Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogy döntenétek? Szülők,...

Ti hogy döntenétek? Szülők, mit tanácsolnátok a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy 20 éves gyereked, aki egyetemen első éves, de nem szereti, amit tanul. Az egyetem 5 év, plusssz külön szakosítás 1-2 év.

Lenne lehetősége kimenni külföldre a barátjához/barátnőjéhez, hogy ott éljen. A párjának lakása van és munkahelye. Ha külföldön akar egyetemre járni, újra le kell érettségiznie (különbözetit tenni), és megtanulni az ország nyelvét anyanyelvi szinten, akkor ingyen mehet.

Az otthon szerzett diplomát nem ismerik el külföldön.


Lehetőségek:

-Otthon elvégezni az egyetemet (7 év), addig várja meg a párja kint, utána kimehet

-Menjen ki most, csináljon különbözetit, aztán járjon egyetemre ott


Ti melyik verziót választanátok?


Szülők, melyiket tanácsolnátok a gyereketeknek?


Miért?


2014. okt. 17. 14:50
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

"Angol UTÁN németet megtanulni majdnem lehetetlen jól, ez általános tapasztalat."


A GYK-n értelmes hozzászólást találni, na az a lehetetlen, ez általános tapasztalat.


6 évesen kezdtem az angolt, 14 évesen a németet, ma mindkettőt folyékonyan beszélem...

2014. okt. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Osztom az "angol utan jol megtanulni nemetul lehetetlen" velemenyt

Szemelyes tapasztalat szinten

Angolt 0 tanulassal csak figyeltem oran, tanultam meg kozepszintre (15 eves vagyok)

A nemettel 2 eve kuszkodok es azon kivol hogy hol lakok, hany eves vagyok, hogy hivnak... Hat enyhe tulzassal semmit sem tudok.

2014. okt. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!