Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti se aggódnátok a gyereketeké...

Ti se aggódnátok a gyereketekért, ha naponta ilyen 4-6 l vizet meginna?

Figyelt kérdés

Ma mondtam anyáéknak, hogy ma az iskolában megittam 4 l vizet és most ittam meg az elmúlt fél órában + 2l-t és hogy egy hete kb nagyon durván ki vagyok száradva és akármennyit iszok, állandóan száraz a szám, meg az arcbőröm is teljesen ki van száradva a szám körül, pedig ott eddig soha nem száradt ki. És arra számítottam, hogy valami olyasmit mondanak, hogy akkor menjünk el orvoshoz és hogy megijednek, hogy mi bajom van, meg hogy lehet, cukorbeteg vagyok (mivel a családunkban van több cukorbeteg is). Ehelyett anyám közölte velem, hogy azért szárad ki mostanában a bőröm a számnál, mert nagyon sokat zuhanyzok szerinte. Eddig is ennyit zuhanyoztam, mégse száradt ki.. Apám meg azt mondta, hogy azért szárad ki a szám is, meg azért iszok ennyit, mert Listerine szájvizet használok és hogy túlzásba vittem a szájvizezést azzal, hogy naponta 2x mosok fogat és mindkét alkalommal használok utána egy kis szájvizet. Erre mondtam, hogy a szájvizem egy hete elfogyott és azóta nem vettem újat, erre azt mondták, hogy az felszívódott a nyálkahártyámon. És nem hiszik el, hogy tényleg valami bajom van, mert szerintem nem normális, hogy valaki 6 l vizet iszik egy nap...És most nem az a bajom, hogy nem jönnek velem orvoshoz, mert egyedül is el tudok menni laborbeutalót kérni gondolom, csak most tökjó érzés így belegondolni, hogy tudják, hogy más cukorbeteg is van a családunkban és akkor simán megeshet, hogy én is az vagyok, mégis nagy ívből tesznek rá, mintha ez ilyen tök természetes lenne.

És ez most eléggé rosszul esett..


2014. dec. 1. 22:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
81%
Sajnállak. Gondos "szüleid" vannak. Csak tudnám minek az ilyeneknek gyerek! Vedd a kezedbe a dolgot és menj mielőbb orvoshoz. Még egyszer mondom, sajnállak a szüleid miatt.
2014. dec. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
A 6 l víz rengeteg a te esetedben. Vedd a kezedbe a dolgot, és menj el orvoshoz.
2014. dec. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
32%
Azért vigyázz, hogy ne igyál ilyen sok vizet, mert felhígulhat a véred, és meghalhatsz! Kérj orvosi segítséget!
2014. dec. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
79%
3-as: az kb. 20 liternél van...
2014. dec. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
77%
Amugy nem irigyellek, anyam meg olyan hogy tulreagal mindent, faj a a hajad beutallak ide oda amoda, no egyik sem.jo, de szepen menyjel el a dokihoz hogy merjen vercukorszintet nekem mondjuk alacsony volt a cukrom es megittam en is azt a 6 l vizet /nap
2014. dec. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
De, én aggódnék, ha hosszú távon fennállna ez a helyzet. Lehet azért iszol ilyen sokat, mert elkezdődött a fűtés-szezon, és nagyon száraz a levegő és általában túlfűtöttek a helyiségek.. nekem legalábbis hasonló tünetekkel jár a dolog. A másik: tényleg lehetsz cukros. Vannak patikák, ahol végeznek vércukorszint-mérést úgy, hogy az ujjadból vesznek egy csepp vért. Nem tudsz utánanézni, van-e felétek ilyen? Egyébként ameddig nincs az égvilágon semmi egyéb panaszod, én nem tudom, mi másra gondolhatnék. A túlzott vízfogyasztás tényleg veszélyes, kimos olyan ásványi anyagokat a szervezetedből, amire szükséged lenne. Doki biztosan tud mondani valami okosabbat. Háziorvos vagy iskolaorvos?
2014. dec. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
3%
Ez nem sok, 3 liter fölött kezdődik az egészséges vízfogyasztás, engem a kórházban megdicsértek érte, hogy 6 litert iszom.:)
2014. dec. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Abszolut aggódnék, sokat jársz pisilni?
2014. dec. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
sokat-sürün
2014. dec. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
A sok ivás a cukorbetegség első jele. Jó lenne, ha elmennél minél előbb orvoshoz! Nem kell a szüleidnek tudni róla, menj el suli után egyedül.
2014. dec. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!