Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megöregszik az ember, másokra...

Megöregszik az ember, másokra szorul. A hozzátartozónak erkölcsi kötelessége hogy segítsen, ami anyagi konzekvenciával is jár. Milyen garanciák vannak arra, hogy a gyermek ezt a "terhet" magára vállalja. Van-e más megoldás?

Figyelt kérdés

2014. okt. 5. 07:11
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
82%

Egyszerű ez, ha normális viszony volt szülő és gyerek között akkor szerintem nem kérdés, hogy a gyerek segíteni fogja idős szüleit amennyire erejéből telik.

De amikor a szülők egész életében terrorizálták, elnyomták, irányítani akarták a gyereket, akkor nagyon undorító amikor tartják a markukat.

2014. okt. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
94%
Mi 4-en vagyunk testvérek. Mindannyian felnőttek, nekem még nincs családom, a többieknek már van. A szüleink még jó kondiban vannak, dolgoznak, bár édesapám már nyugdíjas, mellette melózik, hogy ne tunyuljon el otthon. Ők maguk kérték régebben egy beszélgetés alkalmával, mikor ez is szóbakerült, hogy amennyiben magatehetetlenek lesznek, ne is gondolkodjunk másban, csak abban, hogy otthonba mennek. Nyugodjunk meg, addigra ki lesz választva a megfelelő hely és el lesz intézve a bejutásuk (vannak kapcsolataik, orvosok). Nem akarnak a gyerekeik nyakán élni egy percig sem öreg korukban. Otthon kettecskén, vagy idősek otthonában megfelelő ápolást biztosító szakemberek mellett. Nekik mindkettejüknek megvolt a baja a saját szüleikkel. Volt olyan mamám, aki nálunk élt egy ideig, teljesen demens volt, én még kicsi voltam, ő pedig ön- és közveszélyes, ezért döntöttek amellett, hogy otthonban a helye, nem egy 4 éves gyerek mellett. Másik nagymamám rákos volt, de az utolsó kérése az volt, hogy otthon halhasson meg, nem akart kórházba menni, így viszont 24 órás felügyelet kellett mellé. Szakember is, illetve anyám is ott ült az ágya mellett, heteken át szabadságon volt, 150 km-re a családjától, és nézte, ahogy fájdalmak közt meghal az anyja. A szüleink miután ezeket át kellett élniük, nem akarják, hogy a 4 gyereküknek is át kelljen és én ezt tisztelem bennük. Én ugyanígy gondolkodok, én sem akarok a gyerekeim terhére lenni soha egy percig sem. Ma már nem azt a világot éljük, ahol ott lehet hagyni a munkát a szülők ápolása miatt.
2014. okt. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
91%

" olyan mint egy szálloda,külön szobával,mosdó,zuhanyzó "Ember! Láttál te már ilyen otthont belülről? Kb 20 négyzetméterre bezsúfolnak 4-5 embert,max az ágy csak, ami magánszféra.Két hónap után bele is halnak,ilyen körülmények közt nem lehet élni! (A kisújszállási otthonról beszélek)



Igen láttam mivel látogatom :) nem tudom te hol élsz,de az én rokonom normális,kultúrált szeretetotthonban él,nem siralom házban...informálódj!

2014. okt. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
88%
Ja és külön szobája van mosdóval,wc-vel ahol EGYEDÜL lakik.Jobb helyeken így megy!
2014. okt. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
90%

Nem olvastam végig a válaszokat, de:

A nagyanyám súlyos alczheimer-kóros, papám 80 éves, teljesen ép és fitt, mindent megadna, ha a mama otthon élhetne vele, de egyszerűen képtelenség, 1 hónapra hazahozta az otthonból, de állandóan éberen aludt, hogy a mama mikor kel fel, mikor indul el csak úgy, veszi le magáról a pelenkát és mindent összeken kakival.

Embert próbáló dolog ez, így jobb neki az otthonba, a papa napi 2x bemegy hozzá, ellátjuk mindennel, de 0-24es felügyeletre szorul. A múltkor is elesett a wc-ben (ami abszurd, hisz pelenkás évek óta), combnyaktörése lett, pedig az otthonban van elég ápoló, magától nem tudom, hogy jutott ki oda, mikor már lassan járni sem tud.

A lényeg, hogy nem feltétlen az a jó, ha a gyerek veszi magára a terhet, hisz valószínű ők is dolgoznak, vaan külön család és ilyen beteg ember mellé egy egész ember kell, és bár nagyon drága egy otthon, még az ott dolgozók se lehetnek mindig mindenki mellett, pedig ez a dolguk.

Egy családanya és családapa, munkával, gyerekekkel még annyira sem tudna gondoskodni róluk.

2014. okt. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!