Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti se aggódnátok a gyereketeké...

Ti se aggódnátok a gyereketekért, ha naponta ilyen 4-6 l vizet meginna?

Figyelt kérdés

Ma mondtam anyáéknak, hogy ma az iskolában megittam 4 l vizet és most ittam meg az elmúlt fél órában + 2l-t és hogy egy hete kb nagyon durván ki vagyok száradva és akármennyit iszok, állandóan száraz a szám, meg az arcbőröm is teljesen ki van száradva a szám körül, pedig ott eddig soha nem száradt ki. És arra számítottam, hogy valami olyasmit mondanak, hogy akkor menjünk el orvoshoz és hogy megijednek, hogy mi bajom van, meg hogy lehet, cukorbeteg vagyok (mivel a családunkban van több cukorbeteg is). Ehelyett anyám közölte velem, hogy azért szárad ki mostanában a bőröm a számnál, mert nagyon sokat zuhanyzok szerinte. Eddig is ennyit zuhanyoztam, mégse száradt ki.. Apám meg azt mondta, hogy azért szárad ki a szám is, meg azért iszok ennyit, mert Listerine szájvizet használok és hogy túlzásba vittem a szájvizezést azzal, hogy naponta 2x mosok fogat és mindkét alkalommal használok utána egy kis szájvizet. Erre mondtam, hogy a szájvizem egy hete elfogyott és azóta nem vettem újat, erre azt mondták, hogy az felszívódott a nyálkahártyámon. És nem hiszik el, hogy tényleg valami bajom van, mert szerintem nem normális, hogy valaki 6 l vizet iszik egy nap...És most nem az a bajom, hogy nem jönnek velem orvoshoz, mert egyedül is el tudok menni laborbeutalót kérni gondolom, csak most tökjó érzés így belegondolni, hogy tudják, hogy más cukorbeteg is van a családunkban és akkor simán megeshet, hogy én is az vagyok, mégis nagy ívből tesznek rá, mintha ez ilyen tök természetes lenne.

És ez most eléggé rosszul esett..


2014. dec. 1. 22:25
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
71%

Akik szerint a 6 l nem sok az inkàbb àssa bele magàt egy kicsit a biològiàba és a test rendszerének a mûködésébe .

És szeretném tudni azt a kòrhàzat ahol ezért dìcséret jàr, se dolgozni se beteg lenni nem szeretnék ott.


És egy kis okossàg:


Tudunk-e túl sok vizet inni?

Intenzív testmozgás közben a vese nem tudja

kiválasztani a felesleges vizet. A többlet víz a

sejtekbe vándorol, többek között az agy sejtjeibe

is. A végeredmény végzetes lehet. Ezért a

sportolóknak úgy kellene meghatározniuk, hogy

mennyi vizet igyanak, hogy egy hosszú edzés

előtt és után mázsára állnak; így tudni fogják,

hogy mennyit vesztettek, vagyis tudják azt is,

hogy mennyi vizet illetve sót kellene pótolniuk.

Egy tanulmányban futókat teszteltek, és kiderült,

hogy 13%-a túl sok vizet iszik, ami túl alacsony

nátrium szinthez vezetett. A túl alacsony nátrium

szint nagyon beteggé tette ezeket az embereket,

és nagyon közel vitte őket a halál

állapotához. Fontos ebből megtanulni, hogy a

vízbevitel legyen egyensúlyban a só bevitellel.


És ezek a sportolòk, nem simàn tini gyerekek szinte semmi mozgàssal.

2014. dec. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de szeretném ezt forrásmegjelöléssel (ami nem a femina), különböző tanulmányokkal angolul és németül is. (Annyit tudok németül, hogy merre van az Ikea, de ha megbasszzom magam is lefordítom.)
2014. dec. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
21-es. egyrészt ha már a biológiával kapálózol, közlöm, hogy kb. minden mondatba bele lehet kötni, és marha nagy baromságokat ír a cikk. másrészt valóban: forrásmegejelölés? különben nem hiteles.
2014. dec. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
74%

Étkezési szokásaidban történt valami változás?

Lehet, hogy túl sok sót eszel és a szervezeted szabadulni akar tőle, ki is szárít, ezért kell a sok víz.

Vércukrodat reggel egy gyógyszertárban megméreted vagy a háziorvosodnál, fontos, hogy reggel legyen és ne egyél semmit, inni is csak vizet.

2014. dec. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Most értem haza nemrég a háziorvostól és végül apám bevitt..és kaptam laborbeutalót és holnap 7-re ott kell lennem...Mondjuk ez annyiból jó, hogy legalább nem az iskolában fogok dögleni egész nap :/

És egyébként 16 éves vagyok. És biztos nem túloztam azzal a 6 l vízzel, 2 l-es flakonba szoktam hordani vizet és tegnap valamikor 3.-4. óra tájékán el is fogyott az egész és újratöltöttem és a második 2 l-emet is még ott megittam. Meg utána itthon is ittam 2 l-t. Ja meg megettem egy nagyon nagy tál levest is, bár az nem tudom, mennyi volt T.T

2014. dec. 2. 17:31
 26/28 anonim ***** válasza:
59%
Nyugodtan be lehet sétàlni bàrmelyik nem közkòrhàzba, vagy felkeresni olyan betegeket akik majdnem ebbe haltak bele, de ha nem akkor bàrmilyen hàttértudàs nélkül nyugodtan kergessetek halàlba egy fiatal gyereket.
2014. dec. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Van már eredmény?
2014. dec. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy érdekel *.*

Egyébként még nem tudják, mi bajom van, mert cukorbeteg biztos nem vagyok, meg vesebeteg sem, szóval most azt mondták, lehet, valamilyen hormonproblémám van és holnap fogok befeküdni a klinikára...mondjuk apám ehhez képest még mindig azt szajkózza állandóan, hogy biztos semmi bajom nincs, csak tönkretettem magam a szájvízzel -.-""" Mert szerinte szájvizet maximum hetente egyszer lehetne használni...

2014. dec. 7. 10:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!