Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha anya megüt, feljelenthetem őt?

Ha anya megüt, feljelenthetem őt?

Figyelt kérdés

Anya mostanában egyre többször mondogatja, hogy "legszívesebben most lekevernék neked egyet" vagy hogy "még egy ilyen és kapsz egy pofont". Érzem, hogy már tényleg nem sok kell neki hozzá. Ha tényleg megteszi, fejlelenthetem bántalmazásért?


15/L


2014. okt. 23. 21:51
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
88%

jelentsd fel nyugodtan, hátha elvisznek egy nevelőintézetbe :D na majd akkor visszasírhatod, milyen szülő nélkül...:D


elég kamu szagú ez a kérdés, de ha jogos, akkor tök egyértelmű, hogy nem ok nélkül "fenyeget"(próbál nevelni, így hívják...)


kár, hogy manapság már olyan ritka az ilyen, és a 13-14 éves kissrác is beszól nekem, mert olyan k_rvanagy arc...én meg ugye ha elkapom, én ütöm meg a bokámat...vagy éppen a tanárok a suliban...soroljam? :D

szóval addig örülj, ameddig nem szar le téged.

2014. okt. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
89%
ilyen szavakkal dobálózol, hogy 'családon belüli erőszak'..de szerintem fogalmad sincs róla hogy mi az! Örülj neki! Annyira hisztisnek tűnsz, h édesanyád helyébe már én is adtam volna neked egy pofont.
2014. okt. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
85%
Kötelességeidről kérdeztél már, vagy csak a jogaid érdekelnek?
2014. okt. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
74%

Ugy irsz mintha minden napos lenne az , utes-veres.

Uristen.

En mar eletem soran kaptam egy par pofont a szuleimtol. Hat, soha nem fordult meg a fejemben, hogy akkor most rohangaljak a rendorsegre vagy elmenjek a gyamugyre. Ki is rohogtek volna. Te se egesd le magad.

2014. okt. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
88%
Természetes, hogy dühít a dolog. Nézzük mi történik, ha feljelented anyukádat: 1. körberöhögnek a rendőrök (jobb esetben tőlük nem kapsz) 2. anyukád majd ezt fogja mindig a fejedhez vágni 3. tíz év múlva nagyon szégyellnéd magad érte, de már nem tudnád vissza csinálni, és utcabeliek is csak úgy emlegetnének: "tudod, aki felnyomta a saját anyját". Ez nem bántalmazás.
2014. okt. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
95%

"még egy ilyen és kapsz egy pofont"


Ne adj rá okot, ne legyen "még egy ilyen".

És akkor nem kell félned a pofontól.

Viselkedj jól!

2014. okt. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem az a bajod, hogy nem gyepáltak meg.


Amúgy hajrá. Remélem összejön elvesznek anyádtól, és akkor mehetsz a nevelőintézetbe 3 évre. Aztán ott a sok kis hátrányos helyzetű gyerek majd megnevel rendesen, visszasírod majd az anyád pofonjait...

2014. okt. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
80%

A fiam 2 évvel fiatalabb nálad. Vmi rádióműsor hatására az ő agyában is megfogant eme nemes gondolat. (kb.8X ütöttem meg az elmúlt 13 évben)

Közöltem vele, h az lesz az a pont, amikor költözik az édesapjához és elővetettem vele a gyvt, átnéztük a jogait és a kötelezettségeit. Mikor kicsit elszáll magától, akkor megjegyzem neki, h nem működik velem együtt a nevelését illetően, akkor most jelentsem fel? Továbbá nekem a törvényben írt alapokat kötelességem csak biztosítani... Ezt gondold át te is.

2014. okt. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
97%
Jogilag minimum 8 npon belüli sérülést kell ahhoz okoznia, hogy bűncselekmény valósíuljon meg. Egy szimpla pofon, vagy seggre ütés, ami 5 percig piros és elmúlik, nem valósít meg bűncselekményt. Mivel nem hinném, hogy anyukád véresre ver, ezért nem jelentheted fel.
2014. okt. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
97%
Jelentsd fel, költözz el, legyél kenyérkereső, albérletfizető, pá...
2014. okt. 24. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!