Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti se aggódnátok a gyereketeké...

Ti se aggódnátok a gyereketekért, ha naponta ilyen 4-6 l vizet meginna?

Figyelt kérdés

Ma mondtam anyáéknak, hogy ma az iskolában megittam 4 l vizet és most ittam meg az elmúlt fél órában + 2l-t és hogy egy hete kb nagyon durván ki vagyok száradva és akármennyit iszok, állandóan száraz a szám, meg az arcbőröm is teljesen ki van száradva a szám körül, pedig ott eddig soha nem száradt ki. És arra számítottam, hogy valami olyasmit mondanak, hogy akkor menjünk el orvoshoz és hogy megijednek, hogy mi bajom van, meg hogy lehet, cukorbeteg vagyok (mivel a családunkban van több cukorbeteg is). Ehelyett anyám közölte velem, hogy azért szárad ki mostanában a bőröm a számnál, mert nagyon sokat zuhanyzok szerinte. Eddig is ennyit zuhanyoztam, mégse száradt ki.. Apám meg azt mondta, hogy azért szárad ki a szám is, meg azért iszok ennyit, mert Listerine szájvizet használok és hogy túlzásba vittem a szájvizezést azzal, hogy naponta 2x mosok fogat és mindkét alkalommal használok utána egy kis szájvizet. Erre mondtam, hogy a szájvizem egy hete elfogyott és azóta nem vettem újat, erre azt mondták, hogy az felszívódott a nyálkahártyámon. És nem hiszik el, hogy tényleg valami bajom van, mert szerintem nem normális, hogy valaki 6 l vizet iszik egy nap...És most nem az a bajom, hogy nem jönnek velem orvoshoz, mert egyedül is el tudok menni laborbeutalót kérni gondolom, csak most tökjó érzés így belegondolni, hogy tudják, hogy más cukorbeteg is van a családunkban és akkor simán megeshet, hogy én is az vagyok, mégis nagy ívből tesznek rá, mintha ez ilyen tök természetes lenne.

És ez most eléggé rosszul esett..


2014. dec. 1. 22:25
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
72%

Anyukám nyáron 5-6, télen 4-5 liter vizet megiszik gyerekkora óta. Semmi baja.


Nálad azért gázos, mert nemrég kezdődött.


De a 6 liter víz normális lenne, ha ennyit innánk, csak van, aki 1 litert sem iszik naponta.

2014. dec. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Én cukorbeteg vagyok, és bizony ezek voltak a legelső tüneteim!!! Hiába ittam meg rengeteg vizet, mindig szomjas voltam. Vettem egy 6 decis poharat, azt egyszerre húztam le, és utána még, még, még... Nekem még súlyos fejgörcseim is voltak, rengeteget kellett pisilni mindig, fél óránként nagy mennyiséget. A bőröm nagyon száraz volt, és folyamatos viszketésem volt a lágyrészeknél. Nagyon homályosan is láttam. Mikor már dolgozni sem tudtam elmenni a fejgörcsöktől, akkor kaptam egy beutalót a kórházba, és már ki sem engedtek! Azonnal ott fogtak, és megkezdődött a kezelésem.
2014. dec. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
86%

Cukros családi háttérrel azért én elgondolkodnék. Nekem is vannak cukrosok a családban nekik is hasonlóak voltak a tüneteik de szerintem sok más betegség is járhat ilyen tünetekkel. Szerintem sem egészséges a 6 liter naponta. Egy egészséges ember napi vízszükséglete 2.5-3 liter.

Betegségek esetén a határ kitolódhat.


Szerintem egyrészt menj el egy orvoshoz mert jobb, minél előbb tisztán látni és túlesni rajta.


Másrészről meg a legtöbb gyógyszertárban végeznek ingyenes vércukorszint mérést.

Keress egy ilyet a környékeden és nyitásnál menj oda éhgyomorral. Igaz ez nem ér fel egy labor vizsgálattal de ha cukros vagy akkor ott minden kecmec mellőzésével hamar megtudod.

2014. dec. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is elsőre a cukorbetegség ugrott be. Mindenképpen menj el egy vércukorszint-mérésre, és kivizsgálásra, mert később nagyobb bajod is lehet belőle.
2014. dec. 2. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
11%
Nem akarom elhinni, hogy 6 liter "nem egészséges". Persze ha egyszerre iszod meg, szétrepedsz, na de egy napra elosztani...
2014. dec. 2. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, kérdezőnél nincs elosztva, ott irja hogy fél óra alatt 2 litert megivott.

Szerintem meg 6 liter sok, még egy felnőttnek is. Hány éves vagy kérdező?

2014. dec. 2. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
81%
Egyedül is elmehetsz a háziorvosodhoz és ad beutalót vércukorterhelésre. Nézd meg neten, hogy mikor délutános és akkor menj, hogy ne kelljen hiányoznod.
2014. dec. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
64%
Vannak emberek akik túlreagálnak mindent, betegséget gyanítanak, vannak akik szinte nem is gondolnak betegségre. én mindjárt vittem orvoshoz a gyerekemet, a sógornőm nem. A szüleid valószínű az utóbbi kategória. Mindenképp menj orvoshoz!!
2014. dec. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben csak átsétálnék az orvoshoz és kérnék laborvizsgálatot. Főleg a cukorbetegség gyanúja miatt. Akár telefonon föl is hívhatod a dokit, és kérheted hogy állítson neked ilyet ki és suli után átveszed. Otthon esetleg mondhatod hogy a suliból küldtek orvoshoz. A cukorvizsgálat nagyon fontos lenne.
2014. dec. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
38%

Attól függ hány éves vagy..

A kamaszok, és tinik gyakran túloznak, így a 6 l-t túlzásnak tartanám..

Nagyjábóltelen az egészséges folyaékbevitel ugye 2,5 l minimum...igenám, de sokan elfelejtik, h nem csak ivással kellnezt a folyadékot bevinnünk. Hanem étkezéssel is, és tt nem a levesre gondolok elsősorban, hanem mnden tartalmaz vizet, ebbe a 2,5 l -npve még a sajat folyamatainkból keletkezett víz is benen van, tehát ennél leeht több, pl nyáron 4 l t is ajanlanak, vagy ha sportolaz ember, az izzadás miattt..

De nagyjából 2,5 literből 1,5 amt ivással kell bevinni...


Tehát 6 l sok..

Ha iylen kortörtéeoenne a családban én is elvinnélek orvoshoz, egyébként nem.

2014. dec. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!