Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mihez kezdjek ha kitagadott...

Mihez kezdjek ha kitagadott anyám?

Figyelt kérdés

Tegnap este világosan közöle velem, hogy többet be ne tegyem a lábam a lakásba és felejtsem el, mert beteggé tettem és nem akar miattam körházba kerülni. Azt mondta költözzek oda páromékhoz, mert nekem már ők a családom, otthon már nincs senkim. Anyu egyedül nevelt fel, amiért tisztelem és becsülöm is, de az én boldogságomat képtelen volt elfogadni. Ki nem állhatta a jelenlegi barátomat, ugyanis az exem szépen bemártotta őt, anyám meg elhitte a hazugságokat. Volt idő, mikor azt hittem rendben lesz minden, de amikor a barátom feljött hozzánk, anyám majdnem csak kitette a lakásból. Megkértem a páromat akkor, hogy onnantól kezdve ne foglalkozzon az én családommal, anyám meg már úgy állította be a dolgot, hogy a párom nem fogadja el az ő családját, akkor el lehet takarodni, és vigyen engem is, mert teljesen a saját képére formált. A legfájóbb dolog, hogy anyám ezt tette velem, hiszen rajta kívül nincs senkim. Megkaptam azt is, hogy szégyen, hogy eldobom a beteg anyámat (cukorbeteg, egyik szerve sem 100%-os de ápolni nem kell) holott ő mondott le rólam. Mégis mihez kezdjek így? Karácsonyozzak a családom nélkül?


20/L


2014. dec. 2. 08:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
60%

Ha mész a párodékhoz, onnantól nem lesz visszaút. Viszont,ha a családod elől menekülsz a párodhoz,és a pároddal vége,akkor megint nem lesz hovamenned.


Sok lány azért kényszerül a párjához költözni,mert nincs hova máshova ....


Ezt alaposan gondold át ...Egyébként nagymamád,nagynénid nincs,akihez mehetnél?Inkább hozzájuk menj szerintem..

2014. dec. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
78%
#11: "rajta kívül nincs senkim".
2014. dec. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
36%

Hajaj, sokatoknak lehet itt pocsek kapcsolata az anyjaval...

Miket hordott ossze a parodrol, kerdezo?

2014. dec. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
80%

Ez alkalommal szerintem mellőzhető a konkrétumok mélyebb ismerete, ugyanis a toxikus szülő I/A alapesetével állunk szemben, a mártírral... ez teljesen nyilvánvalóan kiderül kérdésből. Az ilyen szülő egyfelől tele van elvárás-halmazokkal a gyereke felé, mert úgymond "feláldozta érte az életét" - és ezzel párhuzamosan mivel semmi más terület nem működik az életében, kóros függésbe is kerül a gyerekeitől, és nem engedi őket önállósodni, leválni, amikor eljön annak az ideje...szóval a gyerek megkap egy rakat elvárást, és emellett a gyerekre kivetített társfüggést IS - egyszerre.

Ha az ember egy ilyen szülőt (általában az anyák hajlamosabbak az efféle kóros kapcsolatra) le akar rángatni a földre, akkor egyszerűen fel kell hívni a figyelmét, hogy ne a gyereken kérje számon a saját "mártíromságát", meg ne is a gyerektől várjon érte hálát, ugyanis a saját (valljuk be, rossz) döntése volt, a gyereknek ebbe nem volt semmi beleszólésa, és nincs hozzá semmi köze. Ergo rakja rendbe szépen a saját életét, életterületeit, munkáját, párkapcsolatát, baráti körét - mint minden más normális ember - és ne egy életterületen, ne a gyerekén v. gyerekein akarjon bevasalni mindent, ne azokra akarjon csak támaszkodni... mert csókolom, az egylábú szék az feldöl... törvényszerűen...

Ha erre képes, akkor fog megszűnni a mártíromkodás, és lesz esély egy normális anya-gyerek kapcsolatra IS.

(de a mártíromkodók erre zömmel nem hajlandóak, inkább hibáztatják életük végéig a gyerekeiket vagy az exüket, mint hogy szembenézzenek a saját rossz döntésükkel, és elkezdjenek dolgozni a helyrehozásán)

2014. dec. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

"...Ki nem állhatta a jelenlegi barátomat,..." No ez azért tetszett. Milyen gyakran cserélgeted a barátaidat?

Másrészt, 20/L vagy. Tényleg a párod mellett a helyed. Vele kell a családodat felépitenetek. ÖNÁLLOAN! Anyádnak teljesen igaza van. Majd néha meglátogatjátok egymást.

2014. dec. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!