Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az a "hihedelem",...

Miért van az a "hihedelem", hogy a gazdag családban felnőtt gyerekekkel ridegen bánnak a szülei, nem kapnak elég szeretetet?

Figyelt kérdés

Míg persze a szegényeknél milyen összetartás, boldogság.


Hol függ ez össze?

Ugyanez, hogy aki gazdag, az nem lehet boldog, míg persze a szegény...

A hercegnős mesékben élnénk?



2014. dec. 10. 12:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
76%

Akkor egy egész kicsit itt vagyok ellenpéldának.


Nagyon-nagyon jómódban éltem egész kicsi koromtól. Bármit megkaptam.

Folyton utazgattunk, Ibiza, Töröko., Spanyolo., Olaszo.,Svédo.,Írország, Kuba stb.


Viszont az apám úgy istenigazából sosem szeretett, vagy ha szeretett azt baromi jól titkolta. Hatalmas elvárásai voltak velem szemben. Soha életemben nem voltam jó a reál tantárgyakból ( ő persze igen) és szégyellte, magára nézve megalázónak tartotta hogy csak ennyire vagyok képes. Porig alázott folyamatosan, mások előtt is.. Nem csak a testi terror létezik mert rám kezet sosem emelt, de a lelki terror is tud úgy "fájni".


Különtanárok tömkelegét fogadta fel. Míg mások a nyári szünetet lazítással és barátokkal töltötték, addig nekem egész hétre meg volt a beosztásom : matek különóra, fizika, kémia különóra, német különóra ( mert abból a legjobbak közt is a legjobbnak kellett lennem, délutánonként tenisz edzés, kosáredzés.

Sosem felejtem el amikor a legnagyobb forróságban a salakos pályán róttam a bemelegítő köröket... :-/

Senki nem mondhatott neki ellent. Mindig mindenki hülye volt csak ő nem.

Barátaim nem lehettek, mindenkitől tiltott.

Úgy kezelt minket mindig mint a beosztottait.


22 éves voltam amikor a barátommal elmentünk wellness fürdőbe, zárásig maradtunk olyan jól éreztük magunkat, aztán olyan éhesek voltunk hogy bementünk egy gyorsétterembe. Éjfél körül érhettem haza de a vér is meghűlt bennem. Édesanyám kint várt az utcán mert apám kiparancsolta 2 órával azelőtt hogy azonnal kerítsen elő addig be ne merjen menni, mert biztos hogy hazudtam mert valahol csavargok nem is fürödni mentem ha olyan későn még sehol nem vagyok. Aztán bent megkaptam megint a porig alázást és hogy többet aztán sehova nem enged bárhogy is könyörgöm.

Na akkor kinyìlt a csippám mert nem hagytam már magam, fél évre rá különköltöztem a pasimmal.


Mindig is irigyeltem azokat akiket szerettek, imádtak a szülei, akik az apjukkal egyfajta cinkos szövetségben vannak/voltak. Nálunk ez elképzelhetetlen.

32 éves vagyok de a mai napig dirigálni akar...

2014. dec. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
91%
Tényleg nem függ össze a kettö.én szegény csalàdbol jövök.Tényleg nagyon szeretjük egymàst, meg minden, de azért gyerekkoromban sokszor Volt rossz, hogy x y-nak Volt valamije, nekem meg nem lehetett.Most sokkal jobb anyagi körülmények között élek, és azt kell, h mondjam, hogy a pénz igenis boldogit!!Engem boldoggà tesz, hogy bàrmit megvehetek, egy csomo gyönyörü helyre eljuthatok.Max annyi lehet a dologban, hogy akinek gyerekkoràtol kezdve megvolt mindig mindene, annak talàn bizonyos dolgok nem okoznak olyan örömet, mint nekem, aki megtapasztaltam a màsik oldalt is.Ezért a gyerekemet is ugy akarom majd nevelni, hogy becsülje meg a pénz értékét, illetve nem fog minden az ölébe pottyanni.
2014. dec. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
82%

Ennek a hiedelemnek én 2 okát látom:


1: ahogy már elhangzott, ez egyfajta kompenzáció, hitegetés, h bár az x-y család jómódú, de biztos gondok is vannak. Ha nekem szar, megpróbálom meggyőzni magam, h biztos másnak is (hát nem...)


2: tényleg előfordul ilyen (mármint hogy gazdagabb család szeretet nélkül) mivel a világon mindenre van egyedi eset. És akkor ezt az adott egy esetet fel lehet használni a hitegetés alapjaként (GOTO 1).


Valószínűleg arról van szó, hogy a szeretet maga nem pénztől függ, de a pénztelenség megöl mindent. Ahol filléres gondokon megy a veszekedés, ott egy idő után nem lesz szeretet meg idillikus családi béke, hiába próbálják idealizálni ezt.


Ezzel szemben egy jómódú családban nevelkedett ember előtt sokkal több a lehetőség az életben, pl. be tudták íratni nyelvtanfolyamra, stb.

Igen vannak gondok a gazdag családban is. Hol nem? Csakhogy egy csomó lehetőség is!

2014. dec. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
94%
Van ilyen is, meg olyan is, de nem hiszem, hogy mondjuk gazdagéknál ha a szülő nem szereti a gyereket, az azért van, mert van pénzük. Tehát nem látok ok-okozati összefüggést.
2014. dec. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
59%

Ez mind-mind nézőpont kérdése.

Aki szegény az meg próbálja megmagyarázni, hogy náluk több a szeretet. Lehet. Nem lehet általánosítani.


Akinek meg kicsivel jobban megy de a szülei lesz....ák, az meg azzal nyugtatja magát, hogy hát ő ide meg oda mehet, meg ezt meg azt megvehetik neki, meg járhat külön órákra meg külön edzésekre, stb.


Aki már magyarázkodik, vagy magyarázkodni akar, ott már gond van, mert nem mást hanem magát akarja becsapni.


A szegénység és a gazdagság közti különbséget az tudja csak igazán, aki átélte mindkettőt. De nem úgy hogy 1 éves voltam..... vagy a szomszéd gyerek..... vagy volt egy osztálytársam......

hanem kő keményen volt tényleg nagyon szegény, és volt gazdag is.


Én ha ezt a kérdést feltettem volna, nem pont a szeretet szót használtam volna.


Mert szeretet és szeretet között is van különbség.

Tudom, így elsőre furán hangozhat.

2014. dec. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
76%

# 11/14


A te faterod szegenyen is egy frusztralt gyoker lett volna. Nem a penze tette ilyenne.

2014. dec. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
61%

#10:


Áruld már el nekem, hogy ha nem kap legdrágább laptopot a gyerek, akkor az következik belőle, hogy beszélgetnek vele?


Ugye, hogy nem.


Nagy baj van az értelmezési képességeiddel. Úgy látszik, te nem csak laptopot nem kaptál, de nem is taníttattak.

2014. dec. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
37%

#10:


Köszönöm a privátot :)


Megjegyzem, nekem soha nem jutott volna eszembe a pajta szó használata, de van egy sejtésem, hogy hol élsz, ha ilyen szavakat használsz :D

2014. dec. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Arabs" és "suvenir" felhasználónak:


A két nick egy emberhez tartozik, és nem rest ki-be lépkedni és priviket küldeni :)

2014. dec. 11. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
én szegény vagyok de a szüleimtől mindent meg kapok mit csak kérek de én ugy érzem nem szeretnek nem támogatnak lelkilek nem beszélünk meg semmit és nem érisztetik velem hogy szeretnek
2014. dec. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!