötni az előző hozzászóláshoz? Hát ehhez gratulálok, nagyon ügyes vagy.

74: más dolog a szabadság, és más a felelőtlenség. Én senkitől sem irigylem a gazdagságot vagy a pénzt, de azt nem tartom normálisnak, hogy minden hülye ok miatt lógjon a kölök a suliból, és azt sem, hogy egy friss jogsis félig kamasz egyedül vezessen le ekkora távokat 4 emberrel a kocsiban - ez egész egyszerűen felelőtlenség.

2014. szept. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!