Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megöregszik az ember, másokra...

Megöregszik az ember, másokra szorul. A hozzátartozónak erkölcsi kötelessége hogy segítsen, ami anyagi konzekvenciával is jár. Milyen garanciák vannak arra, hogy a gyermek ezt a "terhet" magára vállalja. Van-e más megoldás?

Figyelt kérdés

2014. okt. 5. 07:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
65%
Látom egyeseknek fáj az igazság. Szüljetek akkor nyugodtan, hogy legyen akit majd lehúzni(ahelyett, hogy mi szülők segitenénk a gyerekeknek elindulni az életben). Istenem, mit keresek én itt e földön...
2014. okt. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
29%

Utolsó: felháborító a felfogásod.

!

Aki 60-70 évvel ezelőtt szült, az eltudta tartani a gyerekeit, tudta őket taníttatni, és félre is tudott tenni.

Arról nem ő tehet, hogy ma a nyugdíjából nem tud megélni és a gyerekeinek, unokáinak sincs miből megélni.

Nem mindenki van olyan anyagi helyzetben, mint te. Sőt!. Lehet, ha te leszel öreg, te is arra szorulsz, hogy a gyerekeid tartsanak el.

Minden normális társadalomban természetes, hogy a szülő felneveli a gyerekeit, és ha öregkorára ápolásra, eltartásra szorul, a gyerek gondoskodik róla.

2014. okt. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
92%

Sok idős ember él vidéken, apró falvakban. A fiatalok elköltöztek, mert mi mást is tehetnének, ha nincs munka lehetőség? Városból, esetleg külföldről lehetetlen támogatni, segíteni az idős embereket, hiszen senki nem lehet egyszerre több helyen.

Segíteni talán csak anyagiakkal lehet(ne), de a fiatalnak már van családja,azokról kell gondoskodnia.

Garancia, az nincs. Már nem úgy működik, mint régen, ahol több generáció együtt, vagy közel egymáshoz lakott.

A gyerektől nem is lehet elvárni,hogy robotolás után még rohanjon, utazzon szüleit ellátni, hiszen nekik is csak 24 órából áll egy nap.

2014. okt. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
96%

Nekem meg ez a felfogás visszataszitó, amit egyesek olyan természetenek vesznek. Akkor fogadjuk hát el egymás véleményét. Én összeteszem a kezem, hogy ilyen szüleim vannak, akik nekem segitenek, és mindenki intézze a dolgait belátása szerint.

Nem mondom, hogy a szülő önhibáján kivül nem kerülhet nehéz helyzetbe, de pl a családunkban is van olyan, aki adóságot adóságra halmoz, és mindig elvárja alanyi jogon, hogy a gyerek kiszedje belőle, holott neki is gyerekei vannak, lenne hova tenni a pénzét. De neem, segiteni kell a szülőket,ez az első, nemde? :)

2014. okt. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
91%

nem ennyire egyszerűek a dolgok. én most 2 nagyszülőmről mesélek(mind a ketten otthonban volt/van). az egyik nagymamám azért került otthonba, mert nem volt más lehetősége. apám gyakorlatilag az utcára küldte, mert elb*szott egy lakást(nem fizette a hitelt, ivott stb). átmenetileg volt nagynénéméknél is, de ott is volt feszültség a mama és a veje közt. a nagymamámat nagyon szerettem én bármit megadtam volna neki, de nem az én döntésem volt hogy bekerül-e otthonba vagy nem.


nagyapám meg megint más volt. nála agresszívabb ember nem sok van a világon. tönkre tette gyakorlatilag az életünket is amíg velünk lakott(pl volt olyan eset, hogy a tesómhoz akart hozzávágni egy vasalót, mert nem tetszett neki valami és ez még a legenyhébb ilyen cselekedete volt). Ha nem kerül el tőlünk messze könnyen mi is idegroncsok lettünk volna. azóta lett jobb a viszonyunk, hogy nincs itthon. mondhatnám úgy is hogy jól áll neki a távolság. nagyapánk amúgy sokmindent adott(lakás, ha kértünk tőle pénzt, hogy bevásároljunk mindig adott), de de ezt a stresszt amiben éltünk azt semmi sem tudja kompenzálni. amúgy látogatjuk őt rendszeresen minden hónapban, szóval nincs elhanyagolva.


