Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogy döntenétek? Szülők,...

Ti hogy döntenétek? Szülők, mit tanácsolnátok a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy 20 éves gyereked, aki egyetemen első éves, de nem szereti, amit tanul. Az egyetem 5 év, plusssz külön szakosítás 1-2 év.

Lenne lehetősége kimenni külföldre a barátjához/barátnőjéhez, hogy ott éljen. A párjának lakása van és munkahelye. Ha külföldön akar egyetemre járni, újra le kell érettségiznie (különbözetit tenni), és megtanulni az ország nyelvét anyanyelvi szinten, akkor ingyen mehet.

Az otthon szerzett diplomát nem ismerik el külföldön.


Lehetőségek:

-Otthon elvégezni az egyetemet (7 év), addig várja meg a párja kint, utána kimehet

-Menjen ki most, csináljon különbözetit, aztán járjon egyetemre ott


Ti melyik verziót választanátok?


Szülők, melyiket tanácsolnátok a gyereketeknek?


Miért?


2014. okt. 17. 14:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
btw helyett etc* nem tudom mi van velem.
2014. okt. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Még a felsőfokú nyelvvizsgával sem tudsz a hétköznapi életben jól kommunikálni.

De ha nem férj, akihez mégy, akkor nem mennék ki szeretőnek. Lehet, hogy eltart valameddig, de ha megun, akkor mit csinálsz? Vagy te jössz rá, hogy nem tudsz vele élni? Sok nyugati országban nem ismerik el az élettársi viszonyt, és nincsenek jogai az élettársnak.

Legyen itthon biztos szakmád, olyan nyelvtudásod, amivel beszélgetni is tudsz, utána gondolkozz a külföldre menésről.

2014. okt. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Szerető?!


Már bocsánat, de a vőlegényemről van szó.

2014. okt. 17. 15:49
 14/22 A kérdező kommentje:
Az angolt felsőfokon beszélem és tökéletesen kommunikálok, szóval kétlem, hogy a némettel másként lenne.
2014. okt. 17. 15:50
 15/22 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Az angolt felsőfokon beszélem és tökéletesen kommunikálok, szóval kétlem, hogy a némettel másként lenne."


Azt mondják, hogyha valaki tud nyelvet tanulni annak nem gond egy másik nyelv megtanulása. Bár vannak helyzetek amikor hiába tud az ember 1-2 nyelvet jól, valamelyik nyelv kifog rajta.

Én vagyok az élő példa.

Tudok magyarul (ezt is meg kell tanulni ha úgy vesszük) és nagyon jól beszélek oroszul is.

Viszont hiába élek kint lassan 5 éve Angliában alapszintű tudásnál képtelen vagyok tovább haladni. Egyszerűen megőrjít, hogy nem értem mint mondanak..

Én a helyedben inkább otthon tanulnék valamit ami tetszik is, mellette tanulnám a német nyelvet is, és ha minden oké, akkor mennék ki. Én a vőlegényem nyakára sem mennék...

2014. okt. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Már az első évben nem szereti...hát akkor jó választás volt...És ha kimegy tanulni lehet ott is megunja az első év után. Megtanulni az ország nyelvét anyanyelvi szinten - ez tudod mennyi idő?? Ha addig eltartod vagy eltartja a párja akkor menjen, legalább világot lát :)
2014. okt. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Nagyon jó nyelvérzékem van, az oroszt pár hónap alatt minimális tanulással (filmeket néztem, olvastam, beszélgettem), elsajátítottam.

Az anyanyelvem mellett még egy másikat is beszélek anyanyelvi szinten, tehát nem okoz gondot megtanulni akármelyik nyelvet.

2014. okt. 17. 16:00
 18/22 anonim ***** válasza:

Angol UTÁN németet megtanulni majdnem lehetetlen jól, ez általános tapasztalat.


De ettöl függetlenül megfelelö nyelvtudás NÉLKÜL külföldre menni szakma és munkahely nélkül teljesen értelmetlen dolog, mert csak függö helyzetben élö rabszolga leszel.

2014. okt. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
MIért kell egy szülőnek egyetemet választani egy 18 éves gyereknek? Sose fogom megérteni se az ilyen szülőt se az ilyen gyereket. Ebben az esetben külföld mindenképpen!
2014. okt. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
és itthon miért nem lehet a gyereknek saját magának, önállóan másik sulit választani?
2014. okt. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!