ami az otthonokat illeti(kőbányai és visegrádi), mind a kettő elég jó hely a viszonylatokhoz képest. egyikőjük sem szenved(ett) hiányt.

ami az árat illeti meg egyáltalán nem vészes. a nyugdíj 80%-át fordították ellátásra és néha küldenek csekket, ami azért van, mert a nyugdíj nem tudja fedezni az ellátást, de az is csak pár ezer ft. ja, és nagyapám kb 1 év alatt került be, ami annyira nem is vészes.

2014. okt. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
26%

Ere garancia nincs ,de viszont ahol jo csaladi harmonikus kocsolat volt ugy gondolom hogy a szulei megoregedeset kovetoen a gyerekei tamogatja.

De ahol egyaltalan nem volt osszetartas a csaladban ott viszont nincs tamogatas akkor sem amikor a szulok megoregednek!

Pedig szerintem ez lenne a normalis,mert ha megnezed ,a gyerek elvarja hogy a szulok neveljek es tanitatsak es tamogasak,de ha megoregednek akkor a gyerek felno es elfelejti hogy mennyi mindent koszonhet egy szulonek!! Mert jonnek azzal sokat hogy a gyerek nem kerte az eletet ,ez valoban igaz de megsen mondtak le rolunk megsem adtal intezetbe hanem neveltek!mi akiket felneveltek tamogatak,miert ne lehetne oreg korukba visszonozni mind ezt a szulonek???

2014. okt. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
90%
A garancia az, hogy milyen kapcsolat volt a szülő-gyermek között. Attól is függ, hogy az idős ember milyen állapotban van. Anyagi helyzettől függően igénybe lehet venni házi gondozást vagy súlyosabb esetben idősek otthonát, ha van rá pénz magánellátásban színvonalasabb ellátásért. A költözés,munkahely otthagyása a mai világban nehezen kivitelezhető.
2014. okt. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
74%
Én a szemét anyámnak nem fizetek semmit csak lehúzott anyagilag az örökségem is elvette. Csináljon amit akar
2014. okt. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 acelsziv ***** válasza:
92%
16: és ha a gyerek felnő és szintén szülő lesz? Támogassa egyszerre a gyerekeit és a szüleit, akik nem gondoskodtak előre magukról? Kissé nonszensz. Amúgy is idióta a gondolatmenet, hogy a gyerek legyen hálás, amiért nem adták intézetbe. Miért? Talán az állam nyakára kellene szülni a gyereket, vagy azért hogy felneveld? Alap, hogyha bevállalták akkor fölnevelik. A szülőt is támogatták annak idején a saját szülei. Miért várja el ugyanezt a gyerekeitől is? Ha mindig támogatni kell akkor életképtelen nem?
2014. okt. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
43%

19. Itt nem csak az anyagiakban all az hogy tàmogasuk a szuleinket. Eleve gondolom az oregek kapnak nyugdijat,ha kozelben laknak akkor akkar eljarhatok bevasarolni is mivel,en is jarok vasarolni. Ha mar fozok akkor 2 tanyeral tobbet fozok hogy a szuleomnek is legyen,orvos ilyen helyekre persze kiserem

Ha messze lakik,es van pluszba 1 szobam vagy nappali akkornoda is vennem magmhoz a szuleimet! 2 oreg ugyan nem fog tobb 10pftos kolcsonbe verni,azzal ha velem laknak es esznek minden nap azt amit fozok.


Na de bezzeg ha elhalaloznak a szulok akkor minden gyereke haborodik hogy kije legyen a haz???na ez a szegyelni valo hogy amig el addig nem szeretjuk a szuloket de ha meghalna elvarnuk orokksegul a hazukat,milyen jogon???

2014. okt. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!